Susam Kavurma Makinası

...
Susam Kavurma Makinası
Susam Kavurma Makinası
Susam Kavurma Makinası

Demirbaş Makine susam kavurma makineleri 250 kg ve 400 Kg kapasiteli endüstriyel boyları ve saatte 15 kg lık laboratuvar tipi gibi çeşitli ürünler üreterek sektördeki tecrübelerini sektörün lideri kuruluşlar ile paylaşmaya devam ediyor.

Susam kavurma işlemi havuzlarda işlenen susamın susam sıkma makinelerinden geçtikten sonra başlayan işlemdir. Dönen sıcak tambur içerisinde susamlar 2:30 saat boyunca kavrulur ve tam kuruluk oranına gelir. Susam kavurma işlemi için en ideal ve enerji verimliliği yüksek sistem budur. Sektörün neredeyse tamamı bu sistem ile susam kavurma işlemini gerçekleştirir.

Eskiden manuel boşaltma sistemi  olan susam kavurma makinelerinde işçiliğin yüksek olması sebebi ile yeni sistem Demirbaş Makina Susam Kavurma makinelerinde otomatik boşaltma sistemi vardır.

Susam kavurma makineleri hakkında daha fazla bilgi için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ölçüleri:200 x 400 x 210 cm
Ağırlık:1.3 Ton
Kapasite:250-400 Kg / Saat
Otomatik Ürün Boşaltma
Yenilikçi Tasarım
Diğer Ürünlerimiz

susam kavurma makinesi

Yararlı besin maddeleri arasında öne çıkan susam, çeşitli işlemlerden geçtikten sonra birçok lezzetin hammaddesi olarak kullanılmaktadır. Lezzetinin yanı sıra sayılamayacak kadar çok faydayı bünyesinde barındıran susam, özellikle tahin yapımında tercih edilmektedir. Tahin üreticileri bu kapsamda çeşitli makina ve ekipmanlara ihtiyaç duyar. Susam işleme, kavurma ve kurutma gibi uygulamalar ile sayısız besin elde edilmektedir.

Endüstriyel boyut ve ölçülerde vücut bulan susam kavurma makinası, yüksek kalitesi ve maksimum kapasitesiyle işletmelerin ihtiyaçlarına profesyonel çözüm olmaktadır. Özellikle tahin yapımında kullanılan bu makinalar sayesinde susam kabuklarından ayrıldıktan ve kurutulduktan sonra kavrulmaktadır. 

Susam Kavurma Makinası Özellikleri

Kabuğu soyulan susam sonrasında susam kavurma makinasına alınır. Bu sayede daha farklı bir lezzet kazanır ve eşsiz tatların vazgeçilmez sırrı olur. Firmanızın ihtiyaç duyduğu susam kavurma makinesi saatte 250 kg - 400 kg kapasitelerde özel olarak üretilir. 

Kavrulmuş susam, tahin yapımında kullanılırken birçok nefis lezzetlerin hammaddesi olarak bilinmektedir. Kavurma işlemine tabi tutulan susamlar, kabuklarından ayrıldığı ve kurutulduğu için bambaşka bir tat kazanmaktadır. Bu kapsamda faydası da tüketilme sebeplerinin başında gelmektedir. Susam kavurma makinesi ile kavrulan susamlar, otomatik boşaltma sistemi ile kolayca boşaltılabilmektedir. 

Manuel boşaltma sistemi yüksek oranda işçilik gerektirdiği için firmamızın son sistem otomatik susam kavurma makinası çeşitlerini deneyimleyebilirsiniz. Makinanın içerisinde sıcak bir tambur bulunmaktadır. Bu tambur dönerken susamların kavrulma işlemi gerçekleşmektedir. 2.5 saat kavurma işlevselliği gösteren susam makinaları, gerek duyulan kuruluğu sağlamaktadır. 

Sektörel yönden hemen hemen her firmanın tercih ettiği susam kavurma makinası, full kapasiteli ve yüksek hızlı performans gücüyle Demirbaş Makina’da üretilmektedir.

Susam Kavurma Makinası Kullanımı

Susamın lezzetini kaybetmemesi doğru bir şekilde kavrulup kavrulmamasıyla alakalıdır. Lezzetli bir şekilde tahin elde etmek istiyorsanız susamların tane tane olduğuna dikkat etmelisiniz. Susamları kavururken kuru olması da oldukça önemlidir. 

Susam kavurmanın bazı püf noktaları vardır: kavrulan susamın 24 saat dinlenmesi. Bu püf nokta oldukça önemlidir. Ne eksik ne fazla olmalıdır. Susam kavurma makineleri ayıklanmış olan susamların lezzetli olacak şekilde kavrulmasını sağlar. Bu sayede lezzetli yemekler, hamur işleri ve tahinler elde edilebilir. 

Mutfakların olmazsa olmazı olan susamlar pek çok yemekte ve tatlıda kullanılmaktadır. Sokaklarda satılan simitlerden tutun kahvaltılarda sofranıza eşlik eden tahinlere kadar pek çok yerde karşımıza susam ve türevleri çıkar. İyi bir şekilde kavrulmuş olan susamlar yemeklerinize ve tatlılarınıza lezzet katacağı gibi damağınızda eşsiz bir tad bırakacaktır. 

Doğru bir şekilde, adım adım kavrulan susamlar; leziz görüleceği gibi eşsiz bir tada da sahip olacaktır. Peki susam nasıl kavrulur, susam kavurma makinası nasıl kullanılır? 

Susam kavurma makinesinin kullanımı oldukça basittir. Susam kavurma işleminden ziyade işlem öncesi adımlara dikkat edilmesi gerekir. İlk olarak susamların tane tane ve kuru olduğuna dikkat etmelisiniz. Sonrasında susamları hazne kısmına boşaltmalısınız. Makineyi istediğiniz ayara ayarlayıp susamların dönerek kavrulmasını izleyebilirsiniz. Süresi dolduğunda kendisi otomatik duracaktır. 

Susam kavurma makinesinin kullanımı basit olduğundan kavurma işlemini basit görmemelisiniz. Susamlar güzel bir şekilde yıkanmalı, tane tane hale gelmeli, süzülüp kurumaya bırakılmalı. Bu adımları dikkatli bir şekilde uyguladıktan sonra makineyi yukarıda anlattığımız gibi çalıştırabilirsiniz. Doğru ekipmanlar ile yavaş yavaş ısınan susamlar, haşlanmayacak ve oldukça lezzetli olacaktır. 

Eğer siz de zahmetsiz bir şekilde susam kavurmak istiyorsanız susam kavurma makinelerimizi tercih edebilirsiniz. Demirbaş Makine olarak en kaliteli malzemelerden ürettiğimiz susam kavurma makinası; lezzetli, taze ve kıvamlı tahin elde etme imkanı sunacaktır size.

Susam Kavurma Makinası Fiyatları

Firmamızda yer alan susam kavurma makinaları, dünya kalite standartlarında üretilmektedir. Her açıdan hızı ve fonksiyonelliği ile sizlere zamandan  tasarruf sağlarken maliyetlerinizi de optimize etmektedir. Minimum maliyetlerle yüksek kalite susam kavurma makinası satın almak istiyorsanız rotanızı Demirbaş Makina’ya çevirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şey sayfamızı ziyaret ederek hızlıca teklif almaktadır. Son sistem teknolojiye sahip olan bu makinalar, uygun fiyat avantajı sağlarken üretim hızınızı maksimize etmenizde en büyük destekçiziniz olacaktır. 

Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina