Sporcu Beslenmesi

...
Sporcu Beslenmesi
Sporcu Beslenmesi

Sporcuların son yıllarda ağırlık antrenmanlarından branş sporlarına kadar geniş bir alana yayılan kendi uğraşları üzerine spor öncesi tercih ettikleri besinlerle birebir ilgilenmeleri, onların spor hayatlarının hem daha uzun soluklu hem de gösterdikleri performanslarının da daha iyi bir şekilde olmasını onlara sağlamaktadır. Çeşitli vitamin ve minerallerden faydalanmak isteyen sporcular aynı zamanda ev ortamı içerisinde yapmak istedikleri birbirinden farklı lezzetlerdeki tatlılar, yemekler ve benzeri pek çok şey için harika sporcu beslenmesine yönelik cihazlar kullanıyorlar.

sporcu beslenmesi

Son derece basit bir şekilde tercih edilebilir ezme çeşitlerinden tutun da kekler, tatlılar yaparken protein kaynağıdır diyebileceğiniz ve fazla enerji depolaması ile birlikte spor öncesinde de kendilerinin daha güçlü hissedecekleri şekilde protein içeren şekilde özel kekler veya fıstık ezmesini de yapabilmek bu süreçlerde mümkün oluyor. Az kalorili şekilde egzersiz sırasında aranan enerji ihtiyacı karşılayacak şekilde ev ortamında yapılabilen bu lezzetlerle beraber sporcular, istenen besin değerleriyle beraber beslenebilir ve harika bir şekilde de faydalanabilirler.

Spor Öncesi Beslenme

Sporcuların en çok tercih ettikleri tatlı türleri hiçbir zaman hazır ürünler olmamıştır. Hal böyle olunca da bir filtre kahve yanında tüketilen bir kek ya da kurabiye, belirli oranda 10 – 20 gram protein içerdiği gibi fazla enerji vücuda almadan önce de hesaplı şekilde bu konuda davranışlarını en iyi şekilde kontrol ederler. Hal böyle olunca da futbol, basketbol, voleybol veya diğer spor branşlarından ağırlık antrenmanları olarak fitness, crossfit, kickbox ve daha birçok spor dallarına uzanan her türlü sporcunun da bu süreçlerde hem antrenmana hazır olmaları hem de çeşitli maçlara hazırlıkları için tercih ettikleri şey, doğrudan lezzetli ve ev ortamında yapılabilir tatlı türleridir.

Lezzetli, içerdiği protein besin değerlerinin yüksek olmasıyla beraber zarardan çok yarar verecek olan tatlı türleri konusunda harika sporcu fıstık ezmeleri, fındık ezmesiyle fazla protein almak istediğinizde bunu kendi başınıza bir tarih tutturarak yapabilirsiniz. Bunu yapabileceğiniz birbirinden farklı yöntemleriniz bulunsa da aslında özel olarak tercih edebileceğiniz her şeyin doğal ve organik olması konusunda yapımı sizlere ait olan ezmeler olacaktır. Fıstık ezmesini ev ortamında, az kalorili şekilde yapabileceğiniz gibi günümüzde bununla birlikte filtre kahvenizi de taze bir şekilde demleyebilir, spora 1 saat kala hazırlıklarınızı yapmış ve son besin takviyelerinizi de alabilirsiniz…

İyi bir sporcunun sadece dengeli ve düzenli olarak spor yapması değil aynı zamanda hem dengeli hem de sağlıklı beslenmesi de bu süreçlerde önemlidir. Hele ki maç hazırlıklarınız varsa, yedikleriniz ve içtiklerinize önem vereceğiniz gibi sporculara yönelik özel olarak yapılan fıstık ezmelerinin de içerdiği kalori miktarını tamamen size bağlı şekilde kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Bu konuda uzman sporcuların yaptıkları ezmelerden yararlanacağınız kadar bununla birlikte dilerseniz her şeyin en taze halini de kendiniz ev ortamında yapabilirsiniz.

Elbette yukarıda yer alan yönlendirici bilgiler doğrultusunda pek çok şeyi bilseniz de bunları nasıl yapacağınız konusunda yeterli bilgi sahibi değil misiniz? Sizlere bu konuda en özenli şekilde nasıl başaracağınız konusunda yardımcı olabileceğiz.

Sporcu Fıstık Ezmesi

Evde, kendi özelinizde harika bir fıstık ezmesi yapmaya hazır mısınız? Bunu yapabileceğiniz en iyi yerlerde biri de ev, mutfağınızdır. Pek çok şeyi kendi başınıza yaptığınız gibi fıstık ezmesi konusunda da tamamen kendi elinizden çıkan güzel bir protein kaynağını yapabilir ve fazla enerji almak istediğiniz her zaman sağlıklı bir tatlı tüketimi olarak elinizle yaptığınız bu tatlıyı tercih edebilrsiniz.

Öncelikli olarak ihtiyacınız olan şeylerden biri fıstıkları ezebilecek olan özel bir makinedir. Bu konuda ezme makinası olarak da bilinen çeşitli makinalar, tezgah üzerine özel şekilde kurulan ve endüstriyel alanlardan çok daha ev tipi, mutfak tezgahlarında, kuruyemişçilerin veya spor salonu işletmelerinin tercih edebileceğiniz küçük portatif makinelerdir. Bu makinalarla beraber eşsiz lezzetlere ulaşabilir ve bununla birlikte fıstık ezmesini de özel bir şekilde üretebilirsiniz. 

Normal bir günde sadece 1 yemek kaşığı fıstık ezmesi bile çok şeye denk gelirken, baharatçılarda, kuruyemişçilerde ya da benzer pek çok yerlerde göreceğiniz çeşitli ezme makinalarından daha küçük ve ev ortamına uygun olan modellerle siz de kaliteli bir şekilde fıstık ezme makinası ile kendiniz elde edebilirsiniz. Bu makinaların size sunduğu birbirinden farklı özelliği bulunur. Tercihen kremsi kıvamda ya da tercihlerinize bağlı parçacıklı şekilde fındık, fıstık gibi kuruyemişlerinizi ezebilirsiniz. Hem böylelikle makinede çekilen ya da ezilen bu fıstıklarla beraber lezzetli bir protein niteliği taşıyan fıstık ezmesini de yapmış olursunuz.

Sadece içeriğinde fıstık ve doğal, şeker değil istediğiniz oranda protein katacağınız şekilde harika bir ezme makinesine sahip olun. Her şeyi hazırladıktan sonra bir blender ile karıştırabilir ve lezzetini de içerisine kattığınız her şeyin kıvamından gelen harika bir doğallıkla karıştırabilir, alabilirsiniz.

Sporcu Kahvesi

Ezme makinaları ile beraber sadece yer fıstığı parçacıklı ezme ya da fındık ezmeleri değil aynı zamanda sitemizdeki kahve değirmeni ile dilediğiniz her şekilde de hızlı ve fonksiyonel kullanarak Türk kahvesi, filtre kahvesi ya da espresso bazlı kahvelerinizi çekmek için de kullanabilirsiniz. 

Kişisel zevklerinize özel şekilde bölgesel tercih edeceğiniz kahve türlerinde, ezme makinalarının türleri olarak parçacıklı ya da kremsi değerlere kadar ezebiliyor ve harika ezme gücüyle istediğiniz gibi kahve çekirdekleri taze tutarken kahveyi demlemeden 1-2 dakika önce çektiğiniz kahvenin tadıyla en özel şekilde de seçimlerinizi yapabiliyorsunuz.

Spordan ortalama 40 dk – 60 dk önce içilen bir bardak filtre kahve içerisindeki kafein ile çok daha iyi performansı yakalamak mümkünken bunu çok daha lezzetli bir biçimde yapmak adına Demirbaş Makina tarafından üretilen ezme makinalarına bakabilirsiniz. Birbirinden farklı türleriyle beraber sadece işletme değil aynı zamanda ev ortamlarına uygun şekilde de pratik bir şekilde sporculara yönelik, en çok ihtiyaç duyulan bu makinaları araştırabilir ve seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina