Antep Fıstığı Sıkma Makinesi

...
Antep Fıstığı Sıkma Makinesi
Antep Fıstığı Sıkma Makinesi

Antep fıstığı hepimizin en sevdiği kuruyemişler arasında yer alır. Kabuklu yapısı sebebiyle yemek için küçük bir çaba harcamak gerekse de muhteşem lezzeti insanların bu etmeni görmezden gelmesini sağlamaktadır.

Ülkemizde üretilen antep fıstığının yaklaşık %95’i Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yetiştirilmektedir. Buradan ülkemizin her noktasına dağıtılan bu ürün tatlılardan yemeklere kadar birçok farklı yiyeceğin içerisinde kendisine yer bulmaktadır.

Antep fıstığının bizlere kadar ulaşması için belirli işlemlerden geçmesi gerekir. Tabi ki tüm sürecin elle yapılan işlemlerle yönetilmesi mümkün değil. Türkiye’nin ihtiyacı olan tonlarca antep fıstığı özel makineler kullanılarak hazır hale getirilir. Antep fıstığı sıkma makinesi de bu makinelerden bir tanesi.

Antep Fıstığı Sıkma Makinesi Nedir?

Antep fıstığının hasadının ardından sofralarımıza geldiği sürece kadar çok sayıda farklı işlem uygulanmaktadır. Yapılan bu işlemler fıstığın en üst seviyede lezzete sahip olması için gerçekleştirilir. Bu işlemler gerçekleştirilirken antep fıstığı sıkma makinası da çok önemli görevler üstlenmektedir.

Tamamen paslanmaz malzemeden üretilen bu makine antep fıstığının kabuk kısmında yer alan lekelerden kurtulmak amacıyla kullanılmaktadır. Ancak tek görevi bu değildir. Uyguladığı sıkma işlemi ile fazla suyun fıstıktan uzaklaşmasını sağlar. Yabancı maddelerde bu süreçte fıstıktan uzaklaşacaktır.

Çok uzun süre aralıksız olarak çalışabilen antep fıstığı sıkma makinesi profesyonel üreticiler için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Antep Fıstığı Sıkma Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Antep fıstığı sıkma makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikleri bulunmaktadır. Her makine bu özelliklerin tamamını kullanıcılarına sunmaz. Uzun süre sorunsuz bir şekilde bu makineleri kullanmak isteyen kişilerin bu özelliklerden maksimumunu sunabilen makinelere yönelmesi gerekecektir.

Makine iki ana bölgeden oluşmaktadır. Üst kısımda huni şeklinde bir besleme bölümü yer alır. Huninin üst kısmı tamamen açıktır ve son derece geniştir. Fıstıkların çuvalla dahi doldurulmasına imkân tanır. Rahatlıkla yüksek gramajlarda fıstık makineye doldurulabilmektedir.

Alt kısımda ise makinenin sıkma işlemini yapan bölgesi yer almaktadır. Bu bölgede fıstığa sıkma işlemi uygulanırken istenilen özelliğe kavuşması sağlanmaktadır. Küçük bir ekran üzerinden makinede gerçekleştirilen işlemler takip edilebilecektir.

Antep Fıstığı Sıkma Makinesi Ne İşe Yarar?

Antep fıstığı sıkma makinesinin birkaç farklı görevi bulunmaktadır. Bunların ilk sırasında kabuğun üzerinde yer alan lekelerin temizlenmesi gelir. Antep fıstığı sıkma makinesi sayesinde kabuklarda yer alan lekelerin tamamı temizlenir ve çok nizami bir görüntü elde edilir.

Fıstık üretiminde soyma işlemi fıstıkta fazladan su kalmasına sebep olacaktır. Soyma işleminde kullanılan sular tamamen fıstığı terk etmez. Bu doğrultuda sıkma makinesine atılan fıstıklar bu fazla sudan rahatlıkla kurtulacaktır. Fıstığın uzun ömürlü olması için bu işlemin yapılması şarttır.

Son olarak fıstığın yabancı maddelerden uzaklaştırılması sağlanmaktadır. Fıstıkla birlikte makinenin içerisine giren tüm yabancı maddeler fıstıktan ayıklanır. Böylece makineden alınan fıstık tam olarak satışa hazır bir halde olacaktır.

Antep Fıstığı Sıkma Makinesi Nereden Satın Alınır?

Kuruyemiş denildiğinde ilk akla gelen ürünlerden bir tanesi olan antep fıstığının üretime hazır hale gelebilmesi için antep fıstığı sıkma makinası kullanmak şarttır. Bu makineyi alırken doğru adreslerden alışveriş yapılırsa çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanma imkânı bulunacaktır.

Ülkemizde sıkma makinesinin bir numaralı satıcısı olarak Demirbaş Makine gösterilir. Birçok gıda ürününün elde edilmesinde ihtiyaç duyulan makine firmamız tarafından üretilmektedir. Tahin makineleri, ezme makineler ya da susam makineleri rahatlıkla firmamızdan temin edilebilir.

Siz de antep fıstığı sıkma makinesi ya da diğer makinelerimizi görmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina