Menengiç Öğütme Makinesi

...
Menengiç Öğütme Makinesi
Menengiç Öğütme Makinesi

Öğütme makineleri kullanım sağlanan alanda en iyi sonucu alabileceğiniz tasarıma sahiptir. Hızlı ve kolay kullanımı ile en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Makinanın çalışma düzeyi ise oldukça önemlidir. Bir diğer ayrıntı ise içeriğinin öğütücü olarak kullanılmasıdır. Menengiç kahvesi gibi sadece susam değil birçok üründe ezme işlemi sağlar. Demirbaş makinası değirmeni olarak da adlandırılır. En çok da öğütücü şekilde ürünleri ezmesiyle bilinir.

Ürünlerde tamamının ise ezme gibi parçalara ayrılarak kullanıma hazır olması demirbaş makinasının fonksiyonları arasında en önemlisidir. Birçok alanda yardımcı olan ve farklı kademe ayarları ile çalışan makina, yaptığı iş ile de oldukça önemli bir mekanizmadır. İstenilen hız seçeneği de içine konulan ürünün ayarlanması için büyük önem taşır.

Menengiç Kahve Makinası

Menengiç kahve makinaları, diğer kahvelerden çok farklı bir şekilde pişirilen ve tüketilen menengiç kahvesinin hazırlanmasını sağlar. Küçük topçuk şekli bulunan menengiç meyveleri, kurutulduğu zaman makinada öğütülebilecek hale gelir. Kurutulduğu zaman öğütme işleminden en iyi sonuçlar alınabilir. Menengici kusursuz bir şekilde öğütmek için makinenin kalitesi ve öğütme gücü yüksek olmalıdır.

Menengiç kahve makinası diğer bir adıyla kahve değirmeni evlerde, aktarlarda ve kuruyemişçilerde rahatlıkla kullanılabilir. Sadece menengici değil tüm kahve çekirdeklerini öğütebilir. Tek bir makina ile çoğu kahve çeşitleri içilebilir hale getirilir. Kahve dışında kuruyemiş, susam ve daha küçük parçalı ürünlerin toz haline gelmesini sağlayan menengiç kahve makinası, kolay tüketimi sağlayan makinalardan biridir. Demirbaş’ın en çok tercih edilen makinalarındandır. Yüksek fonksiyonlu özellikleriyle kullanıcı memnuniyetini üst düzeye çıkarır.

menengic-ogutme-makinesi

Menengiç kahve makinaları kullanılacağı alana göre masaüstü olarak üretilir. Yer kaplamadan menengiç öğütümünü en iyi şekilde yapacak kahve makinaları isteniyorsa masaüstü modeller en iyi seçeneği sunabilir. Farklı kademe seviyeleriyle istenen düzeyde menengiç öğütümü sağlanabilir. Menengiç kahve makinası menengiç, diğer kahve çekirdekleri, kuruyemiş, haşhaş ve şeker öğütme işlemini rahatlıkla yapabilir. İstenen seviyede çalıştırılarak tozun boyutu ayarlanabilir. Kuru ve yağlı tohumlar arasında öğütme miktarı açısından farklar olabilir. Menengiç kahve makinası yağlı kahve çekirdeklerini ve diğer yağlı ürünleri daha rahat öğütür. Tüm işletmelerde kullanılabilecek özelliklere sahip olduğundan ergonomik modelleri de bulunmaktadır.

Menengiç Öğütme Makinesi Kullanımı

Demirbaş Makina firmasının talep gören ürünleri arasında en çok tercih edilen makinasıdır. Ürünleriyle birçok firma için vazgeçilmez olmaya devam eder. Beklenilen performansı en iyi şekilde gösteren makina birçok işletmenin tercihidir. Birçok ürün için kullanımı mevcuttur. Menengiç öğütme makinası da bunlardan biridir.

Birçok aktar ve kuruyemiş dükkanların da bulunan makina her alanda kullanımı ile oldukça fonksiyonel bir makinadır. Kısa sürede çözüm sağlar. İstenilen performansta çalışma sağlaması da işletmeler için çalışma oranında yükselme yaratır. Beklentiyi tam anlamıyla karşılayan ürün istenilen kademede çalışma olanağı sağlar. Kademe seçimiyle çalışma hızı ve performansı istenildiği takdirde daha da hızlanır veya isteğe bağlı olarak yavaşlatılabilir.

Menengici Kolay Öğütme İşlemi

Fındık, fıstık, kaju, susam ve haşhaş gibi tüm yağlı tohumları istenildiği takdirde püre kıvamına da getirir. Birçok çalışma alanında performansıyla beğeni toplar. Her makinada bıçaklar arası bulunan, mesafe ayarlama patenti de vardır. Ortaya çıkan ürünlerde kıvam tamamen kullanıcının inisiyatifine kalır. İstenilen kıvama ayarlanabilir olması da işletme sahibi için oldukça büyük kolaylık sağlar.

 Kremsi kıvam veya parçacıklı kıvama da isteğe göre getirilebilir. İçerisinde ürün alma kapasitesi her ürüne göre farklılık gösterir. Alıcıların görebileceği şekilde anlık olarak üretim yapma imkanı tanır. Hem portatif hem de kolay kullanımı ile oldukça önemli bir iş makinası olarak birçok sektörde hizmet eder.

Öğütme Makinası İle En Hızlı Çözüm

Makinanın üzerindeki huni olan kısma ürünü yerleştirerek öğütülmeye hazır hale getirmek oldukça kolaydır. İstenilen seçeneklerde ürün elde etmek isteyen müşteriler kendileri ayarları kontrol edebilirler. Zaman kaybı yaşamadan en hızlı şekilde kolay öğütme işlemi yaparak işletmeler için büyük kolaylık sağlar.

 Öğütme makinası birçok kuruyemişin yanında kahve öğütücü olarak da kullanılır. Öğütme sisteminin olması da ürünlerin parçacıklı olarak kalmadan istenilen kıvamda olması için bir kolaylık sağlar. Fuar alanlarında satılan birçok ürün için de kullanımı sağlanır. En çok da kuruyemişçiler de kullanım oranı diğer örneklere göre daha fazladır

Öğütme Makinası Nerelerde Kullanılır?

Öğütme makinası sağladığı kolaylıkla birçok yerde kullanımı sağlanır. Bunlardan bazıları ise,

 • Marketlerde bazı istenilen ürünlerde öğütücü makinada öğütülerek kullanım sağlanır,
 • Şarküterilerde de kullanım alanı oldukça fazladır,
 • Baharatçılarda da yaygın olarak baharatların öğütülmesinde kullanım sağlanır,
 • Kuruyemişçiler en çok kullanılan önemli alanlardan biridir ve en sık öğütme işlemi kuruyemişçilerin ürünlerinde gerçekleştirilir,
 • Bakkallar çok yaygın olmamakla beraber belirli ürünler için kullanılan alanlardır,
 • Pazar alanı ise çok yaygı bir kullanım alanı olarak müşterilerin bazı ürünleri istedikleri kıvamda almasına olanak tanır,
 • Fuar alanları da belli bir dönemi kapsayan ve açıldığı zaman birçok satışı yapılan ürün için oldukça önemli bir öğütme işlemi sağlar,

Öğütme Makinası Nasıl Çalışır?

Öğütme makinaları çalışma alanları bakımından fazla yer kaplamayan ve portatif ürün özelliğindedir. İstenilen yere kolay taşınması da oldukça önemlidir. Çalışması ise oldukça kolay ve basit bir üründür. Öğütme makinasının üzerinde yer alan huni şeklinde olan çanak bölümüne, öğütülmek istenen ürünün yerleştirmesi yapılır.

Bir sonraki aşama ise makinanın alt tarafında buluna hazneye öğütülmüş ürünün dolumu gerçekleşir. Oldukça hızlı bir zaman içerisinde istenilen sonucu vermesi de işletmeler için oldukça önemlidir. Hem zaman kazanımı hem de ürünün performans özellikleri de oldukça önemlidir.

Öğütme Makinasının İç Düzeneği, İşleyişi ve Özellikleri Nelerdir?

Öğütme makinası çalışma performansı ve işleyişi oldukça önemlidir. Birçok özelliğe sahip olan öğütücü makinanın işleyiş ve kondisyon özellikleri de aşağıdaki gibidir;

 • 0,55 kW yerli marka motora sahiptir,
 • Taban ölçüsü ise 60*30 cm olarak belirlenmiştir,
 • Yüksekliği ise 30 cm’dir
 • Ürünün kapasite alanı 25 ile 40 kg arasında dolum oranına sahiptir,
 • İtalyan marka Hydromec redüktör sistemi ile çalışır,
 • Ürünün tamamı 304 kalite paslanmaz çeliktir,
 • 220V enerji gücü ile çalışır,
 • Fıstık ve fındık türevinde kuruyemişlerin saatte 25 kg olarak öğütürken, Haşhaş gibi yağlı tohumların öğütme işlemini saatte 40 kg ya kadar çıkarabilir,
 • Ürünün ağırlığı 35 kg’dır,
 • Yerli motor gücüne sahiptir,

Sadece kuruyemiş değil, menengiç kahve öğütücü gibi birçok çekirdeği de öğütmektedir. En önemli ayrıntı ise, bıçaklar arası mesafenin kolay bir şekilde ayarlanabilir olmasıdır. İstenilen mesafeye göre hizalanarak öğütmeyi daha iyi bir performansla sağlar.

Öğütme Makinası Hangi İşletmelerde Kullanılır?

Öğütme makinaları hem orta ölçekli, hem de küçük ölçekli işletmelerde kullanım alanı mevcuttur. İstenilen boy ve ebatlara sahip öğütme makinesi her zaman çalışma kapasitesi ve gücü ile önemli bir işleve sahiptir. Müşteri beklentisini en iyi şekilde karşılayan ezme makinası, birçok alanda oldukça kolaylık sağlayan pratik kullanımlı bir üründür.

 Çalıştırırken sadece tek bir düğmeye basım ile kolayca çalışır. İstenilen zaman aralığında ürün öğüterek maksimum hız kapasitesini en iyi şekilde gösterir. Güç düğmesinin dışında herhangi bir düğme ve çalıştırma aparatı gerekmez. Hızlı çalışma düzeyi ve gösterdiği başarı ile işletmelerin en çok alımını sağladığı ürün olarak görülür. Ürün alma kapasitesi olarak geniş bir hazneye sahiptir.

Öğütme Makinası Nereden Alınır?

Kaliteli üretim için oldukça önemli olan bir diğer konu da ürünün alındığı yerdir. Her üretilen öğütme makinesi aynı performansı göstermediği için, kalite düzeyi yüksek olan firmanın ürünlerini tercih etmek her zaman alıcı için en doğrusudur. Demirbaş Makina en iyi kalitede ürünlerini alıcıyla buluşturur. Hem ekonomik hem de çalışma kapasitesi ile diğer firmalara fark atar.

Alanında en iyisi olan firma, ürünlerini orta ölçekli ve küçük ölçekli işletmelere göre ekonomik seçeneklerde tasarlar. Alımı kolay ve garanti sertifikasına sahip ürünlerin iki yıl garanti süresi de mevcuttur. Çalışırken rahatsız etmeme modu ile ses özelliği ayarlanır. Ürünle ilgili merak edilenler için Demirbaş Makina web sitemizde makinalarımız sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina