Soğuk Pres Makinesi Fiyatları

...
Soğuk Pres Makinesi Fiyatları
Soğuk Pres Makinesi Fiyatları

Soğuk pres makinaları son dönemlerde insanların hastalıklardan korunması için tercih ettikleri bitkisel yağların çıkartılması için, bitkilerden, yağlı tohumlardan veya kuruyemişlerden yağ üretme makineleridir. Bu yağ çıkarma makinesi türleriyle beraber pratik ve hızlı bir şekilde yağ çıkartabilir, hızlı şekilde üretebilirsiniz. Soğuk sıkım yağ çıkarma makineleri günümüzde hem doğal hem de organik yağ kullanımını ön plana çıkartmıştır. Bununla beraber yağların evlerde insanların hızlı bir şekilde kullanacakları gibi hazır edilmesi konusunda da soğuk sıkım yağ makineleri önemli derecede rol oynamaktadır.

Birçok malzeme kullanılarak pres makinesi ile birlikte soğuk sıkım yapılabilir ve yağı soğuk pres aracılığıyla çıkartabilirsiniz. Soğuk sıkım yağı makineleri ile beraber fındık, fıstık, ceviz, susam, ayçiçeği, kabak çekirdeği, Antep fıstığı ya da benzer birbirinden farklı yağlı tohumlara kadar 20'den fazla çeşidi soğuk sıkabilir ve yağını çıkartabilirsiniz.

Soğuk Pres Makinesi Özellikleri

Yağlı tohumların doğrudan yağlarını çıkartarak evinizde taze bir şekilde kullanabilirsiniz. Aktarlarda ya da şarküteri olan marketlerin tamamında bulabileceğiniz soğuk press yağ makineleriyle beraber sizlerde işletmeniz için tercih edebilir ve yararlanabilirsiniz. Bu soğuk sıkım yağ makineleriyle birlikte birçok tohumun hastalığa karşı iyi geliyor oluşu sayesinde, tohumların doğrudan yağları çıkartılabiliyor. Hal böyle olunca da çörek otu, Hindistan cevizi ya da keten tohumu yağları gibi birçok tohumlar ait hasatların yağlarını bir anda çıkartabilirsiniz.

Soğuk pres yöntemi, doğrudan uçucu yağların hava ile karışmasını önler ve en doğru şekilde sıkıştırma yöntemiyle beraber ürünlerin yağlarını çıkartmanızda yardımcı olur. Bu sayede soğuk sıkım makinesiyle dilediğiniz değerde sıkma işlemi gerçekleştirebilir, en doğru koşullarda yararlanabilirsiniz.

Soğuk preslerde önemli olan şey, çıkan yağın saflık derecesidir. Burada preslenen hasadın direkt olarak saflık derecesi, tohum yoğunluğuna bağlıdır ve genelde tohumdan tohuma da değişkenlik göstermektedir. Ortalama 1 saat içerisinde 45 kg kadar hasadın soğuk pres halinde yağ çıkartılmasında kullanılan makinelerin en çok tercih edildiği alanlar ise genelde gıda üretim yerleri olmaktadır. Şarküteri ya da büyük marketlerin dışında bitkisel ürünlerin satışı bulunduğu yerlerde, çeşitli eczacılık alanlarında hizmet veren işletmelerde de istenilen nitelikte soğuk pres makineleri kullanıldığı gözlemlenir.

Tüm yağlı tohumlardan tutun da yağı olan tüm kuruyemişlere kadar birçok ürün türünün soğuk pres ile sıkılmasını sağlayabilirsiniz. Isıl işlem görmeyecek olan bu sıkma işlemi boyunca, içeriğinde bulunan tüm yağ minerali, vitamini gibi bileşenleri korur ve natürel bir şekilde ortaya yağı çıkartır. Bu sayede soğuk pres makineleriyle beraber tohum, bitkisel yağ ya da benzer birçok yağlı ürünlerin yağını çıkartabilirsiniz.

Soğuk Pres Makineleri Fiyatları

İnsanlara birçok açıdan faydalı olan ve soğuk sıkımın son dönemlerde hiç olmadığı kadar önemsenmesiyle beraber badem, fındık, fıstık, çeşitli yağlı tohumlar olarak susam, keten tohumu gibi birçok tohumdan soğuk sıkım ile yağ çıkartan soğuk pres makinesi fiyatları ölçülerine göre çok değişkendir.

Bu makinelerde kapasite yettiğince yoğun bir şekilde yağlı tohumlar olarak keten tohumu, susam, haşhaş gibi birçok ürünün yağları çıkartılması ve taze şekilde kullanıma sunulması mümkün olmaktadır. Bu ürünler için soğuk sıkım makinesi ev tipi ya da işletmelere özel şekilde büyük ölçülerde olabilir. Soğuk sıkım yağ makinesi fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. Kapasitesine göre soğuk sıkım makinesi çörek otu yağı sıkabilir, en iyi şekilde soğuk sıkım sayesinde susam, kayısı, kabak, nar çekirdeği, çeşitli kimyon, biber ve chia tohumu gibi birçok tohum çeşitlerinin de yağlarını çıkartabilirsiniz.

Fiyat belirlenirken önemli etkenler göz önüne alınarak hesaplanması yapılmaktadır. Makineye ait kullanılan motorun gücü ne kadar yüksek ise, fiyatlandırmalarda da o kadar değişkenlik olmaktadır. Ayrıca istenen makine ölçüleri, özelleştirilip özelleştirilmediği ve bununla birlikte kapasite miktarına göre fiyatlar tam olarak değişmekte olup, buna göre soğuk sıkım makine fiyatları net bir şekilde çıkartılmaktadır. Soğuk sıkım yağ makinaları fiyatlarını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilir ve tüm sorularınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina