Tahin Değirmeni

...
Tahin Değirmeni
Tahin Değirmeni

Belli aşamalardan geçmiş susamdan tahin elde etmek için kullanılan tahin değirmenleri günümüzde pek çok taze kuruyemiş olması istenen market, büfe, bakkal gibi işletmelerin tamamında olmazsa olmaz cihazlardan biridir. Genel olarak susam kabuk soyulmuş olan ya da kavrulmuş susamdan direkt tahin elde etmek istendiğinde bu tahin değirmeni kullanılmaktadır. 

Kabuğu soyulmuş susamın işleme alınması noktasında dinlendirme sürecinden de geçmesiyle beraber tahin üretim yapılmaktadır. Gıda teması olan cihazın tüm yüzeylerinde direkt olarak tahin değirmeni bulunmaktadır. Yapılan tahin üretim hattı içerisinde tahin tek tuş ile taşınabilir ve tahin nakil pompası ile direkt istenen hazneye gelir. Tahin makinası içerisinde bulunan sesli ve görüntülü sistemler sayesinde ikaz edilmesi gereken anlarda sizleri uyarır ve size anında bilgi verebilir niteliği taşır. 

Sesli ve Görüntülü Uyarı Sistemi

Hem sesli hem de görüntülü uyarı sistemleri sayesinde cihazın uzun süre başında durmadan da, herhangi bir anda susam bittiğinde direkt sizlere uyarı vermesini beklemeniz yeterli olmaktadır. Tahin değirmenleriyle bu sayede taze tahinler üretirken, sabah kahvaltılarında tahin pekmez gibi karışımlara özel servis edilmesine yönelik hazırlık yapabilirsiniz. 

Birçok işletme içerisinde olmazsa olmazlar arasında bulunan mini tahin değirmeni, genelde set üstü şekilde hazır kullanılır şekilde portatif üretimi yapılmıştır. Kabukları soyulmuş ve tahin olmaya hazır olan dinlendirilmiş susamlar ile tahinler üretebilirsiniz. Kuruyemiş pazarlarından işletmelerine, büyük marketlerden doğrudan baklagil satan marketlere kadar birçok yerde tahin üretimlerinin hızlı, seri ve müşteriye taze şekilde servis edilmesi için çok çeşitli tahin değirmenleri kullanılabilir. En çok tercih edilen ise genel olarak 2 kademeli tahin değirmeni olmaktadır.

2 Kademeli Tahin Değirmeni

Saatte yaklaşık 50 KG kadar üretim kapasitesine sahip olan kademeli tahin değirmenleri, çeşitli büyüklüklerde bulunan işletmeler için ideal bir değirmendir. Küçük işletmeler ve yarı profesyonel olan işletmelere uygun olan 2 kademeli tahin değirmenlerinin tercih edildiği işletmelerde günlük kapasite 200 KG tahin satışı olması halinde tercih edilmesi gerektiğidir. Böylelikle hem kapasiteye uygun hem de çok küçük ya da haddinden fazla bir kapasiteli tahin değirmeni ile uğraşmadan istediğiniz çok şeyi yapabilir olursunuz.

Market tipi tahin makinelerine göre orta düzeyde kullanıma sahip olan bu makineler, satış sonrasında eğitim ve destek sayesinde de çok basit şekilde öğrenilebilir yapıya sahiptir. Tahin değirmenleri tahin üretim noktasında sıralı şekilde işlemler sağlar. Huni ağızdan susamlar çekilir ve pelte kıvamına getirilir. Daha sonrasında ikinci kademe olarak geçirilen kısımda, zımpara taşı susamların öğütülüp direkt ince olmasına ulaştırır. Son aşama ise burasıdır ve ince çekilen susamlar alt haznede tahin pompası ile doldurularak taze bir şekilde satışa çıkartılır.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina