Ceviz Ezme Makinası

...
Ceviz Ezme Makinası
Ceviz Ezme Makinası

Ülkemizde sofralarda bolca tüketilen ceviz, fındık, fıstık, kaju ya da badem gibi ürünlerle beraber bu ürünlerin aynı zamanda kırılarak, ezilerek (püre haline gelmiş) kullanıldığı şekilleri de bulunuyor. Lezzet açısından kırılmış ceviz, fındıklara beraber tatlıların yanında tüketilebiliyor, lezzetli şekilde kullanım sağlanabiliyor. En uygun ceviz kırma makineleriyle beraber sizlerde istediğiniz her zaman sofralarınızda yemeklerinize lezzet katması için ceviz, fındık, kaju gibi kuruyemişleri ezecek güçlü makinelerle beraber en iyi şekilde faydalanabilirsiniz.

Kuruyemişlerin kırılması için birbirinden farklı tekniklerde çeşitli kırma makinası bulunur. Ezme ve kırma makinalarıyla beraber kuruyemişlerden tutun da susamların ezilmesi ve bu şekilde tahin üretimlerinin yapılması gibi birbirinden farklı makine işlevselliği söz konusudur. Ezme ve kırma makineleri arasında elbette yağlı mamuller için en iyi makine ezme makinesidir.

Kuruyemiş Ezme Makineleri

Yağlı ya da yağsız kuruyemişlerle ilgili olarak kuruyemiş ezme makinaları günümüzde her ihtiyacı karşılamak ve besin değerleri yüksek olan kuruyemişlerin kullanım alanlarına göre birçok açıdan faydalıdır. Yemeklerde kullanmak için, tatlıların üzerine serpmek için ya da benzer amaçlarla kuruyemişleri ezmek istiyorsanız doğrudan ceviz ezme makinası sayesinde istediğiniz gibi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Güçlü paslanmaz çelikten dişleriyle beraber cevizlerin kırılmasını sağlayan, istediğiniz ayarda parçacıklı da ezebileceğiniz şekilde çeşitlendirilmiş bu makinalar paslanmaz çelikten üretilmiştir. Bu sayede yüksek hızda işlevselliği olması, maksimum kapasitede çalıştırdığınızda bile yüksek kilogramlarda en iyi şekilde cevizden susama kadar ezme ve püre üretme gibi süreçler için kullanabilirsiniz.

Sadece kuruyemişlerde ya da benzer mamullerde değil aynı zamanda yağlı tohumlar olarak susam gibi ürünlerin de hem ezilmesi hem de çekilmesini sağlayan bu makinelerden tam fonksiyon bekleyebilirsiniz. Böylelikle susam ezmesi elde etmek için taze çekilmiş, susamın ezilerek ve çekilerek bu ezme makinesinden geçirilip yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Ev ortamındaki kullanımlara uygun olduğu gibi çok büyük olmayan işletmelerin de kullanabileceği şekilde bu tip makinelerin üretimi bulunmaktadır.

Ezme Makinesi Kullanım Alanları

Kaliteli bir ezme makinesi üreten Demirbaş Makina markasıyla tanıştıktan sonra, uzun ömürlü olacak şekilde yıllar boyunca profesyonel olarak ister işletmeye yönelik isterseniz de ev ortamına yönelik kullanım sağlayabilirsiniz. Susamların en iyi şekilde ezilmesi, çekilmesi yada püre haline getirilmesi gibi süreçlerden geçerek susam ezmesine çevrilmesi amaçlanan makineler olarak, ceviz ezme makinesini kullanabilirsiniz.

Bu tip ceviz kırma makinesi yada ceviz ezme makinesi kullanımı genelde büyük firmalarda gerçekleştirilir. İşi tamamen kuruyemiş olan firmaların tercih ettiği bu makineler, uzun vadede dayanıklılık ve kullanım imkanı sağlar. Birçok yağlı tohumların ezilmesi, bu şekilde tahinlerin taze bir şekilde üretilerek tüketimi konusunda da işletmelerde, evlerde kullanıma uygun mutfak gereçleri arasında olmazsa olmazlardan biri olan bu kırma ve ezme makineleri önerilir. 

Büyük marketlerin şarküteri reyonlarında, çeşitli şarküteri ve baharatçı mağazalarının tamamında küçük ve orta büyüklükteki işletmeler olarak birçok yerde ezme makineleri kullanılır. Ayrıca kuruyemişçi ya da benzer şekilde hizmet sağlayan işletmelerde de yine kuruyemişlerin ezilmesi, kırılması noktasında özel bir şekilde kullanım sağlar, müşterilerinizin taleplerini yanıtlayabilirsiniz. 

Genel yapı itibariyle perakende işletmelerin ezme makinelerine ihtiyaç duyduğu da bilinir. Buna uygun şekilde müşteri taleplerine göre kullanılan bu makineler, tahinin gerekli kıvamda ezilmesinden tutun da ezme makinelerinden ceviz, badem, kaju antepfıstığı, macadamia cevizi, pikan cevizi, fıstık ve fındık gibi mamullerin de ezilerek paketlenmesi istendiğinde doğrudan hızlı üretimin yapılması gerçekleştirilir.

Ceviz Ezme Makinesi Özellikleri

Hem ceviz hem de fıstık satışlarına katkı sağlamak için, ezme makinesiyle beraber en iyi şekilde ezilmiş kuruyemişler için hizmet almak istediğinizde, perakende işletmelere uygun biçimde makinelerle kullanım sağlanabilir ve en iyi hizmetlerden de bu şekilde faydalanabilirsiniz. Fıstık ezmesi, ceviz ezmesi için bu makinenin etkisinden faydalanmak mümkündür. 

Bu makinelerin birçok avantajları ve faydaları bulunur. Görünüm itibariyle kaliteli ve kullanışlı bir form oluşturduğu için ezme makinesi olarak işlevsel, üretimde maksimum kapasite göstermesi amacıyla yapılandırılmıştır.

Yağlı tohumlar dahil olmak üzere susam gibi mamullerin püre kıvamını almasını istiyor ve susam ezmesine dönüştürülmesini istiyorsanız, en iyi performansı bu ezme makineleriyle beraber alabilirsiniz. Kapasite olarak fıstık ve benzeri kuruyemişler 1 saatte 25 kg kadar ezilmektedir. Haşhaş gibi hafif ve hacim kaplamayan mamullerde ise 40 kg kadar ezme işlemi gerçekleştiriliyor.

Müşteri taleplerine göre anında işlevselliğiyle beraber hızlı ve maksimum kapasitede dilediğiniz kadar ezilebilir, mamul çıkartabilir, çok rahat şekilde de iş yükünüzü hafifletecek nitelikte kullanabilirsiniz. Sesi rahatsız etmeyen, ağırlığı 30 kg civarlında olan bu ezme makinaları ile beraber dilediğiniz birçok mamulde kullanım yapabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina