Haşhaş Çekme Makinası

...
Haşhaş Çekme Makinası
Haşhaş Çekme Makinası

Asya kökenli olan ve eski uygarlıklarda ağrı kesici olarak kullanılan haşhaş ülkemizin de en çok sevilen ürünlerinden bir tanesi. Afyon, Eskişehir ve Kütahya bölgelerimizde bolca üretilen ve tüm Türkiye’ye dağıtılan haşhaş farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Türk mutfağının vazgeçilmez ürünlerinden bir tanesidir. Özellikle hamur işlerinde kullanımı son derece yaygındır. Neredeyse ülkemizin her noktasında haşhaşlı çörekler ya da gözlemeler satışa sunulmaktadır. Salataların içerisinde kullanımı da son derece yaygındır. Birçok tatlıya yakışan harika ürünlerden bir tanesidir.

Haşhaşın kullanıma hazır bir hale gelmesi için ezilmesi gerekmektedir. Haşhaşlın çekilmesi ya da diğer bir deyişle ezilmesi için özel makineler kullanılmaktadır. Haşhaş çekme makinası bu işlemi kusursuz bir şekilde yapabilen ve farklı alanlarda kullanılan ürünlerin başında gelir.

Haşhaş Çekme Makinası Nedir?

Haşhaş yemeklerde kullanılırken bir püre kıvamındadır. Normal şartlarda sert bir yapıya sahip olan haşhaşın püre haline getirilerek daha rahat kullanılması için haşhaş çekme makinası kullanılmaktadır.

Haşhaşların toplandıktan sonra kullanıma hazır hale getirilebilmesi için bu makinaya ihtiyaç olmaktadır. Evlerde elle çalıştırılabilen küçük aletler olsa da bunların kullanımı için güç harcamak gerekli olacaktır. Özellikle işletmelerde bu amatör mutfak eşyalarının kullanımı mümkün olmaz.

Endüstriyel tarzda üretilen haşhaş çekme makinası içerisine atılan haşhaşlı ezerek püre haline getirmektedir. Bunu çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirirken haşhaşın kendi yapısına bir zarar vermez.

Haşhaş Çekme Makinasının Özellikleri Nelerdir?

Haşhaş çekme makinaları satın alınırken dikkat edilmesi gereken belli başlı özellikler bulunmaktadır. Alınabilecek olan makineler yalnızca tek bir model olmadığından insanların hangi etmenlere bakarak karar vereceğini bilmesi gerekecektir. Bu doğrultuda makinaların sahip oldukları özellikler incelenir ve işletmeler için en iyi kararlar alınır.

Paslanmaz Çelikten

Haşhaş makinası paslanmaz çelik kullanılarak imal edilmektedir. Bu özelliğe sahip olmayan ürünlerin uzun süreli kullanımı söz konusu olmaz.

Haşhaşın püre haline getirilmesi aşamasında yağa ve suya maruz kalan makinalarda paslanma sorunları ortaya çıkarsa kullanımına devam edilemez. Bu sebeple de belirli bir kalınlığa sahip olan paslanmaz çelikten üretilen makinaların tercih edilmesi gerekmektedir.

Uzun Ömürlü ve Garantili

Alınacak olan haşhaş öğütücü uzun yıllar kullanılmak adına alınmaktadır. İşletmeler bu harcamaları yaptıktan sonra bunun üzerinden bolca kazanç sağlamayı planlarlar. Bu sebeple de onlarca yıl kullanılabilecek olan ürünlerin tercih edilmesi gerekli olacaktır.

Makinanın dış yapısı kadar elektrik aksamının da dayanıklı olması gerekir. Sürekli olarak bozulan makineler işletmeler için ciddi bir sorun anlamına gelecektir.

Farklı Malzemeler İçin Kullanım İmkânı

Haşhaş çekme makinaları en çok haşhaş için kullanıldığından bu ismi almaktadır. Aslına bakılırsa birçok farklı malzeme için kullanılabilmektedir.

Malzemeleri ezip püre haline getirdiğinden direkt olarak ezme makinası ya da püre makinası ismini aldığı da olmaktadır. Bu tarz genel isimlerin verilmesi haşhaşın yanı sıra pudra şekeri, fındık, fıstık, ceviz, badem, kaju ya da çeşitli baharatların üretiminde de kullanılabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Düşük Enerji Tüketimi

İşletmelerin açık kaldığı süre boyunca çalıştırılan bu makinaların elektrik tüketimleri son derece önemlidir. Eğer çok yüksek miktarda elektrik tüketimi söz konusu ise bu durum işletmelerin kazançlarını uzun vadede düşürmektedir. Bunun önüne geçilmesi amacıyla tasarruflu makinelerin tercih edilmesi gerekli olmaktadır.

Emniyet Düzeneğine Sahip Olması

Haşhaş çekme makinası satın alırken özel emniyet sistemlerinin olup olmadığına bakılması gerekmektedir. Sert malzemeleri püre haline getirebilmesi için bıçakların kullanıldığı elektrikli bir makinadır. Bu sebeple emniyet düzeneğinin olmaması ciddi felaketlere yol açabilir.

Haşhaş Çekme Makinası Nerelerde Kullanılır?

Haşhaş makinasının kullanım alanları oldukça çeşitlidir. İlk olarak bu ürünler evlerde de rahatlıkla kullanılabilir. Her ne kadar ebat olarak çok küçük olmasalar da balkonlarda ya da geniş mutfaklarda rahatlıkla tercih edilebilecektir.

Kuruyemiş ve baharat satışı gerçekleştiren işletmelerin olmazsa olmaz makinalarından bir tanesidir. Haşhaşın, baharatların ya da çeşitli kuruyemişlerden elde edilen ezmelerin taze olarak üretildiğini görmek insanları cezbedecektir. Bu sayede işletmeler çok ciddi gelirler elde edebilirler.

Marketler de bu ürünlerin yaygın bir şekilde kullanıldığı adreslerden bir tanesidir. Sürekli olarak baharat ve kuruyemiş satışı yapan marketlerde bu makinalara ihtiyaç duyulur.

Profesyonel mutfaklarda da kullanımı yaygındır. Sürekli olarak ezme ya da püre tarzı ürünler ortaya çıkaran mutfaklarda hayat kurtarıcı ürünler arasında yer alır.

Haşhaş Çekme Makinası Nerden Alınır?

Haşhaş ve diğer malzemelerin çekme işlemlinin yapılması için kullanılan bu makinalar Demirbaş Makine tarafından sunulmaktadır. Birçok gıda ürününün işlenerek insanlara ulaştırılması için gerekli olan makineleri üreten firmamız haşhaş çekme makinasında da Türkiye’nin lider firması olarak gösterilmektedir.

Firmamız ile iletişime geçtiğinizde tüm makinalarımız hakkında ayrıntılı bilgilen edinme şansını da elde edersiniz. Makinaların en standart özelliklerinden en üst düzey özelliklerine kadar gerekli tüm bilgiler sizlere verilecektir.

Yerli üretim makinaları satın aldığınızda ödemeniz gereken ücretler çok daha düşük seviyelerde olmaktadır. Ayrıca en küçük arızalarda dahi kolaylıkla makinelerinizin onarımını sağlayabilirsiniz.

Haşhaş Ezme Makinesi Afyon     

Haşhaş ezmenin makineler sayesinde ne kadar basit ve hızlı bir işlem olacağına değindik. Gerek evlerde gerekse üretim yerlerinde rahatlıkla kullanılabilecek olan haşhaş ezme makineleri gerekli emniyet sistemine ve donanıma sahiptir. Alanında ün yapmış, yerli üretim olan uygun fiyatlı haşhaş ezme makinelerine sitemizden firmamız arayıcılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Evde kendi haşhaşınızı ezmek istediğinizde ya da haşhaş üretim ve ezme işine girdiğinizde ilk yapmanız gereken kaliteli bir haşhaş ezme makinesi almanızdır. Sadece kaliteli olması da yeterli değildir, tam anlamıyla verim almak için; donanımlı, portatif, paslanmaz, garantili ve düşük enerji harcayan bir makine olmalıdır. Haşhaş ezme makinesı Afyon denildiğinde akıllara alanında ün yapmış ve daima ilk tercih olan firmamız gelmektedir. Demirbaş makine olarak haşhaş ezme makinesi Afyon olarak tüm ihtiyaclarınızı gidermekteyiz.

Haşhaş ezme makinası seçimi basit bir işlem olarak görülse de birkaç püf noktaya sahip olan bir iştir. Öncelikle alacağınız haşhaş ezme makinesinin paslanmaz olmasına, kalitesine, güvenlik açısından sorun oluşturup oluşturmadığına, çok fazla enerji harcamamasına, garantisine ve işlevselliğine dikkat etmek gereklidir. Bunlara dikkat edildiği takdirde istenilen verimin alınabileceği haşhaş ezme makinesine sahip olunur. Haşhaş ezme makinesi Afyon içinde kalitesiyle ve ilk tercih oluşuyla nam salmış Demirbaş Makine’den istediğiniz özelliklerde ve boyutlarda ürüne sahip olabilirsiniz. 

Yerli üretim olan kaliteli haşhaş ezme makinelerine ve diğer tüm makinelere sitemizden ulaşabilirsiniz. Firmamız tüm ürünlerini ivedilikle satışa sunar ve adresinize kargolar. Ödeme seçenekleri, teslimat şekilleri gibi pek çok detay sitemizde yer almaktadır. Sitemizi inceleyerek sipariş oluşturabilir detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina