Tahin Dolum Makinesi

...
Tahin Dolum Makinesi
Tahin Dolum Makinesi

Tahin hiç kuşkusuz ülkemizin en sevilen gıdalarından bir tanesi. Çoğu kişinin susamdan elde edildiğini dahi bilmediği tahin son dönemde tatlıların üzerinde vazgeçilmez malzemelerden bir tanesi haline geldi. Tabi ki tahinin üretilip önümüze kadar gelmesi son derece ciddi bir süreci kapsıyor.

Tahin üretim işlemleri makineler aracılığıyla profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Susamlar tahin değirmeni olarak isimlendirilen makinelerin içerisine atılır ve burada gerçekleşen işlemler ile birlikte tahin elde edilir.

Üretilen tahinin satışa sunulabilmesi için hijyenik bir şekilde paketlenmesi gerekecektir. İlk olarak plastik kaplara doldurulan tahin sonrasında paketleme makinesine gönderilerek paket haline getirilip gideceği adrese gönderilir.

Tahinin plastik şişelere doldurulması işleminde tahin dolum makinesi kullanılmaktadır. Tahin üreticileri için olmazsa olmaz makinelerden bir tanesidir. Hem kısa sürede hem de hijyenik bir şekilde tahin kaplara doldurulabilir.

Tahin Dolum Makinesi Nedir?

Tahin üretiminde kullanılan makine ve ekipmanları incelerseniz dolum makinesinin ne kadar önemli bir görevi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Tahin genellikle plastik şişelerde insanlara sunulur ve ağız kısmının her zaman dar olması gerekir. Rahatlıkla dökülebilmesi için bu şarttır.

Şişelerin ağız kısımları dar olduğundan doldurma işlemleri son derece zahmetlidir. Eğer tahin dolum makinesi kullanılmazsa hem çok zaman alan hem de hijyenden uzak bir sistem kurulmuş olur.

Kusursuz bir tahin üretim düzeni için tahini istenen şiddette ve istenen kaba devamlı olarak doldurabilecek olan tahin dolum makinesi tercih edilmelidir.

Tahin Dolum Makinesi Nasıl Kullanılır?

Tahin dolum makinesinin kullanımı son derece kolaydır. Dolum makinesi değirmen ile birbirine bağlanır ve üretilen tahinin dolum makinesine aktarımı sağlanır. Burada aktarım miktarının doğru bir şekilde kontrol edilmesi gerekli olacaktır.

Değirmen tarafından sürekli olarak beslenen tahin dolum makineleri içerisine aldığı tahini kaplara aktarmaktadır. Kullanılan kapların ağız kısımları ne kadar küçük olursa olsun dolum işlemleri bu makine ile gerçekleştirilebilir.

Sıvıların dolum işlemlerinde debi çok önemlidir. Şişeler çok hızlı bir şekilde de doldurulabilir. Ancak aynı hızda dolum makinesinin beslenmesi gerekecektir. Bu durumlar göz önünde bulundurularak kararların verilmesi önemlidir.

Tahin Dolum Makinesinin Özellikleri Nelerdir?

Tahin dolum makinesi satın alırken dikkat edilmesi gereken özellikler bulunmaktadır. Satın alma işlemini gerçekleştirecek olan kişilerin bu özellikleri incelemesi ve bu özelliklere göre karar vermesi gerekli olacaktır. Makinelerin fiyatları da bu özellikler bağlı olarak değişim gösterir.

Paslanmaz Çelikten Üretilen Makineler

Dolum makineleri tahin üretiminde çok önemli bir yere sahip olduğundan uzun süre kullanılması istenir. Bunun için de hem fiziksel hem de mekanik aksamında bir sorun yaşanmaması şarttır. Alınacak olan ürünlerin kesinlikle paslanmaz çelikten üretilmiş olması gerekir. Aksi halde kısa süre içerisinde paslanma sorunları ya da makinenin şeklinde deformasyonlar ortaya çıkmaktadır.

Elle Doldurma Seçeneğine Dikkat

Paslanmaz çelik kullanılarak üretilen bu makinelerin bazılarında elle dolum seçeneği yer almaktadır. Bu da son derece önemli bir özelliktir. Makinenin dolum özelliği elle kontrol edilebiliyor olursa birçok farklı kaba dolum işlemleri de gerçekleşebilecektir. İnsan gücü devreye giriyor olsa da gerektiğinde bu opsiyonun kullanılabiliyor olması çok önemlidir.

Saatlik Doldurma Kapasitesi Değiştirilen Makineler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi sıvıların doldurulması işlemini gerçekleştiren makinelerde debi çok önemlidir. Makineler kullanıcılarına saatlik bir dolum miktarı sunarlar. Makinenin bir özelliği olan switch sayesinde saatlik dolum miktarında değişiklikler yapılabilmektedir. Saatte 500 kg. dolum yapan makineler debisi yükseltildiğinde saatlik 1000 kg. tahin doldurabilmektedir. Bu değişikliklerin yapılabildiği cihazların tercih edilmesi gerekli olur.

Tahin Dolum Makinesi Fiyatları

Tahin dolum makinesi alırken fiyatlar son derece önemli bir etmen olacaktır. Üreticiler her zaman en uygun fiyatlarla alabilecekleri en iyi makineyi almak isterler. Bunun için yerli üreticilere yönelmek doğru olacaktır.

Yurtdışından ithal edilen makinelerde vergiler ve aracı firmaların kârları da eklendiği için fiyatlar yükselir. Ancak yerli üretimde bu problemlerin hiçbiri ortaya çıkmaz. Bu sebeple de birçok üretici güvenilir ve yerli firmalar yönelir.

Demirbaş Makine bu aşamada en doğru karar olacaktır. Firmamız uzun süredir gerçekleştirdiği dolum makinesi üretiminde sorunsuz bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği tüm makinelerin arkasında olan firmamız yaşanan herhangi bir sorunda hemen müdahale ederek sorunu ortadan kaldıracaktır.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina