Hint Yağı Soğuk Pres

...
Hint Yağı Soğuk Pres
Hint Yağı Soğuk Pres

Günlük hayatta sıkça duymaya alıştığımız Hint yağı, özellikle son dönemlerde kullanımı artan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Faydaları saymakla bitmeyen Hint yağı, “Ricinus Communis” denilen bitkiden elde edilir. Ricinus communis bitkisinin tohumlarından elde edilen hint yağının kullanım alanı oldukça geniştir. Ancak bitkide, tehlikeli ve güçlü zehri olan risin maddesi bulunur. Hint yağının yapım aşamasında risin maddesi arındırılır ve üretime devam edilir.

Özellikle saçlarını dolgunlaştırmak ve çabucak uzatmak isteyenlerin kullandığı ürünlerden olan Hint yağı; soluk sarı rengine sahiptir ve hafif kokuludur. Faydaları nedeniyle kullanımı yaygın olsa da uzman birine danışılmadan uzun süreli kullanılmamalıdır. İçeriği dikkatle araştırılmalı, vücutta kullanılmadan önce doktor veya eczacıya danışılmalıdır.

Soğuk sıkım ya da soğuk pres denilen yöntemle çıkarılan Hint yağı, zengin antioksidanlara ve vitaminlere sahiptir. Soğuk sıkım yöntemi sayesinde, Hint yağı bitkisi tohumları temel özelliklerini kaybetmeden elde edilebilir. Soğuk sıkım Hint yağının faydaları arasında nemlendirici özelliği, yaraları iyileştirmesi, saçı beslemesi ve cildi yenilemesi bulunmaktadır. 

Soğuk Sıkım Nedir? Soğuk Pres Uygulaması Nasıl Yapılır?

Hint yağı gibi yağların çıkarılmasını sağlayan soğuk pres, bitki özlerinin %100 saf kalmasını sağlar. Soğuk pres, hiçbir ısıl işlem uygulanmaksızın bitki tohumlarından yağ çıkarılması işlemini yapar. Preslenme esnasında bitki tohumları sıcaklıkla özlerini kaybetmedikleri için zararlı maddeler oluşmaz. Trans yağ asidi oluşumunu önleyen soğuk sıkım, maksimum 40 derecelik sıcaklıkla işlem görür. Kullanıcılara pek çok fayda sağlayan Hint yağı da soğuk sıkım yöntemiyle ede edilir.

Faydalı ve kaliteli niteliklere sahip bitkilerin yağı çıkarılırken soğuk pres yöntemine başvurulur. Ancak uygulama sırasında sıcaklık farkları değişirse yağın kalitesi bozulur ve yararlı antioksidanlar kaybedilir. Soğuk pres yöntemiyle çıkarılan yağlar yüksek besleyici özelliktedir. Bu işlem özel fonksiyonlarla üretilmiş soğuk pres makineleriyle yapılır. Demirbaş Makina’nın sunduğu soğuk pres cihazlarıyla, Hint, badem, kayısı gibi değerli yağlar soğuk sıkımla çıkarılabilir. Soğuk pres makinası teminini sağlayan diğer satıcılar arasında öne çıkan Demirbaş Makina, en kaliteli yağların çıkarılması için gerekli soğuk pres makinalarını müşteri talebine uygun sunmaktadır.

Hint Yağının Bilindik Faydaları Nelerdir?

  • Hint yağı doğal ve kuvvetli bir nemlendiricidir. Suyu hapsetme özelliği sayesinde cildin su kaybını önler ve yumuşacık bir cilde sahip olmanızı sağlar. İçeriği kalabalık, irite edici maddeler içeren ürünler kullanmak yerine Hint yağını tercih edebilirsiniz.
  • Nemlendirici özelliğinin yanı sıra vücuttaki yaraların iyileşmesini de sağlar. İçeriğindeki vitamin ve antioksidanlar sayesinde, cilt ve vücut bariyerini yenileyerek yaraları iyileştirir. Nemlendirici özelliği sayesinde yaraların kurumasını ve kaşınmasını önler. Ayrıca ciltle dış etkenler arasında bariyer oluşturarak, olumsuz koşulların cildi irite etmesini engeller.
  • Hint yağının bağırsak hareketlerini arttırdığı ve çalıştırdığı gözlenmiştir. Çok abartılmadan tüketildiğinde risin oleik asit salgılanmasına yardımcı olur ve geçici kabızlık problemlerini çözer. Ancak Hint yağının tüketiminde mutlaka uzman birinin görüşü alınmalıdır. Bilinçsiz kullanım daha kötü sonuçların ortaya çıkmasına neden olabilir.
  • Hint yağı kullanım alanları dendiğinde akla gelen ilk yerler saçlardır. Saçların özel bir neme ve bakıma ihtiyacı vardır. Hint yağı faydalı içeriği sayesinde saça en iyi gelecek ürünlerden biridir. Saç köklerini besler, saça doygunluk ve hacim katar, kepek oluşumunu önler, parlaklık verir. Ayrıca saçı gürleştirir ve dökülmeleri önler.
  • Yara iyileştirme özelliği bulunan Hint yağı iltihaplara da iyi gelmektedir. Risin oleik asidi iltihapların kurumasına ve çözülmesine yardımcı olur, kaşıntıları ve ağrıları önler. Hint yağı mantar oluşumuna karşı da etkilidir.

Faydaları saymakla bitmeyen Hint yağına ulaşmak istiyorsanız, Demirbaş Makina’dan temin edebileceğiniz kaliteli soğuk pres makinalarını temin edebilirsiniz. Aktarlarda, eczanelerde bitkisel ürün satan mağazalarda rahatlıkla kullanılan soğuk sıkım makinelerinin fonksiyonel kullanımıyla, yüksek kaliteli içeriğe sahip yağlar elde edebilirsiniz.

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina