Tahin Çekme Makinesi

...
Tahin Çekme Makinesi
Tahin Çekme Makinesi

Yağlı tohum ürünlerinin yetiştirilmesinin günümüzde birçok nedeni bulunur. Öncelikli olarak susam, keten tohumları, haşhaş ya da benzer şekilde birçok ezilebilir ve kıvamında elde edilebilir yağlı tohumlarla beraber çeşitli makinelerle içerdiği besin değerleri kaybolmadan çok hoş tatlar yaratılmaktadır.

Tahin çekme makinesi ile birlikte kavrulmuş susamların doğrudan tahin olmasını sağlayabilirsiniz. Kavrulan susam kabuk ayrılma aşamasına geçerek, tamamen kabuğu soyulmuş şekilde tahin olmak için hazır edilir. Bu tür durumda tahin üretim tesislerinde, susamların kabuktan soyulması ve kavrulması yeterli aşama olup sonrasında ürünü tahin elde etmek için çekme makinesine alabilirsiniz.

Günümüz şartlarında yöresel mutfakların birçoğunda lezzetler açısından tahinler ve susam gibi birçok yağlı tohumlar kullanılır. Tahin değirmeni ile birlikte kabuğundan ayrılmış ve kavrulmuş susamlar, tahin olmak üzere kullanılırken günümüzde en çok yaygın olduğu alanlar ise tatlı yapmak için geçerlidir. Tahin – pekmez ikilisinde kullanılan tahinlerin üretilme aşamasında susam ürünü tahin olmak için çekme makinelerinden geçirilir.

Tahin Çekme Makinesinde Tahin Nasıl Elde Edilir?

Türk lezzetinde yeri oldukça büyük olan yağlı tohumlardan susamlar, bin bir çeşit lezzet ve tatlarda kullanılır. Çeşitli yöntemlerden biri olarak tahinler, susamların formül değişmesiyle beraber tahin makinesi içerisinde ezilerek aldığı yeni hal doğrudan tahinlerdir. Bu noktada tahin üretirken de hammaddesi susam olacağı gibi, lezzetli bir şekilde olması açısından ezme aşamalarında kıvamında tahin yaratabilmek için manuel, elle değil tamamen makinelerle belirli kıvama gelecek şekilde tahin makinelerinden faydalanmalısınız.

Tahin makineleri ile birlikte susamlardan elde edilen tahinler, lezzetli kıvamda taze ve dolapta saklanabilir halde kutulanabilir. Üretim şirketleri tarafından müşteri özel isteklerine bağlı taze şekilde çekildiği gibi istenirse eğer öncesinde de çekilerek paket haline getirilebilir. Ezme makineleri  ve tahin makineleri konusunda faydalanacağınız Demirbaş Makine ile birlikte tahin makinası özellikleriyle istediğiniz nitelikte bir makine sahibi olabilirsiniz.

Tahin Çekme Makinesi Özellikleri

Şarküteri ve aktar gibi alanlarda tezgâh üstü şeklinde kullanılabilir olan tahin makineleri özelliği bakımından birçok susamın çekilerek tahin üretilmesi için yaygın biçimde kullanılır. Yerli üretim olan bu makineler, beklentilerin üzerinde özelliğe sahip olmasıyla beraber günümüz küçük işletmelerde imkanları ve hizmetlerin daha da geniş olmasını sağlamaktadır. 

Tahin çekme makinesinin genelde market ve şarküteri bölümlerinde yaygın şekilde kullanımı bulunur. 1 kg susamdan 1 kg tahin üreten bu makineler, ortalama birkaç dakika içerisinde 1 kg tahinin tamamını üretecek kapasitededir. Siz ne kadar susam koyarsanız, koyulan gramaj kadar susam karşılığında tahin almanız da mümkün olmaktadır.

%100 organik ve katkısız şekilde tahin üretiminde hizmet vermek isteyen işletmelerin böyle bir makine ile istedikleri şekilde müşterilere hizmet vermeleri mümkün olmaktadır. İçeriğinde hiçbir şekilde katkı eklemeden %100 doğal biçimde tahin üretmek, sizin de kendi işletmenizde her zaman için mümkün olacağından emin olabilirsiniz.

Tahin çekme makinasıyla birlikte istediğiniz her zaman en iyi şekilde tahinin kahvaltılık olarak üretilmesi ya da benzer çeşitli kullanım alanına göre üretilmesini sağlayabilirsiniz. Bu konuda 40 – 60 mikron incelikte üretilecek şekilde sizlerde bu tahinin kahvaltıda kullanılabilir olmasını sağlayabilirsiniz. 

Tahin makinesinin yaklaşık kapasite özelliği 15 Kg civarıdır. Ortalama 60 dakikalık bir süre boyunca çekilebilir tahin miktarı da 15 kilogram civarındadır. Elbette tahin çekmek istediğinizde dilerseniz 40- 50 kilogramlara kadar çıkan kapasitede de tahin çekilebilir. Ancak tahin çekme makinesinin bu kapasitede kullanımı, istenen inceliği yakalayamayacağınız için önerilmeyecektir.

Tahin çekme makineleri, ezme makinesi olarak da bilinen makineler olduğu için hem susam, badem gibi ürünlerin ezilmesi ve yağlarının çıkartılması hem de kuruyemiş olarak ceviz, fıstık, fındık gibi ürünlerin de tamamen kırılmasını sağlayacak özellikte üretiliştir. Dış yüzeyi kaplama değildir ve 304 kalite malzemesinden üretilerek paslanmaz özelliği taşır. 

%100 gıda üretimine uygun olan bu tahin çekme makinesiyle beraber işletmenizde sessiz biçimde üretim sağlar, tezgâh üstü kullanımı sayesinde tamamen gıdaya uyumlu krom renkte bir makine ile yetkin bir estetik bir görünüme sahip olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina