Kuruyemiş Ezme Makinesi

...
Kuruyemiş Ezme Makinesi
Kuruyemiş Ezme Makinesi

Birçok açıdan fonksiyonel bir makine olan ezme makinaları, günümüz koşulları altında birçok yerde kullanılmaktadır. Birçok açıdan fonksiyonel bir makine olan ezme makinaları, gold rengiyle beraber ön plana çıkan bir hale getirilmiştir. Birbirinden farklı kuruyemiş çeşitlerini püre haline getirerek, işlevsel olarak kapasitesini olabildiğince en yüksek şekilde sunan bu makine ile beraber istediğinize uygun şekilde kullanım sağlamak mümkündür.

Özellikle bilmeniz gereken bir kullanım bulunmamakla beraber, huni kısmı geniş olan bu makinelerde istediğiniz ürünleri direkt koyup hızlıca çekim gücüyle ince tanecikli, kalın tanecikli ya da püre haline getirebilirsiniz. Ezme makinası gücü, üstün performansıyla beraber kapasitesi yüksek olduğu için oldukça güçlü bir yapı sunar. Bu da yenilikçi tasarımıyla beraber kalite farkını da ortaya koyan etmenlerden biri olarak karşınızdadır.

Kuruyemiş Ezme Makinası 

Ezme makinaları sayesinde kuruyemişlerin daha basit ve hızlı ezilme süreçlerine girmesini sağlayabilirsiniz. Ezme makineleri doğrudan fındık, fıstık, badem ya da ceviz gibi sert, katı kuruyemişleri basit bir şekilde ezer ve istediğiniz püre kıvamına getirene kadar ezerek küçültebilirsiniz. Bunların yanı sıra menengiç, haşhaş ya da susam gibi ürünlerde de tüm yağlı tohumları doğrudan püre kıvamına gelmesini sağlayıp, istediğiniz gibi taze şekilde ezebilir, püre halini almasını sağlayabilirsiniz.

Müşterilerinizin isteklerine uygun şekilde tatlılar üzerinde kullanılacak süsleme olarak fındık, fıstık ya da ceviz gibi ürünleri ezebilir ve bu şekilde kolay, pratik bir paketleme sistemiyle sunabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz gibi yağlı tohumların da püre halini alarak ezip, birçok tatlı ya da yemeklerde ek lezzet olarak üzerine dağıtacağınız şekilde de kullanabilirsiniz. 

Ezme Makinası Kullanım Alanları

Birbirinden farklı lezzetleri katı halden püre halini alıncaya kadar tüm kuruyemişlerle ilgili olarak istediğiniz gibi ezme işlemlerini yapabileceğiniz alanlarda bu kuruyemiş ezme makinesi kullanılabilir. Birçok açıdan market ve şarküteri olan her yerde ezme makinaları kullanılmaktadır. Son kullanıcıya hitap eden tasarımı ve dikkat çeken rengiyle beraber tercih edilen bir ürünümüzdür.

Market ve şarküteri dışında ise kuruyemişçi ya da baharatçı niteliği taşıyan perakende satış yapan tüm işletmelerde en pratik şekilde kullanıma uygundur. Ezme makineleri, endüstriyel gelişmeler sonucunda tamamen son kullanıcı müşterilere hitap eder. Böylelikle müşterilerinizin gözü önünde anında ve taze bir şekilde üretim yaparak kullanım sağlayabilirsiniz.

Kuruyemiş Değirmeni

Kuruyemişler yağlı tohumlara sahiptir. Bu yağlı tohumlar bitkisel yağ açısından insan vücuduna besleyici katkıda bulunmaktadır. İnsan vücudu bu besinleri kendisi alamadığı için makine yardımı ile yağları kolaylıkla çıkartılabilmektedir. İçerdiği B grubu vitaminleri ile oldukça zengin olan kuruyemişlerin yağlı tohumları içerisinde pek çok yararlı besin bulundurmaktadır.

Kaliteli yağ oranınca zengin kuruyemişler sağlıklı beslenmenin ilk adımlarını oluşturmaktadır. Doymamış yağ formunca zengin olan bu besinler arasına tüm kuruyemişler girmektedir. Her kuruyemişin insan vücuduna farklı katkısı bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre kronik rahatsızlıklar da dahil olmak üzere kuruyemiş yağlarının birbirinden farklı hastalıklara iyi geldiğine dair çeşitli kaynaklar ortaya konulmuştur. Bu sebeple yağ içeren tohumların birçok hastalığa karşı riski en aza indirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda kabızlığı önleyen ve kan şekerini düzenleyen yağlı tohumlar ile dilediğiniz sağlıklı yaşama kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Kolesterol seviyenizi en aza indirebilirsiniz.

Yağlı tohumların faydalarından, yüksek yağ içeriğinden, çeşitli vitaminlerinden yararlanabilmek için yağ çekme makineleri bulunmaktadır. İş yerlerine ya da evlere uygun olarak tasarlanan, tezgâh üstüne kolaylıkla kurulabilen ezme makinelerimizi kullanarak bademden fındığa her türlü kuruyemişin yağını çıkartabilirsiniz. Yağlı tohumlara sahip kuruyemişleri kullanarak en iyi yağı kuruyemiş değirmenini kullanarak üretebilirsiniz. Yemeklerde, çeşitli tariflerde kullanarak sağlıklı beslenme düzeninize katkı sağlayabilirsiniz

Küçük ya da orta ölçekli işletmelerin vazgeçilmezleri olan kuruyemiş değirmenleri fındık, badem, fıstık gibi çerezlerin yağlarını üretmek için kullanılmakta olan makinelerdir. Kuruyemiş değirmenleri küçük yapısı ile her yere uyum sağlayabilir niteliktedir. Böylelikle kolayca taşınabilmektedir.

Kuruyemişlerin ayrı ayrı insan vücuduna pek çok faydası bulunmaktadır bunlara şu şekilde örnek verebiliriz;

  • Ceviz beyinle eşleştirilen bir kuruyemiştir. Beyin hücrelerine karşı da etkisi bulunmaktadır ve prostat kanseri riskini fazlaca azaltmaktadır. Günlük besleyici bir yağ olan ceviz, değirmen sayesinde yağı kolaylıkla çıkartılan bir kuruyemiştir.
  • Hem yağ hem de lif oranı bakımından yüksek değere sahip yağlı tohumlar arasında yer fıstığı da bulunmaktadır. Yer fıstığı enerji açısından yüksek bir değere sahiptir.
  • Badem, bir diğer bitkisel yağ içeren tohumlardan bir tanesidir. Yüksek protein içeren bademin sindirim sistemi üzerinde fazlaca olumlu etkisi bulunmaktadır. Kansere karşı da kolon kanseri riskini fazlasıyla azaltmaktadır.

Bunun gibi pek çok kuruyemişin faydaları bulunmaktadır. Bu faydaları da ortaya çıkartmak için kuruyemiş değirmeni kullanılmaktadır. Sitemizden alacağınız kuruyemiş değirmeni ile istediğiniz çerezin yağını çıkartarak besinlerinizin arasında tüketebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina