Organik Tahin Nasıl Yapılır?

...
Organik Tahin Nasıl Yapılır?
Organik Tahin Nasıl Yapılır?

Tahin ülkemiz sınırları içerisinde en çok sevilen ve sıkça tüketilen gıdaların başında gelmektedir. Organik tahinin faydaları saymakla bitmez. Tahinin en çok öne çıkan faydası sağlıklı olmasıdır. Pek çok hastalığa ve rahatsızlığa iyi geldiği kanıtlanmış bir gıdadır. Marketlerde satışı yapılan tahinler genel olarak beyaz kabuklu susam tohumları kullanılarak üretilen tahirlerdir. Beyaz kabuklu susam ile yapılan tahinler daha açık renkli ve daha yumuşak bir kıvama sahip olurlar. Fakat organik tahinler, doğal susam tohumlarından yapılır. Organik olan tahin markette satılan tahinlere oranla daha pürüzlü bir yapıda olur fakat çok daha besleyici, faydalı ve lezzetli bir tada sahiptir.

Organik tahin yapmak isteyenler yada tahin nasıl yapılır için son yılların en popüler cihazlarından birisi olan tahin makinesi kaçırılmaz bir fırsattır. Tahin makinesi bireysel kullanımlardan ziyade bakkal, market ve şarküteri gibi dükkan sahiplerinin tercih ettiği bir makinedir. Organik tahin elde etmeyi sağlayan tahin makinesi, 3 dakika ile 4 dakika arası gibi kısa bir sürede yaklaşık 1 kilogram tahin üretebilir. Organik tahin makinesi 1 kilogram susamdan ortalama 1 kilogram tahin üretebilme potansiyeline sahip bir makinedir. 

Organik tahin makinesi ile hiçbir katkı maddesi kullanmadan %100 organik tahin üretimi yaparak, besinin tüm faydalarından yararlanmak mümkündür. Makineye koyulacak susamların daha önceden kavrulmuş olmasına dikkat edilmesi çıkan tahinin daha lezzetli olmasını sağladığı gibi tahindeki acı tadıda alacaktır.

Organik tahin üretimindeki diğer önemli detay ise ilave yağ meselesidir.Tahin üretilecek susamlara yağ eklenirse, susamın sağladığı olumlu besin değerleri biraz daha bozulacaktır. Çıkan tahin ise daha ince, kremimsi bir kıvamda olacaktır. Eğer organik tahin makinesine yalnızca susam eklenir ve tahin elde edilirse bu durumda besin değerleri yönünden daha sağlıklı olacaktır. Çıkan tahin ise daha yoğun bir kıvamda olacaktır. 

Organik Tahinin Faydaları

Organik tahin susamlardan yapılmış olup oldukça lezzetli ve faydalı bir gıdadır. Tahin tatlıların üzerine, yemeklerin üzerine dökülebilir, pekmez ile karıştırıp yenebilir. Şifa niyetiyle tüketilen tahin pekmez ikilisinin her gün 1 yemek kaşığı yenmesinin sağlığa birçok faydası olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Organik tahinin faydaları saymakla bitmez fakat en önemli olanları şu şekilde listelenebilir;

  • İçerisinde bulundurduğu Omega - 3 ve Omega - 6 yağ asitleri sayesinde beyni güçlendirir.
  • Omega - 3 sayesinde kalp sağlığını korur.
  • İçerisinde barınan mineraller sayesinde antioksidan sağlar.
  • Demir, selenyum, bakır ve çinko barındırması sebebiyle herhangi bir hastalığa karşı bağışıklık sistemini güçlü hale getirir.
  • Kemik mineral yoğunluğunu arttırmaya yardımcı olur.
  • Kilo almakta zorluk çeken kişilerin kilo almasına destekleyici nitelikle fayda sağlar.
  • Herhangi iltihaplanma durumunda, iyileşme sürecini hızlandırır.
  • Astımı olan kişilere iyi gelir.

Bu avantajların yanı sıra her şeyin abartısını tüketmek vücuda nasıl zarar veriyorsa, tahinin fazlasını tüketmekte zarar verebilir. Eğer organik tahin fazla tüketilirse kronik iltihaplanma yaşanabilir. Kilo almak istemeyenler için, kilo yapabilir ve susama karşı alerjisi olan kişilerde tehlikeli reaksiyonlar gösterebilir. Buna bağlantılı olarak günde 1 yemek kaşığı tüketmek sağlık için gayet yeterli bir miktardır.

Organik Tahin Makinesi Nereden Alınır?

Organik tahin makinesi ile 1 kilogram susamdan 1 kilogram tahin üretmek mümkündür. Günümüz koşullarında her gıdanın raf ömrünün uzaması için içerisine konulan katkı maddeleri insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hal bu iken organik tahini diğerlerinden daha şeffaf bir şekilde üreterek, daha sağlıklı bir şekilde beslenmiş olursunuz.

Organik tahin makinesi fiyatları firmadan firmaya çok değişiklik göstermektedir. Çok uygun fiyatlarla satın alınabilecek organik tahin makineleri vardır fakat aynı zamanda güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde malzemenin kalitesiz olması durumunda, sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir durumla karşı karşıya kalma ihtimali vardır. Buna bağlı olarak organik tahin makinesi satın alırken en uygun fiyat garantisiyle ve en kaliteli malzeme ile üretilen makineleri tercih etmelisiniz.

Demirbaş Makina, organik tahin sıkma makinesi satışı yapan kaliteli firmalardan birisidir. Tamamıyla 304 kalite malzemeden üretilmiş olan tahin makinesi en uygun fiyatlarla satılmaktadır. Bu ürünü satın alarak ister dükkanda ister evde organik tahin üretmek ve organik tahin satışı yapabilmek mümkün hale gelecektir.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina