Tahin Sıkma Makinesi

...
Tahin Sıkma Makinesi
Tahin Sıkma Makinesi

Dünya üzerinde tahin tüketimi her geçen gün artmaya devam ediyor. İnsanların sürekli olarak talep etmesi üreticilerin de iştahını kabartmış durumda. Birçok farklı marka tahin üretimine başlarken bunu özel makineler ile gerçekleştiriyorlar.

Tahin üretiminde en önemli ürün olarak tahin sıkma makinesi gösterilebilir. Tahin üretim işlemlerinde kullanılan bu makine ile birlikte susam direkt olarak tahine dönüştürülebiliyor. Makine yaklaşık 3-4 dakikalık bir çalışma ile birlikte 1 kg. susamdan 1 kg. tahin üretmeyi başarmakta.

Susamdan tahin elde edilirken sıkma işlemi kullanıldığından tahin sıkma makinesi olarak isimlendirilmektedir. Susamları sıkarak yağını ve posasını bir arada çıkarır ve bu karışım tahin olarak isimlendirilmektedir.

Tahin Sıkma Makinesi Nasıl Çalışır?

Tahin değirmeni olarak da isimlendirilebilen bu makineye susamın eklenip güç düğmesinin aktif konuma getirilmesi yeterli olacaktır. Makinenin üstünde huni şeklinde bir kısım vardır. Bu kısma alabileceği maksimum seviyede susam koyma şansına sahipsiniz.

Makine çalıştırıldığında otomatik olarak susamı çekmeye ve tahini elde etmeye başlayacaktır. Susamın doğru bir şekilde çekilmesi için düzeneğin optimum düzeyde çalışması gerekir. Saatlik 15 kg. tahin üretmek son derece uygun olacaktır.

Makinenin çalışma temposu arttırılarak saatte 50 kg. üreten bir makineye de dönüştürülebilmektedir. Ancak böyle bir durum söz konusu olduğunda tahin tam olarak pürüzsüz bir yapıda çıkmaz. Sıkma işlemi kusursuz bir şekilde yapılamayacaktır.

Tahin Sıkma Makinesi Nereden Alınır?

Tahin üretimi için kullanılacak sıkma makinesinin her zaman yerli üreticilerden alınması gerekmektedir. Yabancı markalara yönelim göstermek gereğinden çok daha yüksek seviyelerde ödemeler yapmak anlamına gelecektir.

Demirbaş Makine hem yerli olup hem de son derece kaliteli makineler üreten firmaların başında gelir. Tahin üretimi ve satışı için gerek duyulan makinelerin tamamı firmamızca üretilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek tüm makinelerimizi inceleyip sizin için en doğru olan ürünleri belirleyebilirsiniz.

Tahin sıkma makinelerini satın almak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşmanız yeterli olur. Sonrasında yetkililerimiz sizlerle iletişime gerecek gerekli işlemlerin tamamını gerçekleştirir. Makineler belirlediğiniz adreslere tarafımızca getirilip kurulumları yapılacaktır. Nasıl çalıştığı konusunda sizlere küçük bir eğitim de sunulmaktadır.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina