İnceltme Makinesi

...
İnceltme Makinesi
İnceltme Makinesi

Tahin inceltme işlemleri tamamen tahin sıkma ve inceltme makineleri ile birlikte yapılan makine türleridir. Özel olarak tasarlanmış makinelerde tahin değirmenleri adı verilen alanlardan geçirilen tahinler, inceltmek için özel tekniklerle bu makineler üzerinde kullanılmaktadır. Üst hazne ve alt hazne olmak üzere 2 farklı alan içerisinde de tahin sıcaklığı ölçümlenerek uygulama gerçekleştirilir. İnceltmeden geçecek olan tahinler, istediğiniz mikron değerlerine uygun şekilde hazırlanabilir.

Tahin inceltmek için tercih edilen tahin inceltme makinesi sahip olduğu taşların çapları 18 cm civarlarındadır. Bununla beraber tahin makineleri içinden çıkan tahinler, çıkış kalınlığı da ortalama 20 ile 35 mikron aralığında da değişkenlik göstermekte olup buna göre tahin değirmeni içerisinden de istenen nitelikte inceltme sağlanmış olur. Bu tip tahin makinelerini birbirinden farklı alanlarda geniş bir kullanım niteliğinde kullanımı mümkündür. Dolayısıyla evde, iş yerinde, çeşitli işletmelerde benzer şekilde ürün özellikleri kullanılarak en iyi şekilde yer aldığı söylenebilir.

Tahin İnceltme Makinesi Kullanım Alanları

Tahin değirmenlerinin mikron inceliğinde tahinleri çıkartması gibi inceltme özelliğine de sahip olduğu makine türleri bulunur. Bu makinelerin ürün özellikleri arasında mini tahin değirmeni özelliği taşıdığı gibi aynı şekilde tahin dolum musluğundan olabildiğince ince tahin inceltme süreçlerini de rahatlıkla geçirebilmektesiniz. 

Bir tür kavrulmuş susam tanelerinin en iyi şekilde tahin olarak çevrilmesi noktasında öğüterek istediğiniz şekilde kullanabilir ve taş çapları olarak da çeşitli taş çaplarında yaptıracağınız bu değirmenlerden dilediğiniz şekilde de faydalanabilirsiniz. Hem parçalayıcı hem de yardımcı niteliği taşıyan bu taşlar, en iyi motor gücüyle beraber tahinlerin inceltilmesini, istediğiniz kıvama gelmesini de sağlayacak şekilde çalışma sağlar.

Tahinleri birçok yerde lezzet bakımından kullanabilir ve tercih edebilirsiniz. Bu alanlardan biri de kahvaltılar olmaktadır. Sabah kahvaltılarında tatlılarla beraber tüketmek istendiğinde en lezzetli şekilde tahinleri inceltebilir, makineden geçirebilirsiniz. 60 mikrona kadar inceltme özelliği olan bu tahinlerde 15 kg kadar saatte inceltme kapasitesi bulunur. 

Elbette 15 kg, inceltme kapasitesi maksimum seviyede olması durumunda maksimum seviyedir. Makinelerin kapasitesi ise 50 kg tahin çekebilme kapasiteli olup inceltme değerleri 40 mikronlara kadar düştüğü sürece kapasite 50 kg’a kadar çıkartılabilmektedir. Evlerde, iş yerlerinde, çeşitli şarküteri veya baharatçı gibi işletmelerde yaygın şekilde bu tip tahin inceltme makineleri de yaygın şekilde kullanılır.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina