Çörek Otu Yağı Makinesi

...
Çörek Otu Yağı Makinesi
Çörek Otu Yağı Makinesi

Bitkisel yağ makinaları ya da çörek otu yağı olarak bilinen bu yağ makinaları ile günümüzde birçok yağlı tohumlara yönelik yağ makinasını kullanarak sizlerde yağ çıkartabilir, üretebilirsiniz. Soğuk pres yağ makinası olarak günümüzde yüksek kapasiteli birçok sıkım makinası bulunmaktadır. 7 gün 24 saat çalışma kapasiteli bu makinalar ile beraber yağlı tohumların istenen kalitede soğuk sıkma ile çekilmesi ve yüksek kalitede yağ üretimi yapmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Herhangi bir şekilde rafine, pişirme ya da kimyasal işlemler gerektirmeden çok basit bir şekilde soğuk yağ sıkımı için uygulanabilir süreç olan soğuk sıkma işlemleri için tasarlanmış bu makinalar ile çörek otu yağı başta olmak üzere yağlı tohumları sıkabilirsiniz. Yağın soğuk sıkım ile sıkılması sayesinde içeriğinde tüm mineral, antioksidan ve vitamin maddeleri kalacak şekilde naturel bir yağ üretimi sağlanmış olur. Bu yağ, oldukça kaliteli olup kullanılırken aynı zamanda yağ makinasının çıkan posa ise küspe şeklinde kullanılır. Küspe olarak hayvanlara en zengin protein kaynağı yemi olarak sunulur.

Çörek Otu Yağları Nerelerde Kullanılır?

Birçok açıdan soğuk sıkma yağların kullanımları insanlar için faydalıdır ve önerilir. Yağlı tohumlardan çıkan tüm yağlar, salata yağları olarak veya salata soslarında kullanılmaktadır. Mısır, ceviz, susam, fındık, fıstık ya da çörek otu yağlarının tamamı çörek otu yağı makinası ile soğuk sıkım sayesinde elde edilir. 

Genelde fındık, ceviz, susam soğuk yağlar pastacılık alanında, şeker hamurlarıyla beraber kullanılır ya da pasta yapılırken lezzetli bir tat katması adına tercih edilmektedir. Haşhaş, keten tohumu, hint tohumu gibi soğuk yağların kullanım alanlarına bakıldığında ise hem kozmetik sektöründe hem de sağlık alanlarında yoğun bir kullanım durumu bulunmaktadır. 

Çörek otu kendi başına birçok faydası varken çörek otu yağının da günümüzde birbirinden farklı faydaları bulunur. Ciltte iyileştirici etkisi bulunan bu yağlar, günümüzde kanser ya da diyabet gibi birçok ciddi sağlık sorunlarında da etkilidir. Kilo vermenizden tutun da sağlığınızı koruma, tümör azaltıcı faktörü ile birlikte oldukça güçlü bileşen bulundurur. 

Cildinizde herhangi bir şekilde egzama ya da akne varsa, bu rahatsızlıklarınızın kalıcı olarak yok edilmesini sağlar, sivilcelerinizin de iyileşeceği şekilde etkili sonuç gösterir. Çörek otu yağı ile birlikte insanların sağlığına yararlı olduğu kadar masaj alanlarında, çeşitli şampuan veya evde cilt bakımı yapılırken de kullanımı bulunur. Bu ve benzer alanlarda çörek otu yağının yaygın kullanımı bulunuyorken, insan sağlığına katkısı olması nedeniyle de dışarıda birçok baharatçı ya da aktarlarda taze bir şekilde bulabilmek de mümkündür.

Soğuk Sıkım Çörek Otu Makinesi

Çörek otu yağı makinesi aslında bitkisel yağ makinesi olarak bilinir. Yani yalnızca çörek otu yağı elde etmek için değil farklı bitkilerin yağlarını elde etmek için de bu makine kullanılabilir. Bu bitkilerden bazıları susam, üzüm çekirdeği, menengiç gibi yağlı tohumlar ve kuruyemişlerdir. Soğuk sıkım çörek otu makinesini kullandığınızda soğuk presleme yönetimi ile bu bitkilerin yağını temin edebilirsiniz. Çörek otu yağı makinesi çeşitli yerlerde kullanılabilir. Örneğin baharatçılar veya aktar bu makinenin kullanımına uygundur. Çörek otu yağı makinesini kullanıp yağ çıkardıktan sonra makineyi temizlemek de oldukça kolaydır.

Sitemizde yer alan çörek otu yağı makinelerimizle çörek otu, keten tohumu, susam, fıstık, fındık, soya gibi yağlı tohumların hepsini en sağlıklı ve doğal biçimde sıkıp yağlarını elde edebilirsiniz. Ayrıca çörek otu yağı makinelerimizi laboratuvar çalışmalarında ya da yağ oranı belirleme amacıyla yağ fabrikalarında da kullanabilirsiniz. Makinelerimiz oldukça sağlam bir şekilde üretildiği için arıza yapması pek mümkün değildir. Ayrıca makinelerimizin boyutları küçük de olsa büyük de olsa aldığınız verim daima yüksek olacaktır. Çörek otu yağı makinesi ile yağlı tohumlardan sağlıklı ve son derece doğal yağlar elde edebilirsiniz.

Makinelerimizin çalışan parçaları paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kullanılacak yağların son derece doğal olmasını önemseyen kişiler mutlaka makinenin kalitesine de dikkat etmelidirler. Sitemize girerek çörek otu yağı makinelerimizi inceleyebilirsiniz. İster evinizde ister iş yerinizde en doğal yağlara sahip olmak için makinelerimizi güvenle tercih edebilirsiniz.

Çörek Otu Yağı Makinesi Özellikleri

Temizlik ve kullanım açısından pratik bir makine olan çörek otu yağı makinesi günümüzde temel amaç yağ çıkarma makinesi olarak da bilinmektedir. Kolay arıza yapmayacak şekilde dizayn edilmiş olup ağır şartlarda yüksek verim veren çörek otu yağı makineleriyle verimli susam keten tohumu, çörek otu ile yağ üretimi yapabilirsiniz. Günümüzde fındık badem fıstık başta olmak üzere susam, keten tohumu, haşhaş gibi birçoğunu gibi benzeri yağlı tohumların en doğal şekilde sıkabilir ve üretebilirsiniz. 

Soğuk pres yağ makinası olarak kullanılan, laboratuvar çalışmaları ile birlikte çörek otu yağı çıkartan bu makinalar ile beraber pratik bir kullanım sağlamak mümkündür. Böylesine nitelikli makinalar, en çok aktar, kuruyemiş, baharatçı ya da eczane gibi alanlarda kullanımı yaygındır.

Herhangi bir şekilde üretime karşı 1 yıl imalat hatalarına karşı garantilidir. 26 cm en 99 cm boyunda olup 55 cm yükseklik olarak teknik detaylara sahip çörek otu yağı ile beraber makinelerde kolay bir arıza yapılabilmesi mümkün değildir. Teknik detaylardan biri ise motor ve redüktör özel imalat olup uzun yıllar çalışmaya uygun biçimde tasarlanmıştır. Her zaman yedek parça temini mümkün olan bu makinalarda direkt olarak bize ulaşabilir, parça sorabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca Çalışan parçalar 57 rockwell sert paslanmaz çelik malzemeden üretilmiş olup, Avrupa standartlarına uygun şekilde üretimi tamamlanmış makinalarımızdır.  Herhangi bir şekilde çok kolay arızalanabilir değildir ve tüm zorlu şartlarda testleri yapılmış olup maksimum verim alınması adına gerekli imalat sürecinden geçmiştir. Susam keten tohumu yağı çıkartma noktasında yüksek kapasiteli üretim ve performans alabilmek adına test edilip imal edilmiştir.

Makinalarımızın ağırlığı yaklaşık 70 Kg ağırlığındadır. Ortalama 220 volt elektrikle çalışır. Saatte 350 – 400 watt elektrik tüketimi bulunur ve çörek otunda %33, kabuksuz susamlarda yağ oranı ise %50’dir.

Çörek Otu Yağı Makinası Nasıl Kullanılır? 

Çörek otu yağı çıkarma makinaları olarak bu makinalarımızın kullanımı oldukça kolay ve pratiktir. Özel bir işlem gerekmeden ya da teknik bilgi gerekmeden, makinaların arkasında yer alan kırmızı ısıtıcı şalter 1 konuma getirilir ve burada yaklaşık 5-7 dakika kadar ısınması için bekletilir. Buna göre bekleme sırasında makine çalıştırmadan en doğru şekilde çörek otu yağının kullanımı sağlanabilir olacaktır.

Avrupa standartlarına uygun olarak SS 316 paslanmaz çelik üretimi olan bu çörekotu yağı makinaları ile birlikte maksimum performans almanız beklenmektedir. Genel olarak kuruyemiş, aktar ya da baharatçıların tümünde kullanıma uygun şekilde hazırlanan, son kullanıcının kullanacağı ve müşterilerine istedikleri ürünleri taze yağ makinası olarak bu yağlarla sıkıp verecek ürünlerdir. 

Doğal halleriyle beraber çörekotu dışında keten, tohum, haşhaş, susam, badem, ay çekirdek, fıstık, kanola, soya ve aspir gibi birçok benzer yağlı tohumların sıkılmasını sağlar, en lezzetli ve taze şekilde de kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Demirbaş Çörek Otu Yağı Makinaları

Soğuk sıkma çörek otu yağı makinaları noktasında rekabetçi fiyat politikasına sahip Demirbaş Makine ile tanışın. Her zaman paslanmaz çelik gıdaya uygun gövdesiyle beraber, güçlü redüktörlü motoru ile uzun ömürlü kullanım alanı yaratması ile her zaman tercihler arasındadır. Demirbaş Makine, günümüz teknolojisiyle beraber inovatif üretimler sağlayan, tasarım açısından oldukça güçlü yağlı tohumlar için özel makine üretimleri yaparken, son derece en uygun fiyat politikasından da vazgeçmeden imkan sağlamaktadır. 

Demirbaş Makina olarak bu sektör içerisinde uzun yıllardır hizmet sağlarken, tecrübemizi de işimize dahil etmeyi çok seviyoruz. Firmamız bünyesinde ürettiğimiz makinalar ile beraber çörek otu, ayçiçeği, aspir, kanola, kabak çekirdeği, kavun çekirdeği, palmiye tohumu, kimyon tohumu, üzüm çekirdeği, kişniş tohumu, hindistan cevizi gibi birçok yağlı tohumların yağını zahmet etmeden, basit ve pratik bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Aynı zamanda defne tohumu, kayısı çekirdeği, susam, fındık, yer fıstığı, ceviz, haşhaş, keten tohumu, badem, fıstık, jajoba, hardal tohumu, ısırgan otu tohumu, ahududu, biber tohumu, domates çekirdeği, gül tohumu, jatropa, kabak çekirdeği, kakao bitkisi, kavun tohumu, soya fasulyesi, yaban mersini tohumu, fıstık yağı vb. bir çok yağlı tohumun yağınıda bu makina ile çıkarabilirsiniz. Yağlı tohumların tüm yağını hiçbir zahmete girmeden soğuk pres yağ makinası ile çıkartacaksınız.

1 saatlik bir süre zarfında yaklaşık 40 KG kadar preslenen ve buna göre saflık derecesi oldukça güçlü, kaliteli yağ tüketimi yapacak olan makinalarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Gıda üretiminde, kimyasal ve eczacılık alanlarında oldukça yaygın bir kullanımı sayesinde siz de pres edilecek tüm yağlı tohumlarla doğal yağ çıkartabilirsiniz.

Makinalar hakkında almak istediğiniz bilgiye ulaşmak, merak ettiklerinizi sormak ve üretimi, teknik sorunlarınızı sormak adına bize ulaşabilirsiniz. Web sitemizden bize her zaman ulaşabilir, her konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina