Yağlı Tohum Ezme Makinesi

...
Yağlı Tohum Ezme Makinesi
Yağlı Tohum Ezme Makinesi

Yağlı tohumlar ve kuruyemişlerin Türk mutfağında çeşitli yemeklerde lezzet katması için kullanıldığı bilinir. Birbirinden farklı lezzetler için tercih edilen, ceviz ve fındık gibi yağlı tohumların inceden kalına istenen ayarlarda ezilmesi, kırılması birçok yemeklerde süsleyen ve lezzet katan nitelikte kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Doğru orantıda ezmek ve lezzeti kaybetmemek için yağlı tohum ezme makinası gibi makineler günümüzde olmazsa olmaz cihazlar olarak bilinirler.

yağlı tohum ezme makinesi

Susamların, susam ezmesi haline çevrilmesi için kullanılan ezme makineleri, kavrulmuş susamların ezilerek ezme haline çevrilmesiyle sonuçlanır. Tahinler günümüzde lezzetli kahvaltılar, helvaya dönüştürülerek kullanılmakta ya da tahinlerin tatlılarda, hamur işlerinde de kullanıldığı birçok lezzetli yemeklere dağıldığı bilinir. Üstün bir şekilde performans yakalamak ve ezme makinesi gücüyle beraber ceviz, fındık, badem, susam, menengiç, haşhaş, fıstık ya da birçok kuruyemişlerin de ezilerek, parçacıklı yada yumuşak kıvamda yemeklerde kullanılmasına olanak tanımak için bu ezme makineleri yoğun şekilde tercih edilir.

Fonksiyonel anlamda çok fonksiyonlu bu makineler üstün performans sergilediği alanında en iyi makineler olarak bilinirken ihtiyaç duyulduğu takdirde ekipmanların her zaman kullanımı için ev ya da iş yerlerinde uygun şekilde kullanım söz konusu olmaktadır. Hem küçük işletmeler hem de büyük işletmelerin yanı sıra tezgâh üstü kullanılabilir makineler olması sayesinde bu cihazlar doğrudan evlerde de kullanım için değerlendirme sürecinden geçmekte ve son kullanıcı tarafından da tercih edilmektedir.

Yağlı Tohum Ezme Makinesi Nasıl Çalıştırılır?

Basit bir çalışma sistemi olan bu yağlı tohum ezme makinelerini kullanmak için tek yapmanız gereken şey bir tuşuyla cihazı çalıştırmak olacaktır. Özel bir deneyim sahibi ya da kullanım kılavuzu okumadan vb yağlı tohum ezme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda yapacağınız üretimlerde herhangi bir şekilde özel kullanım deneyimi bilmeniz gerekmeyeceği gibi yağlı tohum ezme makinesinin huni ağzından ürünler eklenir ve güç düğmesini çevirerek anında kullanabilirsiniz. Makinelerin alt tarafta bulunan haznede çıkış kapağı mevcuttur. Bu ezdiğiniz tüm ürünlerinizi oradan toplayabilir, torbalayabilir yada paketleyip son kullanıcı olarak müşterilerinize sunabilirsiniz. 

Eğer evinizde direkt pratik şekilde taze cevizleri, fıstıkları, fındıkları, bademleri ezmek veya püre haline getirmek istiyorsanız yine cevizlerin bu makineden huni kısmından atılarak aşağıdaki dolum kabından toplayarak, kırılmış biçimde alabilirsiniz.

Yağlı Tohum Ezme Makinesi Özellikleri

Birçok yağlı tohumların ezilmesi için kullanılır. Bu nedenle hem susamdan tahin üretmek için tercih edebilir hem de bazı fındık, fıstık, badem ya da ceviz gibi parçalı şekilde olmasını istediğiniz kuruyemişlerin, pasta veya çeşitli tatlıların üzerinde süs olarak serpmek istediğinizde anında kırdırabilirsiniz özelliği bulunur.

Teknik açıdan yerli bir motor olarak üretildiği gibi 0.55 kW güce sahiptir. Ayrıca yüksekliği 60 cm olduğu için tezgah üstü kullanımlara da müsaittir. En iyi şekilde de kullanılabilir. 304 kalite paslanmaz çelikten yapıldığı için herhangi bir pas tutmaz, iz veya is tutmaz. Bu da mutfak gibi alanlarda dilediğiniz gibi kullanıma, yıkamaya izin verecek nitelikte kalitesini gösterir.

Ezme makinaları konusunda profesyonel çözümler, üstün bir performans yakalamak için tercih edeceğiniz niteliktedir. Yüksek kalitesi sayesinde istediğiniz değerde ezebilir ve kullanabilirsiniz. Üstün performansı ise ister susam gibi yağlı ürünleri ezip yağlı ezmeler, ceviz, fındık ya da fıstık gibi kuruyemişleri ezebilirsiniz. 

Kaliteli bir tasarıma sahip olması sayesinde her zaman fark yaratmış olan, alanında güçlü bir sistem olarak nitelendirilen bu ezme makinesi çeşitleriyle beraber kapasite anlamında çok iyi bir niteliğe, özelliğe sahiptir. Bu nedenle saatte 25 kg fıstık ezdirebilirsiniz. Haşhaşların bile 40 kg’a kadar yetecek şekilde ezme işlemini yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda yağlı tohumları ezmek istediğinizde püre kıvamı alabilir ve etkin şekilde kullanma imkânınız da bulunmaktadır.

Portatif ve küçük bir görünümüyle beraber yaklaşık 30 KG ağırlığındadır. Bu sayede işletmelerde yoğun kullanımlara uygun, evde ev hanımları için tercih edilebilir bir ezme makinesidir. Eğer işletmelerde kullanım olacaksa da direkt olarak müşteri yanında istenen ürünlerin anında ezilmesi, yağı çıkartılması ya da minik hale getirilerek paketlenip sunulması gibi imkanları bulunmaktadır. 

Çalışma sesinin sessiz olması sayesinde de her zaman fark yaratmaktadır. İşletmelerde doğrudan ihtiyaç duyduğunuz gibi tercih edilebilir ve alınabilir bu makineler, pratik bir kullanıma sahiptir. Yüksek kalitede kullanabilir ve mutfak araç gereçleri arasında yerini alacağı gibi ezme makinesi olarak yağlı tohumlardan kuruyemişlere kadar istediğiniz tüm ürünlerin ezilmesi, kırılması ya da yağı çıkması gibi özelliklerde kullanabilirsiniz. 

Eğer ezme olarak nitelendirildiği gibi kullanılacaksa fındık ezmek istediğinizde ya da kuruyemişler arasında ceviz, kaju veya menengiç ezmek istediğinizde kaliteli bir performans göstererek istediğiniz niteliklerde ezebilir olacaktır. Kaliteli ve maksimum şekilde bu üründen faydalanarak istediğiniz değerde ezme işlevini kullanabilirsiniz.

Çok rahat bir şekilde hem ceviz hem de fıstık gibi sert kuruyemiş mamullerinin de ezilmesini ve incecik haliyle satışa girmesini sağlayabilirsiniz. Birçok ürünleri ezip parçalayan gücü sayesinde istediğiniz kıvamda kullanabilir ve bu şekilde ürünü paketleyerek müşterilerinize sunabilirsiniz. Badem ezmesi ya da fıstık ezmesi yapmak için yağının da ihtiyacı olduğu gibi, yağlı tohum ezme makinesiyle yapılan bu ezmelerde doğrudan işletmenizde taze üretim yapabilirsiniz.

Market tipi bu tip ürünlere çok ihtiyaç duyulur. Günümüzde de yoğun bir kullanımı hem işletmelerde hem de birbirinden farklı yerlerde olduğu kadar ev ortamında da yoğun taleplere karşı profesyonel çözüm sunması adına kullanımı yaygındır.

Ezme Makinesi Çeşitleri

Fındık, ceviz, badem, fıstık ya da susam gibi birbirinden farklı ürünleri ezmek için kullanacağınız bu ürünlerde yenilikçi bir görünümü sayesinde en iyi şekilde kullanım sağlayabilir ve perakende işletmeler için istenen nitelikte kullanıma açık olarak değerlendirilebilir.  

Şu anda Demirbaş Makina tarafından toplamda 2 çeşit model olarak satışı bulunan ezme makinesi için doğrudan düz krom renginde kullanıldığı gibi işletmelere uygun şekilde istendiği takdirde gold renkte de tercih edilmektedir. Gold renk tercihleriniz ile beraber gold ezme makinesi çeşitleriyle beraber üstün performansı yakalar, işletmeleriniz ya da evde mutfak ürünleri olarak tercih edeceğiniz mahsullerin ezilmesi için anında üretim noktasında istediğiniz miktarda ürünü istediğiniz hızda incelterek kullanacağınız hale getirebilirsiniz. İstenilen renk tercihlerini dilediğiniz gibi sizler yapabiliyorsunuz.

Yağlı Tohum Ezme Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Birçok işletmede kullanılan, market veya şarküteri dışında da kuruyemişçi, baharatçı ya da pazar alanlarında yaygın kullanıma sahip olan yağlı tohum ezme makineleriyle ilgili en iyi hizmeti alabileceğiniz yerler buralardır. Bu konuda ezme makinesinden faydalanarak hem mahsullerin yağını çıkarmada hem de minik ezmeler yapmak için kullanımda da kullanılır.

Tek tuş ile kullanarak pratik bir şekilde ev ortamında tüm ürünlerinizi ezmek istediğiniz anda ezeceğiniz ve kaliteli mahsuller yaratacağınız, hiçbir şekilde de fire verme gibi bir olanağın olmadığı bu muhteşem profesyonel makinelerle beraber huni kısmından göndereceğiniz tüm mahsuller, alt tabakta doğrudan ezilmiş şekilde çıkartılır. Güç düğmesiyle beraber istediğiniz nitelikte çalıştırarak doğrudan yağlı tohumun yağını çıkarmaya kadar güçlü şekilde kullanabilirsiniz.

Dolum haznesinde dolan ürünler, istediğiniz kıvama geldiyse eğer anında pakete veya cam kavanozlara doldurabilir, kullanmak istediğiniz an anında kullanabilirsiniz. Yüksek kaliteli bir şekilde maksimum kapasiteli biçimde çalıştıracağınız ezme makinesiyle beraber en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Günümüzde en iyi fiyatlarla beraber ezme makinesinden yararlanabilir ve kaliteli bir şekilde sizlerde ezme işlemlerinizin tamamını bu makineyle beraber tüm ürünler için yapabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina