Soğuk Pres Yağ Makinesi

...
Soğuk Pres Yağ Makinesi
Soğuk Pres Yağ Makinesi
Soğuk Pres Yağ Makinesi

Soğuk Pres Yağ Makinesi

Son yıllarda çeşitli hastalıkların ortaya çıkması sonucunda bitkisel doğal yağların kullanımı artmıştır. Birçok tohumun hastalıkları iyileştirme etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Bunların arasında da çörek otu yağı, keten tohumu yağı, hindistan cevizi yağı, susam yağı bulunmaktadır. Fabrikamızda üretilen soğuk pres yağ makinesi sayesinde yağlı tohumların yağını çıkaarabilir ve müşterilerinize sağlıklı doğal bitkisel ürünler sunabilirsiniz.

Soğuk pres sayesinde uçucu yağların havaya karışmadan sıkıştırma yöntemiyle ürünlerin yağını çıkarabilirsiniz. Makinemizde bulunan invertör hız kontrollü sistem sayesinde farklı sertliği olan ürünlerin yağını kolaylıkla sıkabilirsiniz. 

Makinemiz aktarlar, bahatçılar, bitkisel ürün satan mağazalar ve eczaneler için kullanılmaktadır. 

 
Ölçüleri:25 x 50 x 100 cm
Ağırlık:68 Kg
Kapasite:1-40 Kg
Güç:1,5 Kw
Termostat (Isı Kontrolü)
Yenilikçi Tasarım
2 Yıl Ürün Garantisi
Rahatsız Etmeyen Çalışma Sesi
220V Enerji İle Çalışma
Diğer Ürünlerimiz

soğuk pres yağ makinesi

Soğuk Sıkım Nedir?

Birçok açıdan soğuk sıkım yağların kullanımları insanlar için faydalıdır ve önerilir. Yağlı tohumlardan çıkan tüm yağlar, salata yağları olarak veya salata soslarında kullanılmaktadır. Mısır, ceviz, susam, fındık, fıstık ya da çörek otu yağlarının tamamı çörek otu yağı makinası ile soğuk sıkım sayesinde elde edilir.

İnsanların bitkisel ve doğal yağlarla birlikte hastalıklarına karşı şifa niyetinde değerlendirdikleri, buna göre zeytin sıkımı ile çıkan zeytinyağı için de soğuk sıkım makinası tercihleriyle birlikte bilinen özel istekleri bulunmaktadır. Sıcak sıkım türüne göre çok daha az değerde yağ elde edilen bu yöntem ile birlikte yağ besin içeriğinin çok daha yoğun ve nitelikli olduğu ortaya konulmuştur. Bu sebeple soğuk sıkım zeytinyağı makinesi ile birlikte yapılarak, sıcak sıkıma göre daha kaliteli bir yağ ortaya konulur.

Zeytinyağların doğal ve ne kadar besleyici özelliğe sahip olduğu bilinse de, doğal ve besleyici olan birbirinden farklı yağlı tohumlar da bulunur. Keten tohumundan susam yağlarına ve hatta çörek otu yağı gibi çeşitlere kadar birçok yağlı tohumlar soğuk pres yağ makineleriyle beraber sıkılarak elde edilmektedir.

Hangi Tohumlar Çekilebilir?

Birbirinden farklı türlerde birçok tohum, soğuk sıkım kullanılarak çekilebilir ve yağ elde edilebilir. Çörek otundan tutun da aspir tohumu, keten tohumuna kadar birbirinden farklı tohumlarda yağlar elde edilmektedir. Ayrıca susamın yağı ya da hardal tohumu, Hindistan cevizi yağı gibi türlerin de elde edilebilir soğuk sıkım yöntemiyle yağları bulunur. Bu çeşitlerin tamamında da hem insan vücudunu besleyen hem de tüketilmesiyle yararlı olan besleyici içerikler barındırır.

Soğuk sıkım makinesi, içerdiği besinleri kaybetmemesi sayesinde kuruyemişler olarak badem, fındık, kayısı çekirdeği, kabak çekirdeği, ay çekirdeği, fıstık, nar çekirdeği gibi çeşitli meyvelerin bile çekirdeklerinin yağını sıkarak vitamin, mineral alınmasını sağlar. En iyi yağlı tohumlar olarak da kimyon tohumu, haşhaş, üzüm çekirdeği, kanolo tohumu veya kakao bitkisinin içerdiği besinlerden bir sıvı elde etmek için soğuk sıkım makinesiyle sıkılması ve yağ çıkartılması amaçlanır.

Ayrıca yemeklerde lezzet katmak adına zeytinyağı gibi lezzetli tohumların yağlarını da katmayı istediğinizde birbirinden farklı salata sosları hazırlamak için tohum yağları kullanılır. Biber tohumu, chia tohumu, domates çekirdeği yağı ya da ısırgan otu yağı gibi çeşitler ilk akla gelenlerdir.

Soğuk sıkım makineleri sayesinde günümüzde temelde zeytinyağı sıkımı gerçekleştirilse de birbirinden farklı yağlı tohumların da sıkımı yapılmakta, besin değerleri yüksek, yemeklere katıldığında lezzetli bir yemek yapmaya yardımcı olmaktadır. Çörek otu yağları, susam yağı ilk akla gelenlerdir.

Susam yağını elde etmek için susam yağı çıkarma makinası arıyorsanız doğru yerdesiniz. Soğuk pres yağ makinesini susam yağı çıkarma makinası olarak kullanıp kolayca susam yağı elde edebilirsiniz.

Soğuk Pres Yağ Makinelerinin Genel Özellikleri

Soğuk pres yağ makinelerinin genel özelliklerini inceleyelim. Günümüzde sağlıksız tüketimden kaynaklı birçok çeşitli hastalık kendini göstermiştir. İnsanları tedirgin eden bu durum, bitkisel yağların kullanımını arttırmıştır. Fakat günümüzde bitkisel yağların bile ne derece doğal olduğu meçhuldür. Dolayısıyla bitkisel yağların üretildiği makineler piyasada yayılım göstermeye başlamıştır. 

Soğuk pres yağ makineleri, yağlı tohumların birçoğunun yağlarını elde etmenizi sağlar. Bu makinelerden elde edeceğiniz yağlar, son derece doğal ve sağlıklıdır. Özellikle bitkisel yağ satışı yapan firmalar, bu makineler sayesinde müşteri memnuniyeti en üst düzeyde sağlayabilir. Bu makinelerde invertör hız kontrollü sistem öne çıkar. Bu sistem sayesinde en sert tohumların bile yağları kolaylıkla çıkarılabilir. 

Firmamızın sizler için ürettiği makineler, hem çok işlevsel hem de oldukça ekonomiktir. Firmamız, kaliteli makineleri ile piyasada adını duyurmuştur. Müşterilerimizin sağlığı ve memnuniyeti bizler için çok önemli olduğundan en etkili ve doğal yağ üreten makineleri sizler için hazırladık. Ayrıntılı bilgi sahibi olmak için bizlerle irtibat kurabilirsiniz. 

İkinci El Soğuk Pres Yağ Makinesi

İkinci el soğuk pres yağ makineleri ile hem bitkisel yağlar elde edebilirsiniz hem de masrafı en alt düzeye indirebilirsiniz. 2. el soğuk pres yağ makineleri temin edilirken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, makinenin kalitesi ve dayanıklılığıdır. Bu makineler kaliteli olduğunda uzun süre boyunca arıza çıkarmadan kullanılabilir. İkinci el soğuk pres yağ makineleri ile hem ucuzluğu hem de kaliteyi yakalayabilirsiniz. 

Günümüzde tüketim toplumunun sağlıksız gıdalar tüketmesi ile birlikte bitkisel ürünlere yönelen ilgi artmıştır. Bitkisel yağları en doğal haliyle elde edebileceğiniz soğuk pres yağ makinelerini temin edebilirsiniz. Bu makineler son derece çeşitli olduğu için ihtiyacınıza ve kendinize uygun makineyi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Firmamızın oluşturduğu ikinci el soğuk pres yağ makineleri kategorisini inceleyebilirsiniz. Bu kategori üzerinden hem bütçe dostu hem de kaliteli makineleri bulabilirsiniz. Soğuk pres yağ makinelerimizi temin ederek hayatınızı daha sağlıklı bir şekilde sürdürebilirsiniz. Firmamızın uzman ekibi ile iletişime geçerek soğuk pres yağ makineleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Ev Tipi Soğuk Pres Yağ Makinesi

Ev tipi soğuk pres yağ makinesi, adından da anlaşılacağı üzere evde kullanıma uygundur. Özellikle ev hanımları kendi bitkisel yağlarını kendileri üretmek isterlerse bu makineleri temin edebilirler. Ev tipi zeytinyağı makinası makineleri, mutfaklarda tezgah üstü kullanıma uygundur. Boyutları daha küçük olan bu makinenin etkisi ise tıpkı büyük makineler gibidir. Yani boyutunun aksine son derece işlevsel bir üründür. 

Ev tipi soğuk pres yağ makinelerinin ürettiği yağlar hem kaliteli hem de oldukça fazla miktardadır. Ev tipi olduğu için küçük boyutlarda karşımıza çıkan makine, yüksek oranda verimlilik sağlar. Bu makine sayesinde evde kendi yağınızı kendiniz üretebilirsiniz. Böylelikle doğal ve organik olduğundan yüzde yüz emin olduğunuz yağları gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. 

Ev tipi soğuk pres yağ makineleri, son derece ekonomiktir. Dışarıdan alınan yağlar hem pahalı hem de doğal olmayabilirken, bu makineler sayesinde daha az maliyetle doğal yağları elde edebilirsiniz. Firma olarak ev tipi soğuk pres yağ makinelerini sizler için hazırladık. Makinelerimiz son derece kaliteli ve fonksiyoneldir. Aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerine sahip makinelerimizi internet adresimiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Soğuk Sıkım Makinesi Kullanım Alanları

Ev ve iş yerlerinde yoğun olarak kullanıma uygun portatifte üretimi yapılmış olan soğuk sıkım makineleri, günümüzde birbirinden farklı alanlarda çeşitli soğuk sıkım amacına uygundur. Evlerde, mutfak tezgah üstü kullanımlarına uygun büyüklükte hazırlanan bu soğuk sıkım makineleri aynı zamanda baharat veya bitkisel ürün satan yerlerde, kuruyemişçilerde veya aktar gibi birbirinden farklı sektöre uygun alanlarda makineler kullanılır.

Müşteri taleplerini en taze şekilde yerine getirmek isteyen işletmelerin birinci amacı, bu soğuk sıkım makinelerini yetkin bir şekilde kullanabilmektir. Tezgâh üstü, küçük veya orta boylu makinelerle beraber saatte 40 kg’ya kadar çıkan şekilde yağ üretimi yapmak mümkündür.

Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina