Kuşburnu Ezme Makinesi

...
Kuşburnu Ezme Makinesi
Kuşburnu Ezme Makinesi

Sonbahar aylarının gelmesi ile olgunlaşan kuşburnu; kurusuyla ya da taze meyvesiyle farklı kullanım şekillerine sahiptir. Anadolu’nun dağlık ve kayalık bölgelerinde özellikle Tokat, Samsun, Amasya, Merzifon ve Gümüşhane gibi Karadeniz illerinde yaklaşık 27 değişik türüne rastlanmaktadır. Bu dikenli çalı meyvesi kurutularak soğu kış aylarında çay olarak tüketilebileceği gibi reçel, pekmez ve kahvaltıların vazgeçilmezi marmelat şeklinde de tüketilebilecek şekilde üretilebilmektedir. Ağustos sonu itibarıyla takip gelen eylül ve ekim aylarında özel eldivenlerle toplanan, dışı hafif tüylü içi bol çekirdekli meyvesi kuşburnu makinesi kullanılarak işlendikten sonra marmelat haline gelmektedir. Bu şekilde hazırlanan geleneksel kuşburnu marmelatı, Türk kahvaltı sofralarında ağız tatlandıran vazgeçilmez reçel türleri arasında yerini almaktadır.

kuşburnu ezme makinesi ile elde edilmiş kuşburnu

Sitemizden alacağınız kuşburnu makinesini kullanarak bitkinin içerisindeki faydalı vitaminleri ortaya çıkartarak tüketime hazır hale getirebilirsiniz. Kuşburnu kullanarak üreteceğiniz pekmezi, marmelatı işletmelerinizde satarak gelir elde edebilirsiniz.

Kuşburnu Ezme Makinesi ile Marmelat

Kuşburnu meyvesi, ülkemizde çok farklı şekillerde fazlaca yaygın olarak tüketimi gerçekleştirilen besinler arasındadır. Halk arasında en çok sevilen bitki çaylarından bir tanesi kuşburnu çayıdır. Çayın haricinde kuşburnu marmelatı da ülkemizin pek çok kesiminde kahvaltılık ürün olarak tüketilmektedir. Kuşburnunun yoğunlaştırılmış bir çeşidi olduğu için içerdiği antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından oldukça zengindir.

Yabani gül olarak da bilinen kayalık bir bitki olan kuşburnu ile hazırlanmakta olan marmelat, yaz kış demeden bu meyvenin nimetlerinden faydalanmanız için en keyifli seçeneklerden bir tanesidir. Özellikle kahvaltılarda reçel, kurabiye ya da kek gibi tatlı tariflerinde kuşburnu kullanarak sağlıklı alternatifler oluşturabilirsiniz. İçerisinde bulunan yoğun miktarda C ve A vitaminleri ile kuşburnu marmelatı, bağışık sistemini güçlendirmekte ve enerji vermektedir. Ayrıca idrar söktürücü özelliği ile metabolizmayı hızlandırmaktadır, böylelikle diyet yapan kişilerin fazlaca tercih ettiği besinler arasındadır. Bağışıklık ve metabolizma üzerindeki etkilerinin yanı sıra içerisindeki vitaminler sayesinde daha parlak bir cilde kavuşabilirsiniz. Kansızlığa iyi geldiği gibi mide kanserinin de önüne geçtiği bilinmektedir.

Faydaları saymakla bitmeyen bu bitkinin marmelatını yüksek verimli kuşburnu ezme makinalarımızı kullanarak kolayca üretebilirsiniz. Evde üretim her zaman besinlere en doğal ulaşım yolu olarak bilinmektedir. Kuşburnu çekme makinasını kullanarak aşağıdaki adımlarla üretimi gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle meyvenin uç kısımlarını bıçak yardımı ile temizlemelisiniz. Kuşburnunu yumuşayıncaya kadar su içinde kaynattıktan sonra meyveleri süzerek tencereden almalısınız. Kaynatılan kuşburnu meyveleri ezme makinesinden geçirilmelidir. Bu konuda kuşburnu ezme makinesi satın almanız gerekmektedir. Ezme makinası fiyatları çok yüksek değildir. Kabuk ve çekirdekten ayrılarak özü çıkartılan kuşburnu ince tüylerinin ayrılması için elekten süzülerek geçirilmelidir. Sık sık karıştırılarak bir tencerede kaynatılır bu işlem sırasında isteğe bağlı şeker ilavesi yapılabilmektedir. Ocaktan alındıktan sonra sıcak bir şekilde kavanozlara doldurulduktan sonra serin bir yerde saklanmalıdır.

Kuşburnu marmelatı gibi sağlıklı bir besinin üretimini gerçekleştirmek için doğru makine ihtiyacı vardır. için Kuşburnu ezmesi yapılırken kullanılan makine çok önemlidir. Firmamızda bulunan kuşburnu ezme makineleri sanayi tipi üretimi evlerinize ve iş yerlerinize getirmektedir. Kuşburnu meyvesinin yararlı özellikleri bulunduğu için evlerde ve restoranlarda fazlaca kullanılmaya başlanmıştır.

Tüketimin artması ile üretimi de artarak raflarda yerini almıştır. İşletme sahibi iseniz yüksek verimli makinelerimiz ile müşterilerinizin istediği kadar kuşburnu ezmesi üretebilirsiniz. Dışardan satın almadan evlerinizde kuşburnu üretmek için de makinelerimizden satın alabilirsiniz. Ev tipi kuşburnu ezme makinelerimiz şık tasarımları ile evlerde de kolaylıkla kullanılmaktadır. Kullanıma uygun makinelerimiz ile üretimini gerçekleştirdiğiniz marmelatları kek gibi besinlerle birlikte kullanabilir sulandırarak içecek şeklinde de tüketebilirsiniz.

Kuşburnu Ezme Makinesi Fiyatları

Kuşburnu ezme makinemizi kullanarak marmelatını yaptığınız kuşburnu meyvesini sofralarınızda afiyetle tüketebilirsiniz. İşletmelerinizde de bu makineyi kullanarak istediğiniz kadar kuşburnu marmelatı üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızdan satın alacağınız makinelerimiz uzun ömürlü kullanımına bağlı olarak yıllar boyunca üretiminizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

Yüksek üretim kapasitesi olan kuşburnu makinesi fiyatları müşterilerin gözünü korkutmaktadır. Fakat firmamızda bulunan kuşburnu makinesi modelleri uygun fiyatları ile de fazlaca dikkat çekmektedir. Kuşburnu yapma makinası fiyatları; bütçeye uygun olan makinelerimizi evlerinizde ve işletmelerinizde kullanmak için gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Aklınızdaki soruları gidermek için firmamız ile istediğiniz şekilde iletişime geçebilirsiniz. Yüksek müşteri memnuniyetine sahip firmamızdan satın alacağınız kuşburnu ezme makinesi ile sofranızı sağlıklı besinlerle donatmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina