Endüstriyel Gıda Makinaları

...
Endüstriyel Gıda Makinaları
Endüstriyel Gıda Makinaları

Gıda teknolojilerinde günümüzde makina sektörünün yoğun bir rağbet göstermesiyle beraber endüstriyel alanda gelişim kazanması, en son teknolojinin kullanımlarıyla beraber daha da praitk hale getirilmiştir. Dünyanın dört bir yanında son teknolojilerin kullanımlarıyla birlikte gıda alanında da birçok yetkin kazanımlar sağlanmış olup, birçok gıda makinaları ile beraber Türkiye’de de sanayileşmede öncü olmayı başarmış markalar üretilmiştir.

Bu markaların öncü olmasıyla birlikte, günümüz şartlarında Anadolu yöresine ait geleneksel ürünlerden tutun da pek çok alanda üretimlerin daha hızlı, steril ve tabi ki pratik bir şekilde tamamlanmasında endüstriyelleşmek kaçınılmaz olmuştur. Bu anlamda Demirbaş Makina, yetkin ve güçlü uzmanlık alanı olan bu sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren bir marka olarak hem Türkiye’de iç pazarda hem de dünyaya açılmayı başarmış şirketlerden biridir.

endüstriyel gıda makinaları

Meyve, sebze gibi alanlardan tahıllara, yağlı tohum üretimlerinden pek çok tarım alanına bağlı firmaların gıda makinaları üretmesiyle beraber özel ve büyük tesislerde, birbirinden farklı fabrikalarda işlenip ambalajlanma süreçlerine kadar sektörün istediği, müşteri taleplerinin talep ettiği şekilde en büyük sanayileşme devrimini yaratabilmektedir. Bu anlamda gıda sektöründe yer alan pek çok marka gibi kendi adını pratik çözümleriyle ürettiği makinalarıyla duyurmayı başaran Demirbaş Makine, günümüzde mutfaklarda kullanılabilir tezgah üstü ve pratik üretime uygun şekilde pres makinalar üzerine yoğunlaşmış bir markadır.

Küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin tezgah üstünde kullanacakları bu endüstriyel gıda makinaları ile birbirinden farklı pek çok faaliyetlerini de güçlü bir şekilde tamamlayabilmeleri mümkündür. Pek çok amaca farklı şekilde hizmet eden makinaları bu Demirbaş Makina internet sayfasında bulabilirsiniz. Tüm makine üretimlerinin her biri, kendi faal alanında öncü bir makine haline gelmeyi başarmış olduğu gibi hem işlevsel açıdan özelliklerinin artırımı hem de tasarımsal ve renk değişimleri gibi seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz. Satış öncesi noktasında tüm sorularınızı soracağınız, hizmet almadan önce makinalar hakkında merak ettiklerinizi öğreneceğiniz gibi birbirinden farklı fiyat – performans kıyaslamasıyla ilgili güçlü bilgilere de bu sayede ulaşabilirsiniz.

Soğuk pres grubunda bulunan soğuk pres yağ makinesiyle birlikte istediğiniz ölçülerde en güçlü şekilde yağ üretimlerinizin tamamını yağlı tohumlardan yapabilirsiniz. Ev ortamında kullanıma uygun olduğu kadar küçük veya orta ölçekli işletmelerin müşteri taleplerine uygun şekilde de ihtiyaçlarını karşılamaları adına bu anlamda faydalanacakları makinalardır. 

Endüstriyel Ezme Makinaları ve Çeşitleri

Pek çok alanda endüstriyel gıda makinaları üretildiği gibi özel fabrika ve tesislerin de dışında son kullanıcıya ulaşırken son aşamada bir ürünün istenen kıvamda ezilmesini sağlamak için ise ezme makinaları kullanılır. Tahin, tahin ezmesi, fındık ezmesi, fıstık ezmesi, ceviz ezmesi, badem ezmesi, kaju ezmesi, haşhaş ezmesi, pikan, muskat cevizi gibi kuruyemiş ezmeleri ya da benzer şekilde pek çok gıdanın ezilerek müşteri taleplerine uygun kıvama getirilmesinde hafif ağırlıkta, orta ölçekte işletmelere uygun bu makinalara göz atabilirsiniz.

Ezme makinası denildiğinde tahin makinası ile türevleri bu grupta bulunan en önde gelen ürünlerden biridir. Bu alanda müşteri taleplerine göre istenen ölçülerde üretimlerinin yapıldığı ve en iyi performansın da bu ürünlerle beraber alınabildiği tüm ezme makinalarında yetkin bir şekilde Demirbaş Makina’ ya ait olan tüm makinaları internet sayfasından görüntüleyebilirsiniz. 

Ezme grubunda bulunan makinaların amacı, susamların tahine çevrilmesinde en önemli rol oynamasıyla başlamıştır. Hareketli ve sabit bıçakların susamları, fındıkları, fıstıkları huni şeklindeki kap içerisinde birkaç dakikalık süreç içerisinde çok yoğun kesme hareketleriyle beraber istenen orana getirilinceye kadar kullanım imkanını sizlere sunar. Saatte 25 kg

Ezme yada püre yapabilirsiniz. Demirbaş Makine, bugün üretimini sağladığı bu gruptaki makinalarıyla birlikte hem yurtiçi pazarında hem de yurtdışı pazarında güçlü ortaklıklara sahiptir.

Tahin makinesiyle birlikte pek çok ezme türü makinalarının özel üretim olması sayesinde ortalama 5 dakika içerisinde 1 kilograma yakın tahin elde etmek mümkün hale gelebiliyor. 1 kg susamdan 1 kg tahin elde edilmesiyle beraber herhangi bir kayıp vermesiyle beraber en iyi şekilde bugün market, baharat ve şarküteri ve pazar yerleri gibi alanlarda, gerektiğinde daha da küçük işletmeler olarak bakkal gibi işletmelerde de çok doğru amaca hizmet edecek şekilde kullanılabilir. 

Endüstriyel gıda makinaları arasında soğuk sıkım makinaları ile birlikte zeytinyağı, çörek otu yağları, kabak çekirdeği, ay çekirdeği, fıstık, nar çekirdeği yağı gibi pek çok meyveden ve kuruyemişten en iyi şekilde yağ çıkartmak mümkündür. Bu yağların sağlıklı şekilde kullanımı noktasında da soğuk sıkım en önemli adımlardan biridir.

Sessiz çalışma mantığında çalışan ve estetik görünümü de işletmelerin tezgahları üzerinde kullanıma uygun şekilde hazırlanan bir diğer endüstriyel gıda makinası ise susam kavurma makinası olacaktır. Taze susamların istenen ölçekte kavrulmasından sorumlu bu makinalar, tahin ezme makinasına girmeden önce bu makinalarda kavrulur.

Özel fabrika ve tesislerde kullanılabilir helva kesme makinaları da dahil olmak üzere Demirbaş Makine, bugün pek çok alanda endüstriyel gıda makinalarının üretimini yaptığı en iyi firmalardan biridir. Malzeme kalitesi noktasında 304 kalite paslanmaz çelikten üretiminin yapılmasıyla beraber uzun ömürlü kullanım için de uygun makinaların detaylarını her bir ürünün kendi sayfasında inceleyebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina