Taş Değirmen Soğuk Sıkım

...
Taş Değirmen Soğuk Sıkım
Taş Değirmen Soğuk Sıkım

Tahin tüketimine olan talebin gün geçtikçe artmasıyla birlikte üretimi de hızla artmaya başlamıştır. İçeriğinde magnezyun, fosfor, demir ve kalsiyum gibi zengin minarellerin bulunduğu bu besin özellikle karaciğer için fazlaca önemli olan metiyonin maddesini de içinde barındırmaktadır. Kalsiyum açısından zengin olduğu için kolayca hazmedilerek bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Tüm bunların yanında kolay sindirimi ve vücuttaki toksitleri atmasıyla da bilinmektedir. Bu gibi farklı yararları olan tahin gıdasına talebin fazla olması gayet doğaldır. Bu talebi gerçekleştirmek için üreticiler son zamanlarda üretimlerini fazlaca arttırmışlardır.

Tahin üretimini gerçekleştirmek için tahin makineleri büyük önem taşımaktadır. Susamın kavrularak daha sonra uygun makinelerde soğuk baskı şeklinde ezilerek çekilmesinden elde edilen tahin üretiminde makine kullanımı kolaylıkları beraberinde getirmektedir. Eskiden taş değirmende ezilerek gerçekleştirilen tahin üretimi günümüzde makinelerle kolaylıkla gerçekleştirilerek mükemmel tadı sizlerle buluşturmaktadır. Taş değirmen tahin tadını soğuk sıkımla birlikte makinelerimizden üretilen tahinden rahatça elde edebilirsiniz. Sitemizden alacağınız tahin makinesi ile susamları kolaylıkla tahine dönüştürebilir bu besini tüketerek sağlıklı bir yaşam sürebilir veya üretimini gerçekleştirerek maddi kazanç sağlayabilirsiniz.

Taş Değirmen'de Tahin Nasıl Üretilir?

Susamdan tahin elde edilme işlemi sırasında susamların kavrulmadan sıkılmasına soğuk sıkım işlemi adı verilir. Soğuk sıkım işlemi susamlar kavrulmadan gerçekleştirildiği için susamın içerisindeki yararlı yağlar korunacaktır. Bu yöntem sağlıklı olduğu için özellikle son dönemlerde fazlaca tercih edilmektedir. Fakat isterseniz susamları önceden 45 dakika boyunca kavurarak da sıkım işlemine geçebilirsiniz. Bu işlem eskiden taş değirmenlerde gerçekleşse de günümüz teknolojisi sağladığı kolaylıkla makinelerle birlikte evlerimize kadar getirmiştir.

Eskiden saatlerce uğraşılarak üretilen tahin birkaç dakikada üretilmektedir. Makineler susamları sıkarak yağını ve posasını çıkarır ve bu leziz karışım tahin olarak isimlendirilir. Pekmez ile yada bal ile karıştırılarak mükemmel bir besin deposu olabileceği gibi tatlıları, pastaları hatta ekmekleri bile lezzetiyle süsleyen tahin mutfaklarda sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle gün içerisinde sporla uğraşan kişiler için vazgeçilmez bir besin kaynağı olarak tüketilmektedir.

Tahin sıkma makinesi tahin değirmeni olarak da isimlendirilmektedir. Makine haznesine susamlar konularak tahin üretme işlemi kolayca gerçekleştirilir. Makinede bulunan huni şeklinde hazneye alabileceği en fazla seviyede susam koyarak güç düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra susamlar kolaylıkla tüketilebilir hale gelecektir. Makine kendiliğinden susamı çekerek tahin elde edecek ve sıvı bir halde tahini akıtmaya başlayacaktır. Susamlardan oluşan tahin makine sayesinde sıcak ve taze bir şekilde sizlere ulaşacaktır. Sitemizde bulunan tahin makinesi susamları bu şekilde kolaylıkla sıkarak sofralarınıza getirmektedir. Şık tasarımı ve kolay kullanımının yanında temizlik açısından da fazlaca avantajı bir arada bulunduran tahin makinemiz bütçe dostu fiyatı ile de dikkat çekmektedir.

Susamlardan pürüzsüz bir kıvamda tahin üretmek için makinenin en yüksek düzeyde çalışması gerekmektedir. Saatlik 15 kg tahin üretimi uygun olacaktır. Makinenin çalışma temposu çok fazla arttığı zaman saatte 50 kilogram tahin üretimi gerçekleşse de bu durumda tahinde pürüzler oluşabilmektedir. Sitemizden alacağınız tahin makinesi ile baharatçı, market ve şarküteri gibi iş yerlerinizde müşterilerinize taze ve sıcak tahin satışı sağlayarak kazancınızı arttırabilirsiniz. Makinemiz 3-4 dakika gibi kısa bir süre içerisinde 1 kg tahin elde etmenizi sağlayarak zamandan ve bilek gücünden tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Üst üste ekleyeceğiniz susamlarla kolaylıkla tahin üretimini gerçekleştirebilirsiniz.

Tahin Sıkma Makinesi Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tahin üretimi için piyasada oldukça fazla makine bulunmaktadır. Bu makinalar arasından tercih yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmaktadır. Ürün kalitesi bu noktada büyük önem taşımaktadır. Sitemizde bulanan tahin makinamız son derece kaliteli malzemelerden üretilmiştir ve uzun yıllar sizlere tahin üretme imkânı sunmaktadır. Sitemizden bizimle iletişime geçerek ürünümüz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tahin makinemizi iş yerlerinizde kullanarak satış yapabileceğiniz gibi evinizde kendi tahininizi de kolaylıkla üretebilirsiniz. Tahin makinemiz şık görüntüsü ve az yer kaplaması sayesinde mutfaklarınızda kullanım kolaylığı sağlarken evde tahin üreterek sıcak bir şekilde sofralarınızı süsleyebilirsiniz. Tahin besini bağışıklığı güçlendiren enerji deposu olarak bilinmektedir. İnsan sağlığına fazlaca olumlu etkisi olan tahini taze bir şekilde tüketebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu makineleri sitemizden tek tıkla sipariş verebilir, fiyatlarla ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina