WhatsApp
  • Türkçe
  • English
  • عربى
  • русский

Kahve Değirmeni

Kahve Değirmeni

Kahve, gündelik hayatta sık sık tercih ettiğimiz içeceklerin başında geliyor. Evde, işte, okulda sıklıkla tercih ettiğimiz kahveler sakin ve dinç olmamıza katkı sağlarken de sağlığımız açısından da önemli bir yer ediniyor. Yeterli miktarda kahvenin sağlığımıza olan etkisi tartışılamaz.

Kahve çekirdekleri kahvenin tadını ve kalitesini belirleyen en önemli etkendir. Özellikle Türk kahvesi ve filtre kahvenin doğru bir şekilde uygun hızda öğütülmüş olması kahvenin tat kalitesinin artmasına sebep oluyor. Bu noktada önemli olan doğru kahve değirmeni tercih etmektir.

Kahve değirmenimiz, tüm kahve çekirdeklerini öğütebilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Makinemiz saatte 30 kilogram kahve çekirdeği öğütme kapasitesine sahip olmakla birlikte tek tuşla çalıştırma imkanı da sunmaktadır. Basit bir kullanımı olan kahve değirmenimizin kalınlık ve incelik ayarını damak zevkinize göre ayarladıktan sonra tuşuna basarak çalıştırabilirsiniz. Kahve çekirdekleri öğütüldükten sonra kapatma tuşuna basarak kolaylıkla durdurabilirsiniz. Kahve değirmenimiz için 220 Volt elektrik yeterli olacaktır. Kullanım kolaylığı sunan kahve değirmenimiz aynı zamanda taze ve istediğiniz sertlikte kahve içmenize de olanak sunuyor.

Ölçüleri:44 x 25 x 72 cm (en x boy x yükseklik)
Ağırlık:45 kg
Kapasite:30 kg
Güç:1.5 KW
Yenilikçi Tasarım
2 Yıl Ürün Garantisi
Rahatsız Etmeyen Çalışma Sesi
220V Enerji İle Çalışma
Diğer Ürünlerimiz

Ülkemizde içilen içeceklerin başında çay geliyor. Siyah çay aynı zamanda milli bir içecek olarak ön plana çıkıyor. Aynı zamanda bir diğer içeceğimiz olarak kahve ön plana çıkıyor. Ülkemizde kahvenin ham maddesi bulunmakla birlikte ülkemizde kahvenin işlenmesi nedeni ile dünya çapında Türk kahvesi şeklinde bir tanım bulunuyor. Türk kahvesi dünyada kahvenin işleniş biçimi nedeni ile önemli bir içecek olarak ön plana çıkıyor.

Son dönemde filtre kahve gibi farklı kahve çeşitleri çıkmakla birlikte hala ülkemizde kahve denilince akla gelen kahve Türk kahvesi olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde Türk kahvesi gerek aroması, gerekse de alışkanlık olması nedeni ile hala büyük bir kesimde tercih ediliyor. Birçok insan kahveyi hazır olarak öğütülmüş bir şekilde satın aldığından dolayı kahve değirmeni nedir sorusunu soruyor.

Kahve Değirmeni Nasıl Kullanılır?

Kahve değirmenin kullanılma amacı çekirdek olarak bulunan kahvenin öğütülmesidir. Esas olarak aynı zamanda kahvenin günlük kullanımı için de çekilmesi yani öğütülmesi gerekiyor. Günümüzde kahve makinesi aynı zamanda kahve öğütücüsü olarak da isimlendirilir. Türk kahvesi çekirdeklerini kahve değirmeninin haznesine katarak ilk aşamada kahve çekildikten sonra dökülmelidir.

Son dönemde çekilmiş kahve ile kahve keyfini arttırmak için kahve değirmeni ön plana çıkıyor. Ülkemizde gerek kahve yapma makinesi gerekse de öğütücü tipi kahve değirmeni kullanımı son yıllarda giderek artıyor. 

Kahve Değirmeni Fiyatları

Ülkemizde son dönemde insanların taze kahve içmek istemeleri nedeni ile tercih edilen kahve değirmenlerinin fiyatlarını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda özelliklerine göre de kahve değirmenlerinin dijital ya da analog olanları bulunuyor. Eski tip kahve öğütücü makineleri el ile döndürülerek kahvenin öğütülmesi mümkün oluyor. 

Son dönemde müşteri beklentilerinin karşılanması ve daha sağlıklı bir kullanım sağladığı için paslanmaz çelik ürünler ön plana çıkıyor. Aynı zamanda uzun süreli kullanım amacı ile de kahve değirmeninin bu tür sağlam malzemeden imal edilmesi önem taşıyor. El ile yapılan çekim aşaması günümüzde yerini elektrikli aletlere bırakıyor. Aynı zamanda bu tür aletlerin son dönemde dijital özellikleri ile ön plana çıktığı görülüyor. Dijital kahve değirmeni son dönemde daha kolay bir kullanım imkanı sunduğu için tercih ediliyor.

Elektrikli Kahve Değirmeni

Yapı olarak blender gibi bir mantığı olan elektrikli kahve değirmeni aynı zamanda ayarlı kahve değirmenlerini de sunuyor. Günümüzde ayarlı kahve değirmeni ile kahvenin ayarlamasını yapmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda elektrikli kahve değirmeni metal bir yapıya sahip olup LCD ekran ile zenginleştirilebilir.

Kullanım yerine göre bu tür aletlerin farklı büyüklüklerde olması mümkün olabiliyor. Bunun dışında genellikle paslanmaz çelik kullanılan bu tür aletlerin uzun süreli sağlam bir şekilde kullanımı mümkün oluyor. Yeni tip bazı kahve öğütücülerinde ise öğütülen kahvenin miktarını ölçmek için terazi kısmı ile öğütülen miktar kahve tespit edilmesi mümkün oluyor.

Türk Kahvesi Değirmeni

Ülkemizde çok tercih edilen bir içecek tipi olan kahvenin bu şekilde öğütülerek taze bir içecek olarak kullanılması ile birlikte kahve tadının ve aromasının daha fazla hissedilmesi mümkün olabiliyor. Genel olarak bu tür ürünlerin kullanımı ile gelen misafirlere iyi bir ikramda bulunmak mümkün olabiliyor.

Kahvenin tazeliği önemli bir konu olarak ön plana çıkıyor.

Bunun dışında kahvenin taze olarak satın alınması o kadar mümkün olmadığından dolayı kahve öğütücüsü önemli bir görev üstleniyor. Türk kahvesi değirmenlerini özellikle kuruyemiş dükkânlarında görebilmek mümkün oluyor. Temel öğütme aracı olarak kullanılması nedeni ile sadece kahve çekirdeği değil aynı zamanda hububat, haşhaş, kuru yemiş gibi şeylerin de bu tür kahve değirmen araçlarında öğütülmesi mümkün oluyor.

Türk Kahvesi Değirmen Çeşitleri

İyi bir kahve demleme için öncelikle taze kahve çekirdeklerine ihtiyaç duyuluyor. Bunun yanında kahvenin çekim ayarını belirleyerek damak tadına uygun olarak kahvenin ince kıyım ya da daha kalın olarak çekilmesi mümkün olabiliyor. Günümüzde kahvenin bu şekilde sunumu nedeni ile daha iyi bir damak tadı elde etmek mümkün oluyor. 

El değirmenleri özellikle elektrikli kahve değirmenleri çıkmadan önce kullanılan öğütücüler olarak ön plana çıkıyordu. Bu tür değirmenlerin küçük boyutlu olanlarının yanı sıra eskiden daha büyük boyutlarda öğütücü aletler de ön plana çıkıyor. 

Teknolojik Elektrikli Değirmen Çeşitleri

Teknolojinin geldiği noktaya bakıldığında ise kahve değirmenlerinin özellikle daha hassas bir öğütme için tercih edildiği biliniyor. Bunun dışında teknolojinin göstergelerin daha hassas olması ve aynı zamanda kullanımı aşamasında önemli avantajları bulunuyor. Bu tür avantajlar nedeni ile teknolojik öğütücü makineler ön plana çıkıyor.

Kahve makineniz için tercih edebileceğiniz bu son model ürünleri internet ortamından temin etmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür aletler ile müşteriler için nitelikli kahveler elde etmek daha kolay bir hale geliyor.  Teknolojik kahve makinelerini günlük hayatta kullanarak daha iyi bir aroma elde etmek mümkün olabiliyor. 

Kahve Makinesi Firmaları

Taze kahveyi her zaman evinizde yudumlamak adına tercih edebileceğiniz birbirinden özel ürünleri internet ortamından temin etmek mümkün olabiliyor. Günümüzde kahve makinelerinin aynı zamanda endüstriyel amaçlar için tercih edilmesi nedeni ile daha büyük ebatlı ürünler de ön plana çıkabiliyor.

Bunun dışında ev tipi kullanım için tercih edilen nispeten daha küçük boyutları ile ön plana çıkan kahve öğütücü makineleri ile öğütülmüş kahvenizi yudumlamak mümkün olabiliyor. Ülkemizde son dönemde sunulan bu tür ev tipi kahve makinesi kullanımı sayesinde farklı tip kahve çeşitlerini de tadabilmek mümkün olabiliyor. Sevdiklerinize özel olarak kahve sunabilmek adına bu tür ürünleri rahatlıkla kullanabilmek mümkün oluyor. Kahvenizi yudumlamak için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina