WhatsApp
  • Türkçe
  • English
  • عربى
  • русский

Soğuk Pres Yağ Makinesi

...
Soğuk Pres Yağ Makinesi
Soğuk Pres Yağ Makinesi
Soğuk Pres Yağ Makinesi

Soğuk Pres Yağ Makinesi

Son yıllarda çeşitli hastalıkların ortaya çıkması sonucunda bitkisel doğal yağların kullanımı artmıştır. Birçok tohumun hastalıkları iyileştirme etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bunların arasında da çörek otu yağı, keten tohumu yağı, hindistan cevizi yağı, susam yağı bulunmaktadır. Fabrikamızda üretilen soğuk pres yağ makinesi sayesinde yağlı tohumların yağını çıkaarabilir ve müşterilerinize sağlıklı doğal bitkisel ürünler sunabilirsiniz.

Soğuk pres sayesinde uçucu yağların havaya karışmadan sıkıştırma yöntemiyle ürünlerin yağını çıkarabilirsiniz. Makinemizde bulunan invertör hız kontrollü sistem sayesinde farklı sertliği olan ürünlerin yağını kolaylıkla sıkabilirsiniz. 

Makinemiz aktarlar, bahatçılar, bitkisel ürün satan mağazalar ve eczaneler için kullanılmaktadır. 

 
Ölçüleri:25 x 50 x 100 cm
Ağırlık:68 Kg
Kapasite:1-40 Kg
Güç:1,5 Kw
Termostat (Isı Kontrolü)
Yenilikçi Tasarım
2 Yıl Ürün Garantisi
Rahatsız Etmeyen Çalışma Sesi
220V Enerji İle Çalışma
Diğer Ürünlerimiz

Soğuk Sıkım Nedir?

Birçok açıdan soğuk sıkma yağların kullanımları insanlar için faydalıdır ve önerilir. Yağlı tohumlardan çıkan tüm yağlar, salata yağları olarak veya salata soslarında kullanılmaktadır. Mısır, ceviz, susam, fındık, fıstık ya da çörek otu yağlarının tamamı çörek otu yağı makinası ile soğuk sıkım sayesinde elde edilir.

İnsanların bitkisel ve doğal yağlarla birlikte hastalıklarına karşı şifa niyetinde değerlendirdikleri, buna göre zeytin sıkımı ile çıkan zeytinyağı için de soğuk sıkım makinesi tercihleriyle birlikte bilinen özel istekleri bulunmaktadır. Sıcak sıkım türüne göre çok daha az değerde yağ elde edilen bu yöntem ile birlikte yağ besin içeriğinin çok daha yoğun ve nitelikli olduğu ortaya konulmuştur. Bu sebeple soğuk sıkım zeytinyağı makinesi ile birlikte yapılarak, sıcak sıkıma göre daha kaliteli bir yağ ortaya konulur.

Zeytinyağların doğal ve ne kadar besleyici özelliğe sahip olduğu bilinse de, doğal ve besleyici olan birbirinden farklı yağlı tohumlar da bulunur. Keten tohumundan susam yağlarına ve hatta çörek otu yağı gibi çeşitlere kadar birçok yağlı tohumlar soğuk pres yağ makineleriyle beraber sıkılarak elde edilmektedir.

Hangi Tohumlar Çekilebilir?

Birbirinden farklı türlerde birçok tohum, soğuk sıkım kullanılarak çekilebilir ve yağ elde edilebilir. Çörek otundan tutun da aspir tohumu, keten tohumuna kadar birbirinden farklı tohumlarda yağlar elde edilmektedir. Ayrıca susamın yağı ya da hardal tohumu, Hindistan cevizi yağı gibi türlerin de elde edilebilir soğuk sıkım yöntemiyle yağları bulunur. Bu çeşitlerin tamamında da hem insan vücudunu besleyen hem de tüketilmesiyle yararlı olan besleyici içerikler barındırır.

Soğuk sıkım makinesi, içerdiği besinleri kaybetmemesi sayesinde kuruyemişler olarak badem, fındık, kayısı çekirdeği, kabak çekirdeği, ay çekirdeği, fıstık, nar çekirdeği gibi çeşitli meyvelerin bile çekirdeklerinin yağını sıkarak vitamin, mineral alınmasını sağlar. En iyi yağlı tohumlar olarak da kimyon tohumu, haşhaş, üzüm çekirdeği, kanolo tohumu veya kakao bitkisinin içerdiği besinlerden bir sıvı elde etmek için soğuk sıkım makinesiyle sıkılması ve yağ çıkartılması amaçlanır.

Ayrıca yemeklerde lezzet katmak adına zeytinyağı gibi lezzetli tohumların yağlarını da katmayı istediğinizde birbirinden farklı salata sosları hazırlamak için tohum yağları kullanılır. Biber tohumu, chia tohumu, domates çekirdeği yağı ya da ısırgan otu yağı gibi çeşitler ilk akla gelenlerdir.

Soğuk sıkım makineleri sayesinde günümüzde temelde zeytinyağı sıkımı gerçekleştirilse de birbirinden farklı yağlı tohumların da sıkımı yapılmakta, besin değerleri yüksek, yemeklere katıldığında lezzetli bir yemek yapmaya yardımcı olmaktadır. Çörek otu yağları, susam yağı ya da zeytinyağı ilk akla gelenlerdir.

Soğuk Sıkım Makinesi Kullanım Alanları

Ev ve iş yerlerinde yoğun olarak kullanıma uygun portatifte üretimi yapılmış olan soğuk sıkım makineleri, günümüzde birbirinden farklı alanlarda çeşitli soğuk sıkım amacına uygundur. Evlerde, mutfak tezgah üstü kullanımlarına uygun büyüklükte hazırlanan bu soğuk sıkım makineleri aynı zamanda baharat veya bitkisel ürün satan yerlerde, kuruyemişçilerde veya aktar gibi birbirinden farklı sektöre uygun alanlarda makineler kullanılır.

Müşteri taleplerini en taze şekilde yerine getirmek isteyen işletmelerin birinci amacı, bu soğuk sıkım makinelerini yetkin bir şekilde kullanabilmektir. Tezgâh üstü, küçük veya orta boylu makinelerle beraber saatte 40 kg’ya kadar çıkan şekilde yağ üretimi yapmak mümkündür.

Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina