Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağı

...
Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağı
Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağı

Farklı farklı pek çok yönden bakıldığında soğuk sıkım yağlar, herkes için oldukça yararlıdır ve uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye edilmektedir. Soğuk sıkım incir çekirdeği yağı, soğuk presleme metodu ile elde edilmektedir. Herhangi bir ek madde ya da koruyucu içerik bulunmamaktadır. Aynı zamanda soğuk sıkım incir çekirdeği yağı, yüksek oranda omega 3 – omega 6 – omega 9 kaynağıdır. Bunun yanında E vitamini kaynağı içermektedir. İncir çekirdeği yağı, incirde bulunan bütün çekirdeklerin dikkatle temizlenip, presleme metodu ile içindeki incir çekirdeği yağının dışarı atılmasıyla elde edilmektedir. Bu uygulama sırasında herhangi bir takviye ya da koruyucu eklenmemektedir.

Sitemizde bulunan incir çekirdekleri hiçbir işleme maruz kalmamıştır, bu sebepten ötürü ortaya çıkarılan yağ yüksek oranda kaliteli bir yağdır. Siz değerli müşterilerimize dünyanın en nitelikli ve sağlıklı yağlarını sunmak için son derece özenli davranıyoruz. Soğuk presleme metodu ile elde edeceğimiz yağların tohumlarını en sağlıklı yetiştikleri topraklardan elde ediyoruz. Sitemiz için müşterilerin sağlığı son derece önemli. Sizler de bu ayrıcalıklardan yararlanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son Derece Sağlıklı Olan Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağının Nasıl Elde Edildiğini İnceleyelim

Soğuk sıkım incir çekirdeği yağı, soğuk pres yağ makinesi kullanılarak üretilmektedir. Soğuk pres yağ makinesi, sağlıklı yağlarını ortaya çıkarılması için en gerekli olan materyaldir. Soğuk pres yağ makinesi ile yağlı tohumların yağları en sağlıklı biçimde çıkarılabilir. Soğuk presleme yöntemi ile son derece sağlıklı ürünler temin edilmektedir. Soğuk pres yağ makinesi kullanıldığında yağ havaya karışıp yok olmadan hemen sıkıştırılmaktadır ve bu şekilde oldukça doğal yağ elde edilmektedir. Sitemizi incelediğinizde göreceğiniz üzere farklı sertliklere sahip ürünlerin yağı son derece basit bir şekilde çıkarılmaktadır. Yani ürün sertleştikçe sıkımı zor olmayıp oldukça kolay bir şekilde yağ temin edilmektedir. Bunun sebebi ise makinelerimizde yer alan invertör hız kontrollü sistemdir.

Soğuk presleme işlemi ile günümüzde zeytinyağı başta olmak üzere incir çekirdeği yağına kadar birçok faydalı yağların temini oldukça basit bir boyut kazanmıştır. Soğuk sıkım makinelerinin başlıca kullanım alanları işyerleri ve evler olarak bilinmektedir. Fakat günümüzde sadece ev ve işyeri ile sınırlı kalmayıp daha farklı yerlerde de kullanıma açılmıştır.

Ayrıca soğuk sıkım makineleri denildiğinde aklımıza çoğunlukla büyük bir alet gelse de bu makineler evde kullanım rahatlığı için farklı boyutlarda üretilmiştir. Mesela evde soğuk sıkım işlemi yapmak isteyen insanlar için mutfak tezgâhı üstünde kullanmaya uygun soğuk sıkım makineleri geliştirilmiştir. Bunların yanında soğuk sıkım makineleri baharat satan yerlerde, kuruyemişçilerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Yani bu makineler artık hayatımıza yayılmış durumda. Bu sayede de incir çekirdeği yağı gibi birçok faydalı yiyeceklerin yağları en sağlıklı ve doğal biçimde karşımıza çıkmaktadır.

Müşteri memnuniyetini fazlasıyla önemseyen işletmelerin ilk amacı soğuk pres makinelerini en verimli şekilde kullanabilmektir. Bu noktada sitemize girerek bu makinelerin en yetkin şekilde kullanıldığına şahit olabilirsiniz. Aynı zamanda makinelerimizin boyutları mutfak üstü kadar küçük de olsa ya da fabrikada kullanılacak büyüklükte de olsa oldukça verimli bir şekilde yağ elde edilmesi sağlamaktadır. Mutfak tezgâhı üstünde kullanılan küçük, orta boy ya da büyük soğuk sıkım makinelerimizi kullanarak bir saatte 40 kilograma yakın yağ elde edebilirsiniz.

Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağının İnsanlar Üzerindeki Faydaları Bitmiyor

Soğuk sıkım incir çekirdeği yağı balıklardan daha üst düzeyde omega yağ asitlerini bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda bu yağ dünyada en fazla E vitaminini içeren gıda olarak da bilinmektedir. Bunların yanı sıra yüksek oranda kalsiyum, potasyum içermektedir. Daha çok yaşlılığa bağlı ortaya çıkan Alzheimer hastalığı için oldukça yararlı olmasıyla da dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Soğuk sıkım incir çekirdeği yağı hücre yenilenmesini tetiklemektedir. Cilt bakımı için de sıklıkla tercih edilen incir çekirdeği yağı, cilt tonunu eşitlemekle kalmayıp cildin nemlenmesini ve canlanmasını sağlamaktadır. Yaşlılık karşıtı özelliğe sahip olan bu yağ ile erken yaşlanmanın önüne geçebilirsiniz. Çevreden yayılan zararlı durumlara karşılık cildi korumaktadır. İncir çekirdeği yağının cilde sağladığı faydalardan bir diğeri ise gözaltında oluşan şişlikleri en aza indirmesidir. Ayrıca yüz bölgesinde oluşan kırışıklıklar, siyah nokta ve gözenek problemlerinin çözümüne de yardımcı olmaktadır.

İncir çekirdeği yağı ile yüzünüzde meydana gelen sivilce, akne ya da uçuk gibi problemlerin ortadan kalkmasını en hızlı şekilde sağlayabilirsiniz. Bu yağ oldukça fazla oranda potasyumu içerdiği için vücuttaki insülin oranının düşmesine yardımcı olmaktadır. Bağışıklığı zayıf olan insanların bu yağı kullanması tavsiye edilmektedir, çünkü yağ bağışıklık güçlendirici özelliğe de sahiptir. Aynı zamanda hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel gücü arttırma etkisi de bulunmaktadır. Kanser hastası olan kişilerin hücrelerinin yenilenmesine büyük katkı sağlayan bu yağ ile iyileşmenizi kolaylaştırabilirsiniz. Fakat incir çekirdeği yağını bilinçsiz bir şekilde tüketirseniz bazı yan etkilerle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden günde bir çay kaşığı tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

İncir çekirdeği yağının tüm avantajlarından faydalanmak istiyorsanız kesinlikle soğuk pres makinesi ile elde edilen yağı tercih etmelisiniz. Ama iş sadece bununla bitmiyor. Aynı zamanda kullanılan makinenin sahip olduğu özellikler de önemlidir. Sitemizden temin edebileceğiniz soğuk pres makineleri hangi boyutta olursa olsun oldukça verimli yağ çıkarmasıyla dikkat çekmektedir. Aynı zamanda makinelerimiz en sağlıklı yağları ortaya çıkarmaktadır.

Soğuk Sıkım İncir Çekirdeği Yağını Tüketirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Soğuk sıkım incir çekirdeği yağının faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla. Ama bu yağı tüketirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. İncir çekirdeği yağı, diğer birçok yağda olduğu gibi içilerek vücuda alınabilir. Ama yağı tüketirken miktarı çok önemlidir. İncir çekirdeği yağını günde en fazla bir çay kaşığı olacak şekilde içebilirsiniz. Bu yağı salata sosu olarak değerlendirebileceğiniz gibi suya ekleyerek de tüketebilirsiniz. İncir çekirdeği yağı sadece içilerek tüketilecek diye bir kural yok. Vücudunuza sürerek de bu yağın avantajlarından faydalanabilirsiniz. Bu yağı tüketirken aşırılıktan kaçınmak gerekmektedir.

Sitemizde yer alan soğuk pres makinelerinden elde edilen incir çekirdeği yağı ile hastalıklarınızın iyileşmesini, sorunlarınızın giderilmesini en hızlı şekilde sağlayabilirsiniz. Makinelerimizde yer alan invertör hız kontrollü sistem ile en hızlı şekilde en fazla verimi alabilirsiniz. Makinelerimizden elde edebileceğiniz incir çekirdeği yağını gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Sitemiz müşterilerinin sağlığını çok önemsediğinden dolayı en doğal yağları elde edebileceğiniz soğuk pres makinesini sunmaktadır.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina