Ayçiçek Yağı Makineleri

...
Ayçiçek Yağı Makineleri
Ayçiçek Yağı Makineleri

Soğuk yağ pres makinaları, ayçiçek yağı makinesi günümüzde birbirinden farklı yağlı tohumlarını olabildiğince en iyi şekilde sıkma işlemiyle yağ elde etmesi amacıyla kullanımıyla bilinirler. Kanola, soya, mısırözü, fındık, fıstık gibi yağlı kuruyemişler ve ayçiçek gibi pek çok yağlı tohumların çeşitli pişirme, kimyasal işlemler öncesinde soğuk sıkma işlemiyle yağ üretilmesi için kullanımına uygun şekilde tasarlanmıştır.

Yağlı tohumların soğuk pres makineleri içerisinde pres sarmallarla beraber sıkılması sağlanarak, tohumlardan yağ elde edilmektedir. Bu yağlar, soğuk sıkım ile yapıldığı için normal sıcak sıkım türlerine göre çok daha mineral, vitamin içermektedir. Kalitesi çok daha üstün seviyede olup antioksidan içermesi gibi değerlemeler sayesinde de kaliteli yağ çıkartılmış olur. Ayrıca naturel yağ üretimi noktasında da yine soğuk sıkım yağ türleri kullanılmaktadır.

Soğuk sıkım yağ makinaları günümüzde birbirinden farklı yağlı tohumlar için kullanılır. En çok da Ayçiçek yağı üretebilmek adına ayçiçek yağı makineleri tercih edilir. Soğuk yağ makineleri olarak da bilinen ayçiçeği yağı makinelerinin mısır, ceviz, susam gibi yağlı tohumların ve kuru yemişlerinde yağı sıkılarak salatalarda, yemeklerde, çeşitli yemeklerle karıştırılarak lezzetini ortaya çıkarmasında da kullanımı yaygındır. Yerfıstığı, ceviz, fındık, fıstık gibi yağlı kuruyemişlerin tamamı bu soğuk sıkım yağ sıkma makinalarına tabi olup, bu makineler ile yağları çıkarılmaktadır.

Ayçiçek Yağı Makine Fiyatları

Soğuk pres yağ makinaları olarak da bilinen ayçiçek yağı makinesi fiyatları, birbirinden farklı hacimli ölçümlerde bulunan yağ sıkma makinelerine göre değişkenlik gösterir. Örneğin, yağ makinası için tercih etmek istediğiniz soğuk sıkım makinası hacmine göre fiyatlarda da değişkenlik artmaktadır. Çörek otundan susama, keten tohumundan, kuruyemişlerden tutun da ayçiçeği bitkisinden tohumlarına kadar soğuk sıkım pres ile ayçiçek yağı elde edersiniz.

Çok uygun fiyatlarda işletmeniz için ayçiçek yağı makinasından faydalanabilirsiniz. Bunun için ayçiçek yağı makine fiyatları konusunda Demirbaş Makina ile her zaman iletişime geçerek, bilgi ve destek alırken isteklerinize uygun şekilde de tohum yağının soğuk sıkım olarak zeytinyağı, ayçiçek yağı gibi seçeneklerde de kullanıma uygun biçimde tercihte bulunabilirsiniz.

Ayçiçek en ve boyuna uygun şekilde birbirinden farklı ayçiçek yağı makineleri bulunur. Motor gücüne ve çalışma hacmine bağlı şekilde de birbirinden farklı modellerde pek çok makina özelliklerini inceleyebilirsiniz. Soğuk pres yağ makinası modellerinde uzun ömürlü kullanıma uygun tasarım, çeviklik kazandırılırken parça garantisi ve makinenin kendi garantisi gibi garanti kapsamında sizlere hizmet sağlanmaktadır.

Ayçiçek Yağı Faydaları

Yemeklerde en iyi şekilde elde edilen soğuk yağ sıkım için tercihen ayçiçeği yapı kullanılırken aynı zamanda ceviz, yerfıstığı, mısır ya da fındık gibi yağlı tohumlarda kullanılır. Bu yağlı tohumlar, genelde soğuk sıkım ile elde edilmesiyle beraber faydalarını da kaybetmemiş olurlar. Ayçiçek yağının faydaları araştırıldığında da ev yemeklerinde ve kozmetik alanlarında yaygın şekilde kullanımı bulunur. Ayçiçek için ayçiçek bitkisi preslenmesiyle elde edilen soğuk sıkım yağlar, üretime uygun şekilde ticari alanlarda pek yaygın şekilde kullanılır.

Cilt sağlığında iyileştirme için oldukça güçlü bir etkisi olan ayçiçek yağlar, bağışıklık sistemini güçlendirmesi ya da kanseri önleyici özelliğiyle beraber kullanılır. Ayrıca kolesterol düşürmesi gibi özellikleri sayesinde de yemeklerde, pişirmeye dayalı birçok yemekler için kullanılır. Ayçiçek yağının sağlık açısından da faydaları vardır. Bakteri ve virüslere karşı, vücudunuza virüs girmesini önleyen özelliği bulunur. 

Sağlıklı bir tüketim için sağlıklı yemek üretiminde, yağ ve tekli doymamış yağlar için zengin bir özelliğe sahiptir. Bu sayede ayçiçek yağının hafif olması, sindirimi kolaylaştırması gibi özellikleri sayesinde de yemeklerde zeytinyağından sonra en çok kullanılan yağdır. Kolesterol seviyelerini düşürmesi gibi özelliğiyle beraber HDL seviyesini arttırması, hastalık riski konusunda da riskleri azaltması olarak bilinir. 

Ayçiçek Yağı Nasıl Elde Edilir?

Bitkisel yağ konusunda yağlı tohumlardan yağ elde etmek için tercih edilen soğuk pres yağ makineleri ile birlikte ayçiçek yağı elde edilebilir. Uçucu yağların havaya gitmeden direkt sıkıştırma yöntemiyle yağı çıkartılmasında etkilidir. Bu anlamda invertör hız kontrollü olarak üretilen bu sistemler, günümüzde birbirinden farklı sertliklerde kullanılabilir olan bu yağ makinaları için tercihlerinizi ayçiçek yağı elde etmek için kullanabiliyorsunuz.

Ayçiçek tohumlarının bu yağ makinesinin haznesine eklenmesiyle beraber doğal ve besleyici olan yağlı tohumları kullanılır. Soğuk sıkım yapmak için makinenin pres özelliğiyle beraber ister soğuk isterseniz de sıcak sıkma yöntemleriyle beraber soğuk pres yağ makinası sayesinde ayçiçek bitkinin tohumlarından yağ elde edebilirsiniz. Yağlı tohum olan ayçiçek yağı, ayçiçek bitkisinin tohumlarıyla elde edilmektedir. 

Yağ çıkarma makinesi, ayçiçek yağı sıkma makinası tipi soğuk ve sıcak sıkma özelliklerine sahiptir. Sadece ayçiçek değil aynı zamanda mısır, ceviz, fındık, fıstık gibi kuruyemişler, çörek otu yağı gibi birçok yağlı tohumların da yağını çıkartmak için tercih edilir. Yenilikçi tasarıma sahip şekilde Demirbaş Makina tarafından yardım alarak 2 yıl ürün garantili şekilde destek alabilir ve az enerji ile olabildiğince maksimum verimi de bu şekilde alabilirsiniz.

Ayçiçek yağı çıkarma makinası ile beraber istenilen derecede yağlar, sıcak veya soğuk sıkım ile elde edilir. Bunun için tercih edilen soğuk pres yağ makinalarını ya da ayçiçeği yağı makinasını tercih etmek olacaktır. Bunun için Demirbaş Makina' dan yardım alarak, patentli ve yerli malı olan üretimlerinden faydalanabilir, bu konuda sağlamlık ve %100 gıda üretimine uygun şekilde sertifikalarının olduğu şekilde tercihlerde bulunabilirsiniz. Hem yedek parça hem de teknik servis desteğiyle beraber ayçiçek yağını elde edeceğiniz makinalara web sitesinden ulaşarak da detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina