Kahve Değirmeni

Kahve Değirmeni

Kahve, gündelik hayatta sık sık tercih ettiğimiz içeceklerin başında geliyor. Evde, işte, okulda sıklıkla tercih ettiğimiz kahveler sakin ve dinç olmamıza katkı sağlarken de sağlığımız açısından da önemli bir yer ediniyor. Yeterli miktarda kahvenin sağlığımıza olan etkisi tartışılamaz.

Kahve çekirdekleri kahvenin tadını ve kalitesini belirleyen en önemli etkendir. Özellikle Türk kahvesi ve filtre kahvenin doğru bir şekilde uygun hızda öğütülmüş olması kahvenin tat kalitesinin artmasına sebep oluyor. Bu noktada önemli olan doğru kahve değirmeni tercih etmektir.

Kahve değirmenimiz, tüm kahve çekirdeklerini öğütebilmesi ile ön plana çıkmaktadır. Makinemiz saatte 30 kilogram kahve çekirdeği öğütme kapasitesine sahip olmakla birlikte tek tuşla çalıştırma imkanı da sunmaktadır. Basit bir kullanımı olan kahve değirmenimizin kalınlık ve incelik ayarını damak zevkinize göre ayarladıktan sonra tuşuna basarak çalıştırabilirsiniz. Kahve çekirdekleri öğütüldükten sonra kapatma tuşuna basarak kolaylıkla durdurabilirsiniz. Kahve değirmenimiz için 220 Volt elektrik yeterli olacaktır. Kullanım kolaylığı sunan kahve değirmenimiz aynı zamanda taze ve istediğiniz sertlikte kahve içmenize de olanak sunuyor.

Ölçüleri:44 x 25 x 72 cm (en x boy x yükseklik)
Ağırlık:45 kg
Kapasite:30 kg
Güç:1.5 KW
Yenilikçi Tasarım
2 Yıl Ürün Garantisi
Rahatsız Etmeyen Çalışma Sesi
220V Enerji İle Çalışma
Diğer Ürünlerimiz

kahve değirmeni

Kahve değirmeni makinesi ve kahve öğütücüden bahsetmeden önce kahvenin Ülkemizdeki önemini belirtmek isteriz. Ülkemizin milli içeceği olarak başta çayı kabul etsek de çaydan sonra milli içecek dendiğinde hemen hemen hepimizin aklına türk kahvesi gelir. Ülkemizde kahvenin ham maddesi bulunmakla birlikte ülkemizde kahvenin işlenmesi nedeni ile dünya çapında Türk kahvesi şeklinde bir tanım bulunuyor. Türk kahvesi dünyada kahvenin işleniş biçimi nedeni ile önemli bir içecek olarak ön plana çıkıyor.

Son dönemde filtre kahve gibi farklı kahve çeşitleri çıkmakla birlikte hala ülkemizde kahve denilince akla gelen kahve Türk kahvesi olarak ön plana çıkmaktadır. Günümüzde Türk kahvesi gerek aroması, gerekse de alışkanlık olması nedeni ile hala büyük bir kesimde tercih ediliyor. Birçok insan kahveyi hazır olarak öğütülmüş bir şekilde satın aldığından dolayı kahve değirmeni nedir sorusunu soruyor.

Kahve Değirmeni Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde kahve içmek, kahveli tatlılar yapmak ve kahve kullanarak cilt bakımı yapmak oldukça yaygın. Kahvenin kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşırken insanlar hazır kahve tüketiminden uzaklaştılar. Bu ne demek oluyor açıklayalım; insanlar kahvelerini kendileri kavurmak ve öğütmek istiyorlar. Çünkü her damak tadına hitap eden kavrulma süresi ve öğütme şekli farklıdır. İnsanlar da tam olarak aradıkları lezzeti yakalayabilmek için bu işlemleri kendileri yapmak istemektedirler. Burada da karşılarına kahve değirmen çeşitleri çıkmaktadır.

Kahve değirmeni, bildiğimiz değirmen sistemine benzer bir şekilde çalışmaktadır. Kahve değirmen modelleri oldukça fazladır fakat genel itibarıyla çalışma stilleri benzerdir. Hepsinin bir haznesi bulunur ve hazneye kahve çekirdekleri dökülür. Modeline göre manuel ya da otomatik bir şekilde kahve öğütülür. Oldukça basit bir kullanımı olan kahve değirmenlerini daha detaylı inceleyelim.

Kahve değirmenleri arasında daha eski bir kullanıma sahip olan manuel kahve değirmenlerinden bahsedelim. Bu değirmenlerde bulunan kol ya da içindeki mekanizma sayesinde insan gücü ile kahve çekirdekleri öğütülür. Kolu belirtilen yöne çevirdiğinizde veya kendinden mekanizmalı değirmenin üst kısmını döndürdüğünüzde kahvenin öğütülme sesini duyacaksınız. İstediğiniz kadar çevirerek kahvenizin ne kadar çekileceğine karar verebilirsiniz. Manuel kahve değirmenlerinin özellikleri; paslanmaz, portatif taşınabilir, ev ve ofis kullanımına uygun oluşudur. Bu değirmenler daha uygun fiyatlıdır.

Kahve değirmenleri arasında çok daha yaygın bir kullanıma sahip olan otomatik kahve değirmenlerini inceleyelim. Bu değirmenler özellikle büyük mekanlarda tercih edilirler. Hazneleri daha büyük olduğu gibi kullanımları da daha kolaydır. Üzerinde bulunan tuşlar sayesinde kahvenizi istediğiniz ayarda öğütebilirsiniz. Üst haznesine kahve çekirdeklerini ekledikten sonra makinenizi istediğiniz ayarda ayarlayıp başlat tuşuna basabilirsiniz. Yavaş yavaş öğütülen kahveniz lezzetini koruyacaktır. Otomatik kahve değirmeni özellikleri; paslanmaz, geniş hazneli, kullanımı kolay, sürekli kullanıma uygun oluşudur. Bu tip kahve değirmenlerini işyerlerinde, ofislerde, kahve dükkanlarında, kafelerde kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. 

Kahve Değirmeni Nasıl Kullanılır?

Kahve değirmenin kullanılma amacı çekirdek olarak bulunan kahvenin öğütülmesidir. Esas olarak aynı zamanda kahvenin günlük kullanımı için de çekilmesi yani öğütülmesi gerekiyor. Günümüzde kahve makinesi aynı zamanda kahve ögütücüsü olarak da isimlendirilir. Türk kahvesi çekirdeklerini kahve değirmeninin haznesine katarak ilk aşamada kahve çekildikten sonra dökülmelidir.

Son dönemde çekilmiş kahve ile kahve keyfini arttırmak için kahve değirmeni ön plana çıkıyor. Ülkemizde gerek kahve yapma makinesi gerekse de öğütücü tipi kahve değirmeni kullanımı son yıllarda giderek artıyor. 

Kahve Değirmeni Fiyatları

Ülkemizde son dönemde insanların taze kahve içmek istemeleri nedeni ile tercih edilen kahve değirmenlerinin fiyatlarını bizleri arayarak öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda özelliklerine göre de kahve değirmenlerinin dijital ya da analog olanları bulunuyor. Eski tip kahve öğütücü makineleri el ile döndürülerek kahvenin öğütülmesi mümkün oluyor. 

Son dönemde müşteri beklentilerinin karşılanması ve daha sağlıklı bir kullanım sağladığı için paslanmaz çelik ürünler ön plana çıkıyor. Aynı zamanda uzun süreli kullanım amacı ile de kahve değirmeninin bu tür sağlam malzemeden imal edilmesi önem taşıyor. El ile yapılan çekim aşaması günümüzde yerini elektrikli aletlere bırakıyor. Aynı zamanda bu tür aletlerin son dönemde dijital özellikleri ile ön plana çıktığı görülüyor. Dijital kahve değirmeni son dönemde daha kolay bir kullanım imkanı sunduğu için tercih ediliyor.

Elektrikli Kahve Değirmeni

Yapı olarak blender gibi bir mantığı olan elektrikli kahve değirmeni aynı zamanda ayarlı kahve değirmenlerini de sunuyor. Günümüzde ayarlı kahve değirmeni ile kahvenin ayarlamasını yapmak mümkün olabiliyor. Aynı zamanda elektrikli kahve değirmeni metal bir yapıya sahip olup LCD ekran ile zenginleştirilebilir.

Kullanım yerine göre bu tür aletlerin farklı büyüklüklerde olması mümkün olabiliyor. Bunun dışında genellikle paslanmaz çelik kullanılan bu tür aletlerin uzun süreli sağlam bir şekilde kullanımı mümkün oluyor. Yeni tip bazı kahve öğütücülerinde ise öğütülen kahvenin miktarını ölçmek için terazi kısmı ile öğütülen miktar kahve tespit edilmesi mümkün oluyor.

Türk Kahvesi Değirmeni

Ülkemizde çok tercih edilen bir içecek tipi olan kahvenin bu şekilde öğütülerek taze bir içecek olarak kullanılması ile birlikte kahve tadının ve aromasının daha fazla hissedilmesi mümkün olabiliyor. Genel olarak bu tür ürünlerin kullanımı ile gelen misafirlere iyi bir ikramda bulunmak mümkün olabiliyor. Kahvenin tazeliği önemli bir konu olarak ön plana çıkıyor.

Bunun dışında kahvenin taze olarak satın alınması o kadar mümkün olmadığından dolayı kahve öğütücüsü önemli bir görev üstleniyor. Türk kahvesi değirmenlerini özellikle kuruyemiş dükkânlarında görebilmek mümkün oluyor. Temel öğütme aracı olarak kullanılması nedeni ile sadece kahve çekirdeği değil aynı zamanda hububat, haşhaş, kuru yemiş gibi şeylerin de bu tür kahve değirmen araçlarında öğütülmesi mümkün oluyor.

Türk Kahvesi Değirmen Çeşitleri

İyi bir kahve demleme için öncelikle taze kahve çekirdeklerine ihtiyaç duyuluyor. Bunun yanında kahvenin çekim ayarını belirleyerek damak tadına uygun olarak kahvenin ince kıyım ya da daha kalın olarak çekilmesi mümkün olabiliyor. Günümüzde bakır kahve öğütücü ve mini kahve öğütücü gibi makinelerle kahvenin bu şekilde sunumu nedeni ile daha iyi bir damak tadı elde etmek mümkün oluyor. 

El değirmenleri özellikle elektrikli kahve değirmenleri çıkmadan önce kullanılan öğütücüler olarak ön plana çıkıyordu. Bu tür değirmenlerin küçük boyutlu olanlarının yanı sıra eskiden daha büyük boyutlarda öğütücü aletler de ön plana çıkıyor.

Endüstriyel Kahve Öğütücü

Endüstriyel kahve öğütücü modellerinin kullanım alanı oldukça geniştir. Son yıllarda birçok işletmede kullanılan bu öğütücüler, pratiklik sağlamaktadır. Endüstriyel kahve öğütücülerde çoğu zaman çekirdek formundaki kahveler öğütülmektedir. Restoran, kafe gibi ortamlarda hazırlanan kahvelerin çoğu çekirdeğin öğütülmesi ile elde edilmektedir. Dolayısıyla günümüzde özellikle yeme – içme üzerine hizmet veren firmaların hemen hemen hepsinde endüstriyel kahve öğütücü bulunmaktadır. 

Endüstriyel kahve öğütücüler, kahve satan firmalarda da bulunmaktadır. Bu firmalarda kahve satılmaya hazır hâle gelmeden önce endüstriyel kahve öğütücülerden geçirilmekte ve raflara yerleştirilmektedir. Müşteri memnuniyetini önemseyen firmalar, bu öğütücüleri kullanarak kahvelerin ihtiyacı karşılayacak forma kavuşmasını sağlamaktadır. Kahve üzerine kurulan firmaların birçoğunda endüstriyel kahve öğütücülerinin yer alması, firma sahibinin de işini kolaylaştırmaktadır. 

Endüstriyel kahve öğütücüler sayesinde kahve çekirdekleri, çok hızlı bir şekilde müşterilerin isteğini karşılayacak hâle gelmektedir ve servis edilmektedir. Endüstriyel kahve öğütücüler, özellikle kahve tutkunları tarafından fazlasıyla ilgi görmektedir. Endüstriyel kahve öğütücülerden geçen kahveler müşterilere servis edilirken daha yoğun ve güzel kokusu ile dikkat çekmektedir. Firmamız üzerinden bizlerle iletişime geçerek kahve öğütücülerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz ve internet adresimiz üzerinden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz. 

Endüstriyel Kahve Öğütücü Fiyatları

Endüstriyel kahve öğütücü fiyatları ve kahve değirmeni fiyatlarını etkileyen birçok unsur bulunmaktadır. Kahve öğütücülerin boyutları, kalitesi, rengi, elde edildiği malzeme ve kullanım alanı fiyatlarının belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Endüstriyel kahve öğütücülerin çok çeşitli olması, her bütçeye hitap eden fiyatların oluşmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla herkes ihtiyacına ve bütçesine uygun öğütücü modellerini kolaylıkla bulabilmektedir. 

Endüstriyel kahve öğütücü çeşitlerinde makine modellerinin yaygınlaşması ile birlikte fark fiyat seçenekleri öne çıkmaktadır. İnternet üzerinden kahve öğütücülerinin fiyatlarını detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Endüstriyel kahve öğütücülerini temin ederken fiyattan ziyade kalitesine odaklanmanız gerekmektedir. Kaliteli kahve öğütücüler üst düzeyde performans göstermektedir. Hem kaliteli hem uygun fiyatlı endüstriyel kahve öğütücülerini kolaylıkla bulabilir ve kısa süre içerisinde temin edebilirsiniz. 

Demirbaş Makine olarak sizler için birbirinden kaliteli ve uzun ömürlü kahve öğütücü modellerini hazırladık. Endüstriyel kahve öğütücü modellerimiz hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olduğundan gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Firmamızı ziyaret ederek avantajlı hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden öğütücü modellerimiz arasından ihtiyacınıza en uygun modeli tercih edebilirsiniz. 

Filtre Kahve Öğütücü

Filtre kahve tüketimi günden güne yayılım göstermektedir. Filtre kahve sevenlerim sayısında artış yaşanması, filtre kahve öğütücülerinin tercih edilmesinde oldukça etkilidir. Filtre kahve tutkunları, kahve konusunda oldukça seçici davranmaktadırlar. Dolayısıyla filtre kahve öğütücülerinin kaliteli olması gerekmektedir. Kahve üzerine hizmet sunan işletmeler kaliteli filtre kahve öğütücülerini tercih etmektedirler. Kaliteli öğütücüler ile müşteri memnuniyetini maksimum düzeye taşıyacaklarını düşünmektedirler. 

Kahve sektörünün günden güne gelişmesi ile birlikte kahve öğütücüler de çeşitlenmektedir. Filtre kahve öğütücüleri sayesinde daha lezzetli ve yoğun kokulu filtre kahveleri tüketme şansını elde edebilirsiniz. Bu öğütücüler hem kahvenin lezzetli olmasını hem de kısa bir süre içerisinde servise hazır hâle gelmesini sağlamaktadır. Filtre kahve öğütücüleri, birçok işletme tarafından tercih edilmektedir. Bu öğütücüler sayesinde çok lezzetli filtre kahveler daha hızlı bir şekilde müşterilere sunulmaktadır. 

Demirbaş Makine olarak sizler için birbirinden çeşitli filtre kahve öğütücülerini hazırladık. Firmamızı ziyaret ederek ürünlerimizi detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Kaliteli öğütücülere sahip olmak istiyorsanız gönül rahatlığıyla firmamızı tercih edebilirsiniz. Yıllara dayanan tecrübemizle bu alanda hizmet vermekteyiz. Son derece uygun fiyatlı ve dayanıklı öğütücülerimizi internet adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için uzman ekibimizle irtibat kurabilirsiniz.

Teknolojik Elektrikli Değirmen Çeşitleri

Teknolojinin geldiği noktaya bakıldığında ise kahve değirmenlerinin özellikle daha hassas bir öğütme için tercih edildiği biliniyor. Bunun dışında teknolojinin göstergelerin daha hassas olması ve aynı zamanda kullanımı aşamasında önemli avantajları bulunuyor. Bu tür avantajlar nedeni ile teknolojik öğütücü makineler ön plana çıkıyor.

Kahve makineniz için tercih edebileceğiniz bu son model ürünleri internet ortamından temin etmek mümkün olabiliyor. Aynı zamanda bu tür aletler ile müşteriler için nitelikli kahveler elde etmek daha kolay bir hale geliyor.  Teknolojik kahve makinelerini günlük hayatta kullanarak daha iyi bir aroma elde etmek mümkün olabiliyor. 

Market Tipi Kahve Değirmeni

Kahve değirmenleri artık her evde ve her ofiste kullanılır oldu. Özellikle evlerde görsellik açısından kahve çekirdekleri tercih edilmeye başlanıldı. Kavanozlarda dekoratif bir görüntü oluşturan kahve çekirdekleri, hem tüketim açısından hem de estetik açısından diğer kahve türlerinden daha uygundur. Hal böyle olunca evlerde ve küçük ofislerde market tipi kahve değirmeni kullanımı yaygınlaştı.

Market tipi kahve değirmeni nedir, özellikleri nelerdir ve alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir inceleyelim. Market tipi kahve değirmeni dediğimiz değirmenler daha basit bir kullanımı olan, küçük ve işlevsel değirmenlerdir. Basit bir otomat olarak nitelendirebileceğimiz bu değirmenler, diğer kahve değirmenlerine nazaran daha küçük, daha basit bir tasarıma ve daha uygun fiyata sahiptir. Eğer eviniz ya da küçük ofisiniz için kahve değirmeni arayışındaysanız market tipi kahve değirmenini tercih edebilirsiniz. 

Kahve değirmenleri kahveyi öğüten basit bir araçtır. Fakat bu araçların ufak detayları kahvenizin lezzetini belirleyen önemli faktörlerdir. Örneğin kahve öğütücünün diş kısımlarının kahveyi mundar etmemesi lazım. Yavaş yavaş kahvenin özünü kaybetmeden öğütülmesi gerekmektedir. Aynı şekilde kahve değirmenlerinin paslanmaz çarklardan üretilmiş olması lazım. Profesyonel bir şekilde tasarlanan ev ya da market tipi kahve değirmenleri tıpkı büyük kahve değirmenleri gibi performans sergiler. Eğer market tipi kahve değirmeni arayışındaysanız Demirbaş Makine marka değirmenlere göz atabilirsiniz.

Demirbaş kahve değirmen modelleri, tüketicinin istediği tüm detaylar düşünülerek tasarlanmış ve üretime geçilmiştir. Kusursuz tasarımları olan modellerimiz içerisinden ister evde ister ofiste isterseniz kafenizde kullanabileceğiniz kahve değirmenini seçebilirsiniz. Ürünlerimiz paslanmaz, uzun ömürlü ve sağlıklı materyallerden üretilmiştir. Sitemize göz atarak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun kahve değirmeni modelini seçebilirsiniz. 

Kahve Makinesi Firmaları

Taze kahveyi her zaman evinizde yudumlamak adına tercih edebileceğiniz birbirinden özel ürünleri internet ortamından temin etmek mümkün olabiliyor. Günümüzde kahve makinelerinin aynı zamanda endüstriyel amaçlar için tercih edilmesi nedeni ile daha büyük ebatlı ürünler de ön plana çıkabiliyor.

Bunun dışında ev tipi kullanım için tercih edilen nispeten daha küçük boyutları ile ön plana çıkan kahve öğütücü makineleri ile öğütülmüş kahvenizi yudumlamak mümkün olabiliyor. Ülkemizde son dönemde sunulan bu tür ev tipi kahve makinesi kullanımı sayesinde farklı tip kahve çeşitlerini de tadabilmek mümkün olabiliyor. Sevdiklerinize özel olarak kahve sunabilmek adına bu tür ürünleri rahatlıkla kullanabilmek mümkün oluyor. Kahvenizi yudumlamak için bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina