Tahin Makinası

Tahin Makinası

Son yıllarda en popüler makinamız olan Tahin Makinası ile yurt içi ve yurt dışı yüzlerce iş ortağı edindik. Tahin makinesi ürünümüz bizim en özel makinelerimizden birisi olarak markamıza marka değeri katmaktadır.

Makinemiz ile Fındık, Fıstık, Badem gibi yağlı tohumlarıda tahin kıvamında öğütebilirsiniz. (Ürünler kavrulmuş olması gereklidir.)

Tahin makinesi ile market, şarküteri, baharatçı hatta bakkallar dahi müşterilerine sıcak ve taze tahin satışı yapabilirler. Makinemiz 3 dk içerisinde 1 kg tahin almanızı sağlar. 1 kg susamdan 1 kg tahin üretilir. 

Başka hiç bir katkı maddesi yoktur tamamen doğal ve organik olarak üretim yapabilirsiniz. Müşterilerinizin memnuniyeti hat safada olacaktır.

Tahinin kahvaltılık olarak kullanılabilmesi için çıkan ürünün 40-60 mikron incelikte olması gerekir. Bu yüzden makinelerimizin kapasitesi saat te 20 kg ile sınırlandırılmış durumdadır. Aynı makine ile saat te 50kg tahin çekilebilir fakat çıkan ürün istenilen incelikte olmayacağı için firmamız bunu önermez. 

Makinalarımız sessiz çalışması ve estetik tasarımı ile ön plana çıkmaktadır. Tamamen 304 kalite malzemeden üretilmiş olup gıdaya tam uygundur. Kaplama yada nikalaj değildir.

Gıda sektörüne yönelik proje odaklı makine parkuları üretmekteyiz. Firmamız sadece market tipi tahin makinesi üretmekle kalmayıp, sektörün lider firmalarına endüstriyel makineler konusunda danışmanlık ve imalat hizmetide vermektedir.

Ölçüleri:32 x 32 x 80 cm (en x boy x yükseklik)
Ağırlık:35 kg
Kapasite:20 kg / Saat
Güç:1.5 Kw
2 Yıl Ürün Garantisi
5 Yıl Bıcak Garantisi
Rahatsız Etmeyen Çalışma Sesi
220V Enerji İle Çalışma
 • 1,5 kw Yerli marka motor
 • 32 x 32 cm Taban alanı vardır.
 • Yükseklik 80 cm dir.
 • Kapasite Susam için 20kg / Saat  Kuruyemiş çeşitleri 30kg / Saat
 • Tamamen 304 kalite paslanmaz çelik.
 • Tescilli tasarımı ile Dünya'nın en ergonomik Tahin Makinesidir.

1- Tahin Makinelerimiz ile üretim yapmak için makinemizi topraklamalı bir prize takınız.

2- Kullanıcı dostu tasarımı ve kullanım kolaylığı sağlayan makinemiz tek tuş ile çalışmaktadır.

3- Ekstra bir ayar yapmanıza gerek olmadan huni kısmına kavrulmuş tahinlik susam yada kavrulmuş nemsiz fındık, fıstık gibi ürünleri koyarak üretime başlayabilirsiniz.

4- Musluğu açarak mükemmel lezzetli ürünlerin tadına bakabilirsiniz.

 • Şarküteri
 • Market
 • Baharatçı
 • Pazar yerleri
 • Butik üretim yapma imkanı olan her yer için kullanımı uygundur.

Tahin Makinemiz Türkiye'nin ilk ve tek Tasarım Tescilli Tahin Makinesidir.

Tahin Makinesi Tasarım Tescil BelgesiTahin-Patent-Belgesi

Diğer Ürünlerimiz

tahin makinası

Tahin Makinası Nedir?

Susamların ezilip tahine çevrilmesi konusunda günümüz şartları altında en uygun koşullarda tahin üretim sağlanır. Son derece sağlıklı ve lezzetli olduğu kadar sıcak, taze üretim ile beraber tüm işletmelerde de satışa uygun şekilde hazırlayan tahin makinaları üretilir. Market tipi işletmeler için hızlıca taze ve sıcak tahin üretimini gerçekleştirebilecekleri bir makinadır. Tahin makinası ile marketinize ve şarküterinize küçük bir tahin fabrikası kurmuş olursunuz. 32 cm taban alanı 80 cm yüksekliği ile işletmenizde çok az yer kaplar. Tahin makinası saatte 20 kg tahin üretimi gerçekleştirir.

Sofralarımızdan eksik etmediğimiz tahin, eşsiz lezzetlerin başında gelmektedir. Özellikle Türk mutfağında yer alan birçok yemeklerde tahin kullanımı oldukça yaygındır. Tahin makinası bu kapsamda üstün bir fonksiyonelliğe sahiptir. Tahin makinaları üretim hatları susam ezme gibi çeşitli işlemleriyle farklı aşamalar içermektedir. Bu yüzden tahin makinesi alım işlemlerinde yüksek kaliteye önem vermeniz gerekmektedir. 

Susam tanelerinin öğütülüp tahin üretimi amacıyla taze tahin değirmeni kullanabileceğiniz işletmelere özel susam tahin makinası, ihtiyaçlarınızı en doğru nitelikte karşılar. Kendi içinde 2 kademeli çalışan tahin makinesi ile beraber hem sıcak hem de taze şekilde müşterilerinize tahin çekimi yaptırarak hizmet verebilirsiniz.

Tahin Çekme Makinesi

Tahin çekme makinelerimiz, doğal ve sağlıklı beslenme adına katkı maddesi bulunmayan tahin üretimi sağlamak adına geliştirilmiş modern teknolojiden ilham alan estetik ürünlerdir. Tahin çekme makinesi ile dilediğiniz her yerde; market, şarküteri, baharatçı, pazar yerleri ve bakkallarda, müşterilerinizi doğal,taze ve sıcak tahinler ile buluşturabilirsiniz.

3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 1 kg tahin üretmenize olanak sağlayan tahin makinalarında 1 kg susam ile 1 kg tahin üretebilirsiniz. Kullanıcı dostu prensiplere sahip makinelerimiz rahatsız etmeyen çalışma sesine sahiptir.

Tahin çekme makineleri, taze tahin elde etme sürecinde susamların besin değerini koruyan süreçler içerir. Kavrulma işlemlerinden geçmiş susamların direkt olarak tahine dönüşmesi sağlanır. Kavrulan susamla, kabuklarından ayrılarak, kabuklarından ayrılmış bir halde tahine dönüşmek için hazır hale gelir.

Geleneksel sofralarımızda mutfaklarda enfes lezzetler çıkarken tahin, susam gibi birçok yağlı tohum tariflerde yer edinmektedir. Tahin değirmeni ile kabuklarından arındırılmış, kavrulmuş susamlar, tahine dönüşerek özellikle de tatlılara ayrı bir tat vermektedir.

Tahinin enfes lezzetine evde ulaşmak isteyenler için ise “ev tipi tahin makinası” geliştirilmiştir. Üretmekten keyif alan ve ne yediğini bilmek isteyenler için özel olarak geliştirilmiş ev tipi makinalarımız; estetik görünüşü, az alan kaplaması ve sessiz çalışma prensibi ile mutfağınızda yer alırken her seferinde sunduğu sıcacık ve taze tahinler ile gönlünüzü feth edecektir. Teknolojiden ilham alarak doğallığı sunan tahin makinaları ile kendinize ve sevdiklerinize tahinin şifalarını armağan edin.

Tahin İmalat Makinaları

Tahin, susam tohumlarından elde edilen, özellikle Lübnan ve Filistin gibi ülkelerin sofralarında sıkça yer alan sağlıklı ve lezzetli bir besindir. Türk kahvaltılarında pekmezle olan uyumuyla sofrada eksik olmayan tahin, susam tohumlarının tuzlu suda bekletilip kabuklarının ayrılması ve tohumların kavrulup tahin imalat makinalarında ezilmesiyle meydana gelen besin türüdür Tahinin besin içeriği oldukça yüksektir, bu nedenle temiz içerikli ve kaliteli bir şekilde üretilen tahinin insan vücuduna birçok fayda sağladığı görülür. 

Tahin imalat makinaları, taze tahinin elde edilmesini ve susamların besin değerinin korunmasını sağlayan makinalardır. Tuz yatağına yatırılan susamlar kabuklarından ayrılır ve atıkları temizlendikten sonra, tahin imalat makinalarında tahine dönüşür. Bu makineler susamı ezmek suretiyle tahin üretimi yapar. Çerçöpten kurtulan susamlar güzelce kurutulur ve tahin imalat makinaları kuruyan susamları güzelce ezer. Bu ezme işlemi susamların yağını ve aromasını bırakmasını sağlar. Böylece her zaman taze, yoğun aromalı tahinler elde edilir. Susam yağını bıraktıkça tahin imalat makinaları yağı karıştırmaya devam eder. Makinanın bu hareketi susam yağının koyulaşmasını ve tahin oluşumunu gerçekleştirir. 

Büyük kapasiteli işletmeniz varsa, market tipi tahin imalat makinaları üretim seviyenize yetmeyebilir. Üretim kapasitenizi arttırmak ve zamandan tasarruf etmek için 2 kademeli tahin imalat makinalarını kullanabilirsiniz. İki kademeli tahin makinaları hem üretim hızını arttırır hem de maliyeti en aza indirger. Tahin imalat makinalarında 1 kilo susamdan yaklaşık 1 kilo tahin eldesi gerçekleştirilir. İhtiyaç kadar tahini makinenin değirmen bölümüne koyarak makineyi çalıştırın. Çalışan makine susamları ezecek ve yağını çıkartacaktır. 

4-5 dakikalık kısa bir sürede tahin ezmesi yapan tahin imalat makinaları, sağlıklı ve temiz içerikli tahin üretimini gerçekleştirir. Market tipi tahin makinesi ve iki kademeli tahin makinesi, işletmenize uygun tahin imalat makinaları Demirbaş Makina’da bulunmaktadır. Kaliteli ve uzun ömürlü tahin imalat makinalarımızla işletmenizin tahin üretim kapasitesini karşılayabilirsiniz. Her zaman taze, sıcak ve temiz içerikli tahin üretimi ve tüketimi yapmak için, Demirbaş Makine’dan tahin imalat makinası temin edebilirsiniz. Küçük işletmeler için market tipi, üretim kapasitesi yüksek firmalar için iki kademeli tahin imalat makinalarımızla lezzetli tahinler üretebilirsiniz.

Tahin Makinaları Ne İşe Yarar?

Tahin üretim işlemlerinde ihtiyaç duyulan tahin makinalarında ilk aşama öncelikle susamın tuz havuzuna yatırılmasıyla başlar. Sonrasında kabuğu ayırma fonksiyonelliği devreye girer. Kabuklar dibe çöktükten sonra yabancı maddeler ayrıştırılır. Susamın ezilme işlemiyle susam yağı çıkarılır ve koyu kıvama geldiğinde tahin elde edilir. Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden olan tahinin üretim aşamasında gerek duyduğunuz makinalar ise markamız tarafından hizmetinize sunulmaktadır. 

Makineye atılacak susamların ezilerek tahine çevrilmesiyle beraber en lezzetli besin maddesi olarak kullanabiliyorsunuz. Susam makineleri olarak da tanımlanan bu tahin değirmeni ile beraber susamla kabukların ayrıştırılıp yavaşça ezme işlemiyle tahin üretimini yapabilir olacaksınız. 

Kış aylarında en sık tüketilen besinlerden tahin, bünyesinde barındırdığı faydalarla birlikte eşsiz bir lezzeti de beraberinde getirmektedir. Tahin üretimini hızlı ve yüksek miktarda gerçekleştirmek istiyorsanız rotanızı Demirbaş Makina’ya çevirebilirsiniz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bünyemizde yer verdiğimiz tahin makinaları ile maksimum kapasitede üretim yapabilir, leziz sonuçlar elde edebilirsiniz. 

Tahin makinası, yüksek kapasitesinin yanı sıra maliyetlerinizi de minimum seviyeye düşürmenizi sağlayacaktır. Çeşitli hatlar ve ekipmanlardan oluşan bu makinalar, farklı fonksiyonlarıyla pratik ve en hızlı üretimi gerçekleştirmenizde en büyük destekçeniz olmaktadır. İşletmelerin iş yükünü hafifletmek ve hızını arttırmak amacı ile tasarladığımız tahin makinaları, en kaliteli formuyla ihtiyaçlarınıza profesyonel çözüm olmaktadır. 

2 Kademeli Tahin Değirmeni

Market tipi tahin makinalarının yanı sıra 2 kademeli tahin değirmeni üretimi de gerçekleştiren firmamız, bu makinayı yarı profesyonel işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda üretmektedir. Yani küçük ve orta ölçekli işletmelerin bir tık üstü olan firmalar için en doğru ürünün 2 kademeli tahin değirmeni olduğunu söyleyebiliriz. 

Günlük satış miktarı 200 kg ve üzeri olan işletmeler, bu makina ile maksimum kapasite üretim gerçekleştirebilmektedir. Maliyetler minimuma indirgenirken üretim miktarı maksimum seviyeye ulaşmaktadır. Siz de firmanız için ihtiyaç duyduğunuz tahin makinası çeşitlerine Demirbaş Makina kalitesi ile erişebilirsiniz. Vazgeçilmez tahin lezzetini, kusursuz üretiminizle ikiye katlayabilirsiniz. Sipariş vermek için sayfamızdan bizlerle iletişime geçerek yüksek kalite standartlarımızı deneyimleyebilirsiniz.

Tahin makineleri ile oldukça kullanışlı ve performansa dayalı çözüm bulabilirsiniz. 2 kademeli şekilde çalışmalarda en iyi şekilde kullanıma uygun performans görebilirsiniz. Buna göre işletmelerinizde, küçük veya büyük fark etmeksizin istenen ölçülerde sahip olacağınız tahin makinalarında tek veya çok başlı tahin makinalarını da tercih edip, yoğun üretim noktasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak ölçüde üretim yapabilirsiniz.

Tahin Makinası Fiyatları

Kış aylarında yoğun tüketimi olan tahinlerin faydaları bilindiği için Türkiye'de genel olarak yoğun talep söz konusudur. Susamların üretimi sonrasında tahin değirmeni içerisinde tamamen işlenmesiyle beraber yüksek kaliteli bir şekilde tahine çevrilmesi sağlanır. Buna göre tercih edilebilir sıcak tahin makinesi fiyatları ise Demirbaş Makine olarak en uygun fiyat politikasıyla beraber sizlere sağlanabilir.

En iyi fiyat garantisiyle beraber tahin makinası modellerine bakarak, kullanım alanı işletmelerinizin büyüklüğüne göre geniş bir tahin makinası satın alabilir ya da daha küçük çaplı sıcak ve taze tahin makinası üretimi ile müşterilerinize kolay, hızlı ve pratik şekilde hizmet verebilirsiniz.

Yerli bir kuruluş olan Demirbaş Makina, tüm taleplerinize karşılık en iyi şekilde hizmet vermekte olup yüksek kaliteli malzemelerden üretimle beraber size %100 en uygun fiyat garantisi sunar. Tahin değirmeni hakkında tüm soru ve merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Telefon ya da web sitemiz üzerinden görüşme yapacağınız uzman ekibimiz ile her türlü sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Son zamanlarda bir çok makine türü çıkmıştır. Bunlardan en kullanışları ise mini tahin makinası olmaktadır. Mini tahin makinesi fiyatları diğer türde tahin makinalarına göre uygun fiyatta satılmaktadır. Ayrıca boyutu ile oldukça az yer kaplamaktadır.

İkinci El Tahin Makinası

Tahin hiç şüphesiz ülkemizin en çok sevilen ve tüketilen gıdaları arasında en ön sıralarda yerini alır. Susamdan elde edilen tahin, son dönemde özellikle tatlılarda yer almaya başladı. Tahinin üretilip sofralara ulaşması ise son derece zahmetli bir süreci kapsar. 

Tahin üretimi az da olsa makinalar sayesinde kolaylaşır. Tahin üretme işlemleri kullanılan makinalar sayesinde kusursuz bir şekilde gerçekleştirilir. Susamlar tahin değirmeni olarak bilinen tahin makinalarına atılır ve bu sayede tahin elde edilir. 

Tahin çok lezzetli bir gıdadır. Lezzetli olduğu kadar sağlığa da pek çok faydası vardır. Vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin çoğunu vücuda tedarik eder. Vücutta zararlı maddelerin birikmesini önler, aynı zamanda kemik ve kas gelişimini de destekler. 

İnsan sağlığına bunca faydası olan tahine çoğu kişi kolayca ve tahin sıcakken, taze taze ulaşmak ister.  İşte tahine ulaşımın kolaylaşması yolunda atılan en önemli adım tahin makinasıdır. Tahin makinası sayesinde özellikle market tipi büyük ya da küçük işletmeler, şarküteriler, kuruyemiş satan yerler ve benzeri işletmeler kendi işletmeleri içinde tahin üretimi yapabilirler. 

İşletmelerin tahin üretimi yapıp satabilmeleri için tek yapmaları gereken tahin üretimi yapan tahin makinası satın almaktır. Tahin makinaları işletmenizde çok küçük yer kaplamalarıyla birlikte son derece verimli ve hızlı makinalardır. Tahin makinaları farklı işlemler yapan, susamı farklı aşamalardan geçiren bir makinadır. Bu sebeple tahin makinası satın almayı düşünüyorsanız makinanın yüksek kaliteye sahip olmasına özen göstermeniz gerekir. 

Yüksek kaliteye sahip tahin makinaları bütçenizi aşıyor ise ikinci el tahin makinası satın alabilirsiniz. Fakat ikinci el tahin makinası satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Satın alacağınız ikinci el tahin makinasının kaliteli bir markaya ait olması alacağınız verim için son derece önemli bir kriterdir. Makinayı alacağınız kişi ya da kurumun makinayı sizden önce nasıl kullandığına da dikkat etmeniz gerekir. Eğer imkanınız olursa makinanın nasıl çalıştığını görmeniz olası kandırılma sorunlarının önüne geçebilir. 

Tahin makinanız ikinci el de olacaksa Demirbaş markadan almanızı öneririz. Markamız yüksek kalite makinalar ile uzun ömür fırsatı sunduğu için makinadan alacağınız verim diğer markalara göre daha uzun süreli olur. 

İkinci El Tahin Makinası Fiyatları

Tahin pek çok faydaya sahip olması sebebiyle özellikle kış aylarında daha fazla tüketilen bir gıdadır. Ülkemizde kış aylarında yoğun talep gören tahin, susamların üretildikten sonra tahin yapma makinesinde değirmen içerisinde tamamen işlenmesi yoluyla elde edilir. Buna uygun ve tercih edilebilir en kaliteli makinalar Demirbaş Makine ile hizmetinize sunulur.  

Demirbaş Makine olarak, ister hiç kullanılmamış olsun ister ikinci el olsun fiyat konusunda en uygun olduğunun garantisini veririz. Bütçenize ve işletmenize en uygun tahin makinasını seçerken tercihinizi Demirbaş marka makinalardan yana kullanmanız en mantıklı seçimlerinizden birisi olacaktır. Yerli bir firma olan Demirbaş Makina’nın tahin makinaları ile müşterilerinize kolay, hızlı, pratik ve en kaliteli hizmeti sunabilirsiniz.  

Demirbaş marka bir tahin makinası, tüm ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde karşılık verir. Yüksek kalite malzemelerden oluşan makine son derece dayanıklıdır ve kullanımı da çok kolaydır. 

Demirbaş Makine firmasının ürünleri 5 yıllık garantiye sahiptir. İkinci el bir tahin yapma makinesi satın alırken satın aldığınız kişi ya da kuruma makinanın garantisinin olup olmadığını sormalısınız. Satın aldığınız kişi ya da kurumdan bu konu hakkında bilgi alamadıysanız ve ürününüzün markası Demirbaş ise bize arayarak ulaşabilir ve ürününüzün garanti kapsamında olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Exponatura 2019 Fuardaydık
Teklif Al

HEMEN SİZİ ARAYALIM

Perakende ve Toplu Proje İşleriniz için bizimle aşağıdaki formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz.

✓ Geçerli

Teklif Almak İstediğiniz Ürün veya Ürünleri Seçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina