Badem Ezmesi Makinesi

...
Badem Ezmesi Makinesi
Badem Ezmesi Makinesi

İş yaşamının getirmiş olduğu stres ve kalp ağrısı gibi ağır hastalıklara derman olacak olan en iyi besinlerden biri de kuruyemişlerdir. Kuruyemişler, günümüzde market, bakkal, pazar, baharatçı ya da şarküteri gibi birbirinden farklı işletmelerde bulabileceğiniz, kuruyemişçi bölümünde rastlayacağınız fındık, fıstık, ceviz, badem gibi birçok kuruyemiş bulunur. Aralarında hem besin kaynağı olarak hem de birçok yemeklerin içine dahil olarak değerli lezzetler katan badem tüketimi günümüzde çok fazladır. Hem hastalıklardan koruması hem de içeriğinde hatırı sayılır protein, mineral içeren bademlerin tüketimi oldukça fazladır.

Bademlerin ezilerek birçok açıdan tatlı ve türleri şeklinde kullanıldığı bilinmektedir. Burada önemli olan şey, basit ve kolay bir şekilde bademlerin ezilip hızlı bir şekilde ezme makinası ile beraber kullanıma sunulmasıdır. Birçok tahıl ve kuruyemiş ezme makinaları olarak kullanılan günümüzde ezme makinası ile beraber badem ezebilir, birçok yemekte kullanılacak şekilde kullanılması sağlanabilir. Günümüzde birçok açıdan pratik, üretim tesislerinde, birçok kuruyemişçi veya benzer kuruyemiş bölümlerinin olduğu marketlerde ceviz, fıstık, badem ezme makinalarına rastlayabilirsiniz.

Badem Ezme Makinası Özellikleri

Sadece badem değil aynı zamanda fıstık, ceviz, susam gibi birçok tahılları, kuruyemişleri ezen, nefis bir lezzete sahip bu ürünlerle beraber sofralarda harika yemekler ve lezzetler yaratılabilir. Bu konuda tahin ile susam yapılabilir ya da aynı şekilde badem ezmesi ile sofralarda leziz bir ürün ortaya çıkartılmış olabilir. 

Kullanılan işletmenin büyüklüğüne göre küçük ya da orta halli bir ezme makinası alabilirsiniz. Özel tasarımıyla ve günümüz şartlarında yenilenmiş görüntüsüyle beraber harika bir ürün olarak bu badem ezmesi makinesi çeşitlerinde maksimum kapasiteli şekilde kullanım yapabilirsiniz. Bu ezme makinası ile birlikte yağlı tohumların püre olmasına kadar birçok açıdan etkili bir performans sergilenmesini sağlayabilir, müşterilerinizin taleplerine göre ya da işletmenizde eksikliklerinizi tamamlama noktasında dilediğiniz ürünleri ezmeye kadar harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Badem ezmesi makinası ile saatte ortalama 25 kg kadar performans görebilirsiniz.

Bu ezme makinalarının ortalama ağırlığı 30 kg olup aynı zamanda hem pratik hem de işlevi yüksek bir güce sahip olarak sizlere hizmet etmektedir. Müşteri taleplerini hızlı yanıtlayan bu ürünlerle beraber yüksek hızı sayesinde maksimum verimliliği görebilirsiniz. İşletmelerde direkt kullanıma uygun olmasının en büyük özelliği ise, doğrudan rahatsız etmeyen bir sese sahip olmasıdır. Çalışma sesi oldukça düşük olan bu ezme makinası ile birlikte hem pratik hem de yüksek kaliteli deneyim sahibi olabilirsiniz. 

Zamandan tasarruf etme noktasında yüksek ezme kapasitesine sahiptir. Bununla beraber ortalama 220V enerji tüketimi bulunan bu makinaların gerçekten kaliteli bir motor gücü bulunur. Bu sayede üretimi hızlı, pratik ve maksimum verimi sizlere sunmaktadır.

Badem Ezmesi Nasıl Yapılır?

Badem ezmesi; sağlık açısından pek çok faydası bulunan, kahvaltıların olmazsa olmazı olan yiyecektir. Her yaştan kişilere hitap eden badem ezmesi çok sağlıklıdır. Bebeklere, çocuklara, gençlere ve yaşlılara sağlık açısından pek çok faydası bulunan badem ezmesi lezzetli tadıyla damaklarda eşsiz bir tad bırakacaktır.

Badem ezmesinin ne kadar sevildiğinden, ne kadar çok tüketildiğinden ve sağlık açısından ne denli önemli olduğundan bahsettik. Peki badem ezmesi nasıl elde edilir? Badem ezmesi nasıl yapılır, evde badem ezmesi yapmak mümkün müdür?

Badem ezmesinin yapımı çok fazla işlem gerektirmez. Gerekli ekipmanlarınız ve taze bademleriniz varsa rahatlıkla badem ezmesi yapabilirsiniz. Badem ezmesi yapabilmek için ilk şartımız taze çiğ bademlere sahip olmaktır. Taze, büyük ve çiğ bademleri isteğe bağlı yıkatabilirsiniz. Sonrasında doğrudan güneşe maruz bırakmadan kurumasını sağlamalısınız. Kuruyan bademleri, fırında yağlı kağıda sererek kavurmalısınız. Hiçbir şekilde yağ ve baharat eklememelisiniz. Badem kendi yağıyla kavrulmalıdır. 

Yıkanan ve kavrulan bademleri, badem ezme makinası haznesine dökebilirsiniz. Çok az ya da çok fazla miktarda değil haznenin maksimum yazan seviyesine kadar badem eklemelisiniz. Sıra badem ezme makinesinin kullanımında. Badem ezme makinenizin modeline göre hazneyi doldurduktan sonra manuel ise kolu çevirerek otomatik ise düğmesine basarak bademlerin ezilmesini izleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken; bademler, ezilirken içerisine asla yağ vb. maddeler eklememenizdir.

Ezilmeye başlayan bademleri depolamak için musluk kısmına bir kap koymalısınız. Badem ezmesini o kap içerisinde muhafaza edebilirsiniz. Anlattığımız yöntemleri uygulayarak rahat bir şekilde doğal badem ezmenizi üretebilirsiniz. Badem ezmesini üretmek için badem ezme makineniz yoksa hiç dert etmeyin. Demirbaş Makine olarak badem ezme makine çeşitlerimizi hizmetinize sunduk. Size ve bütçenize uygun badem ezme makinesini satın almak için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek.

Badem Ezmesi Makinesi Fiyatları

Badem ezmesi makinesinin bıçaklarının arasındaki özel mesafe, pratik ve kolay şekilde badem gibi birçok kuruyemişin ezilmesi konusunda püre halini almasına kadar ezebilir güçtedir. Bu da parçacıklı şekilde, kremsi kıvamında ürün üretmenizde sizlere yardımcıdır. Tek bir tuş ile çalıştırabileceğiniz ezme makinası ile beraber rahat ve konforlu bir kullanım sergileyebilirsiniz. İşletmelerinizde şık, son kullanıcıya gösterişli bir görünüm kazandırdığımız bu makinalarda dilediğiniz gibi püre halinde badem ezebilir, ceviz veya fındık gibi parçacıklı şekilde ezme işlevi yapabilirsiniz.

Tüm ürünlerinizin ezilmesi sonrasında alt kısımda bulunan dolum haznesi, ezilen ürünlerin birleşik şekilde bulunduğu alan olur. İstediğiniz kıvama geldiğinde tüm besinleri burada bulabilirsiniz. Ezme makinası sahibi olma noktasında, en uygun fiyatlarla satın almak ister misiniz? Demirbaş Makina günümüzde rekabetçi fiyat politikası uyguladığı bu alanda, rakiplerine göre her zaman fark yaratan üretimleriyle beraber ihtiyaçlarınıza en iyi yanıtı veriyor. Sunmakta olduğu makina alanında ki hizmetleriyle beraber çeşitli makinaları ve profesyonel çözümleriyle hizmet vermeye her geçen gün devam edecektir. Yüksek kapasiteli çalışan bu ürünlerde her zaman en iyi performansı verecek şekilde faydalanabilirsiniz. 

Demirbaş Makina ile birlikte en iyi fiyatlarla faydalanabilir ve yüksek kalitede bu makinalar ile işletmeleriniz için uygun ezme makinasından faydalanabilirsiniz. Özel bir deneyim gerektirmeyen, tek tuş ile çalıştırılabilir olan, huni ağzı ile ürünleri döküp aşağıdaki dolum haznesi içerisinden de istediğiniz nitelikte ezilen ürünleri alacağınız bu ezme makinası modern bir görünüme sahip olması, dikkat çeken yapısı ve kaliteli gücü ile oldukça yüksek bir nitelikte size verimli imkanlar sunar.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina