Keçiboynuzu Soğuk Pres

...
Keçiboynuzu Soğuk Pres
Keçiboynuzu Soğuk Pres

Harnup ismiylede bilinen keçiboynuzu, yüksek besin değerleri bulunan, pekmezi ve özütüyle tüketicilerin sağlığına katkı sağlayan bitkilerdendir. Tozundan, özünden ve tohumundan ziyadesiyle faydalanılan keçiboynuzu saf haliyle tüketilebileceği gibi, işlemden geçmiş özüt ve pekmez formunda da kullanılabilir.

Az kalorili olduğundan dolayı diyet ve zayıflama dönemlerinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Yüksek protein, vitamin, demir, potasyum, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengindir. İçeriği itibariyle sık sık, uygun miktarlarda tüketilmesi gereken keçiboynuzu, yüksek bir enerji kaynağıdır. İçerdiği maddeler nedeniyle kansızlığı önler.

Keçiboynuzu, soğuk pres yöntemiyle özüt haline getirilerek tüketilebilir. Soğuk pres makinalarıyla sağlıklı bir şekilde özü elde edilen keçiboynuzu, besin değerlerini korur.

Soğuk Sıkım Yöntemi Nedir?

Soğuk pres de denilen soğuk sıkım yöntemi, bitki ve tohumların yağını, özünü çıkarmak için kullanılan yöntemlerdendir. Isıl işlem kullanılmadığı için bitki ve tohumları bozmaz, besin değerlerini koruyarak sağlıklı bir öz elde edilmesini sağlar. Soğuk pres yönteminde filtralizasyon da yapılarak sağlıklı içeriklerin yağ ve öz kısmında kalması sağlanır. 

Soğuk pres, maksimum 40 derecede yapılan, mekanik bastırma hareketiyle tohumların yağını çıkaran sağlıklı bir yöntemdir. Aktarlarda, eczanelerde, bitkisel ürün satan dükkanlarda karşılaşabileceğiniz soğuk pres makinalarıyla bitkilerin yağı ve özü kolayca elde edilebilir.

Isıl herhangi bir işlem olmadığı için, tohumlardaki yararlı maddeler bozulmaz ve trans yağ asitleri oluşmaz. Keçiboynuzunun antioksidanları, içerdiği vitaminleri ve faydalı etken maddeleri soğuk pres yöntemiyle özün içinde kalır. Böylece keçiboynuzunun tüm faydalarından vücudunuz yararlanabilir. Demirbaş Makina’nın fonksiyonel soğuk pres makineleriyle, kaliteli keçiboynuzlarının özünü çıkarabilirsiniz.

Keçiboynuzu Faydaları Nelerdir?

 • Keçiboynuzu düşük kalorili olduğu için diyet döneminde rahatlıkla kullanılabilir. Doygunluk hissi vermesiyle ara öğün olarak tüketilebilir.
 • Selüloz içeriğiyle bağırsak faaliyetlerini arttırır, gastritin olumsuz etkilerini azaltır. Bağırsakta yaşayan kötü bakterileri ve parazitleri azaltır. Sindirim faaliyetlerini hızlandırır ve hazımsızlığı önler.
 • Bağışıklık sistemini güçlendiren keçiboynuzu, özellikle kış mevsimlerinde grip ve nezleye yakalanma ihtimalinizi düşürür. Vücudu adeta koruma altına aldığından hasta olma riskinizi azaltır.
 • Keçiboynuzu solunum yolları rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. Astım, nefes darlığı gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir. Nefes almayı rahatlattığından, daha kaliteli nefes alıp verebilirsiniz. Keçiboynuzu balgam sökücü olarak da kullanılır.
 • Düzenli olarak, uzman görüşüyle tüketildiğinde kansere karşı etkili bir silah olan keçiboynuzu, özellikle akciğer kanserlerini önleyen faydalı içeriklere sahiptir.
 • Keçiboynuzu, pekmezi ya da özütü yüksek enerjili besinler olduğundan, zinde hissetmediğiniz zamanlarda tüketirseniz enerjinizin yerine geldiğini göreceksiniz.
 • İçerdiği demir ve magnezyum mineralleri sayesinde kansızlığı engellemektedir. Daha sağlıklı bir vücut işleyişine ve kan akışına sahip olmak için düzenli olarak uygun miktarlarda keçiboynuzu tüketilmelidir.
 • Antiseptik özelliği bulunan keçiboynuzu, iltihap ve yaralara iyi gelmektedir.
 • Gece yatmadan önce keçiboynuzu, pekmezi veya özünü tüketirseniz, vücudunuz rahatlayacak ve daha rahat bir uyku çekmenize yardımcı olacaktır.
 • Kolesterol seviyesini dengeleyen keçiboynuu, kandaki kötü kolesterolün azalmasına yardımcı olur ve kanınızı temizler.
 • Sütten 3 kat daha fazla kalsiyum içeriğe sahip keçiboynuzu, kemik rahatsızlıklarında, kemik erimelerinde etkili bir ilaçtır. Kemiklerin güçlenmesi için keçiboynuzu ve ürünleri tüketilebilir.
 • Keçiboynuzu adeta detoks etkisine sahiptir. Vücuttaki zararlı toksinleri arındırır ve kanın temizlenmesini sağlar.
 • Hafızanın güçlenmesine katkıda bulunur. Bu nedenle hem beyin faaliyetlerinin gelişmesi, hem de büyüme dönemlerinin daha kaliteli geçmesi için çocukların keçiboynuzu tüketmesi gerekmektedir.
 • Şekersiz ve katkısız bir yaşam tarzını benimsemişseniz, benimsemek istiyorsanız tatlandırıcı olarak keçiboynuzu pekmezi ve özü kullanabilirsiniz. Kek, kurabiye, pankek gibi tatlılarda kullanılabilen keçiboynuzu, daha sağlıklı bir yaşama adım atmanızı sağlar.
Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina
Demirbaş Makina