Yağ Çekme Makinası

...
Yağ Çekme Makinası
Yağ Çekme Makinası

Bitkiye dayalı pek çok şeyin geçmişten günümüze iyileştirici gücü bilinir ve daha da güçlenerek günümüzde çok önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Son dönemlerde insanların hastalık süreçlerinden, toplumun tamamı olacak şekilde etkilenmesi sebebiyle çeşitli hastalıklar ortaya çıkması durumunda daha da bitkisel yağlara yöneldiklerinden bahsetmek mümkündür. Günümüz şartlarında da pek çok bitkisel ürünlerin kendi içinde bulunan tohuma ait yağlarının geniş bir kullanım alanı, lezzetli olması nedeniyle tercihi bulunmaktadır.

Bir yağın elde edilişi süreci çok zahmetli olduğu gibi bu süreç bitkilerde çok daha farklı şekilde değerlendirilir. Bir bitkiden yağ elde etmek için birçok adımdan, kusursuz şekilde mahsulün geçmesi ve süreci en iyi şekilde tamamlaması gerekir. Yağ üretim hattı üzerinde mahsullerin en iyi şekilde yağ lezzetini ortaya koyması için tekniğinin bilinmesi ve doğru tekniklerle beraber doğal bitkisel ürünlerin yağlarının da kaliteli bir şekilde ortaya çıkartılması gerekmektedir. 

Fabrika süreçlerinde sıcak ve soğuk pres yağ makinelerinden geçen çeşitli yağlı tohumlar, kendilerine ait yağın kaliteli bir şekilde çıkartılması için önemlidir. Doğal bitkisel ürünlerle beslenmenin son yıllarda artışa geçtiği bu zamanlarda, soğuk pres yağ makinesi de aynı eş değerde araştırılmakta ve tercih edilmektedir.

Soğuk Pres Yağ Makinesi Nedir ve Nerede Kullanılır?

Birbirinden farklı pek çok sektörün ortak noktası olan bitkisel beslenme, doğal bitkisel ürünlerle ilgili olarak üretim sürecini tamamlayan noktalardan biri de soğuk pres yağ makineleridir. Soğuk yağ pres makineleri son yıllarda bitkisel doğal yağları elde etmek için kullanılır ve soğuk sıkım olmasının en önemli sebeplerinden biri de yağın en kaliteli halinin ortaya çıkmasını sağlamaktır. Bu aşamada da üretim tesislerinin tercihiyle beraber yaygın şekilde kaliteli yağ üretimi sağlanır. 

Zeytinyağı, soğuk pres makineler denildiğinde ilk akla gelen mahsul çeşitlerinden biridir. Zeytinden elde edilen bu yağ türü, günümüzde soğuk sıkım, sıcak sıkım gibi pek çok farkları bulunur. Yağ preslerinin en büyük özelliği, sıkım sıcaklık derecesine bağlı olarak sağlıklı bir şekilde tüketim sürecini evlerinize kadar ulaştırmasıdır.

Soğuk pres yağ makineleri, günümüzde bir mahsulden sıcak sıkım yağ makinelerine göre çok daha az derecede yağ çıkartır. Soğuk sıkım zeytinyağları ve diğer yağlar 27 santigrat derece altında sıkılarak hem aroması hem de lezzetini kaybetmeden en yüksek kalitede bir yağ elde etmeyi hedefler. Bu da tüm tüketicilerin memnun kalacağı ve her zaman tercih edecekleri ilk yağ türlerinden biri olarak bilinir. Sağlığa daha faydalı olan, bitkisel yağ tüketmek ve bitkisel yağlardan beslenme noktasında üretim tesislerinden talep gören en değerli yağ türü de yine soğuk sıkım yağlar olmaktadır.

Yüksek sıcaklıkta sıkılan yağlarda da yine aynı miktar zeytinden çok daha fazla yağ üretilse de soğuk sıkım yağlara göre niteliği, besin değerleri veya aromasında kayba uğramış şekilde yağ elde edilir. Yine çokça tercih edilen tür olsa da değerli bir yağ üretimi ve tüketimi noktasında soğuk sıkım her zaman için daha da önemli olduğunu vurgulamak gereklidir.

Soğuk Pres Makinelerde Hangi Yağlar Çekilir?

Zeytinyağı, kendi başına soğuk sıkım yağ makinesi denilince ilk aklan gelen yağ türlerinden biridir. Hem besleyici özelliğiyle hem de sahip olduğu besin değerleri ile günümüzde birçok çeşitli alanlarda geniş bir kullanıma sahiptir. Ancak zeytinyağın dışında da birçok soğuk sıkım için kullanılan, makinenin soğuk sıkım üretebildiği yağlı tohumlar vardır. Bu tohumlar kullanılarak da birçok alana uygun şekilde pek çok yağ üretimi yapılabilmektedir.

Bu yağlı tohum türlerinden biri kuruyemiş türleri denilebilir. Fındık, fıstık, badem ve daha pek çok ürünler en lezzetli halleriyle beraber soğuk sıkım yapılabilir ve yağı çok nitelikli besin değerlerine sahip olduğu için elde edilmesiyle beraber çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

Aynı şekilde içindeki besin değerlerini kaybetmek istemediğinizde tercih edeceğiniz soğuk sıkım makinesi ile birlikte kayısı çekirdeğinden tutunda kabak ve ay çekirdeklerine, nar çekirdeklerinden tutun da pek çok meyvelerin çekirdeklerini de elde edeceğiniz şey doğrudan doğal yağ olacaktır. Bu doğal meyve yağları sayesinde de hem vitamin hem de minerali hiç kaybetmeden bir yağ kıvamında alır, istediğiniz yerde de dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

İstediğiniz her zaman yemeklerinize bambaşka lezzet katmak adına tercih edeceğiniz çörekotu yağı başta olmak üzere pek çok lezzetleri hazırlayabilir ve harika yağ çekme makinesi ile birlikte yağların vitamin, mineral değerlerini de %100 olacak şekilde çıkartmış olabilirsiniz. 

Yukarıdaki lezzetlerle birlikte yağlı tohum türleri olarak bildiğimiz üzüm çekirdeği, kanolo, kimyon, kakao, haşhaş, susam, çörekotu ve daha pek çok ürünün de sıvısını elde edebilme noktasında soğuk sıkım makinelerinden direkt olarak faydalanabilirsiniz. Bu lezzetlerden çıkartmış olduğunuz tohumlara ait yağlarla beraber ister salatalarda soslar yapabilir isterseniz de tatlılarınıza özel lezzetler yaratarak, nefis lezzetleri evlerinize getirebilirsiniz.

Yağ Çekme Makinesi Kullanım Alanları

Birbirinden farklı çeşitli mekanlarda genel bir kullanıma sahip olan yağ çekme makinelerinin genellikle ticarethane olarak iş yerlerinde, birebir perakende satışın olduğu dükkan ve tezgah üstü kullanım ortamlarında bu makine türleri kullanılmaktadır. Benzer şekilde de üretim tesislerinde de genel bir kullanım sahip olmasıyla beraber yağ pres makineleri ya da yağ çekme makineleri adıyla beraber dilediğiniz şekilde tercihlerde bulunabilirsiniz.

Hem sağlıklı yağ elde etmek amacıyla hem de lezzetiyle birlikte yemeklerinizde kullanmak, sağlık açısından tercih etmek istediğiniz noktalarda soğuk yağ sıkma makinesiyle evde güvendiğiniz tohumlarınızın tamamından, iş yerinde veya işletmenizde de müşteri taleplerinize uygun şekilde hangi ürünlerden yağ üretimi yapmak istiyorsanız ilgili yağ çekme makinesiyle birlikte bunu başarabilirsiniz.

İşletmeniz aracılığıyla müşterilerinize taze yağ çekme süreçlerinizde yardımcı olurken, sıkım makinesi olarak dilediğiniz gibi tezgah üstü veya küçük, orta boy makine türlerine kadar büyüyen niteliklerde dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina