Fıstık Ezmesi Robotu

...
Fıstık Ezmesi Robotu
Fıstık Ezmesi Robotu

Hem çocuklar hem de yetişkinler tarafından özellikle kahvaltılarda ve ara öğünlerde afiyetle tüketilen fıstık ezmesi, sağlıklı olduğu kadar lezzetlidir de. İsminden de anlaşılacağı üzere yer fıstığının kabuklarının soyulduktan sonra ezilerek püremsi bir kıvama getirilmiş haline fıstık ezmesi denir. Market raflarında paketlenmiş şekilde satılan fıstık ezmesini siz kendiniz üretmek istiyorsanız, fıstık ezmesi robotu satın almanız gerekecektir.İster bireysel ister kurumsal müşteri olun, fark etmeksizin Demirbaş Makine olarak satışını gerçekleştirdiğimiz fıstık ezmesi robotlarından yana tercihinizi kullanabilirsiniz. Uygun fiyatlı, kaliteli ve garantili ürünlerimizle siz de kendi fıstık ezmenizi kendiniz üretebilirsiniz.

Gelin şimdi hep birlikte fıstık ezmesinin faydalarına kısaca bir göz atalım.

Fıstık Ezmesinin İçinde Neler Var?

İki yemek kaşığı, yani yaklaşık 32 gram doğal fıstık ezmesinin besin değerleri aşağıdaki gibidir:

 • 190 kalori
 • 8 gram protein
 • 16 gram yağ
 • 7 gram karbonhidrat
 • 3 gram lif
 • 1 gram şeker

Ayrıca fıstık ezmesi aşağıdaki faydalı vitaminler için de değerli bir besin kaynağı olarak öne çıkar:

 • E vitamini
 • B3 vitamini (Niasin)
 • Manganez
 • B6 vitamini
 • Magnezyum

Bunlara ek olarak fıstık ezmesinin kemik gelişiminde çok önemli rol üstlenen “demir” bakımından da iyi bir kaynak olduğunu söyleyebiliriz. Bağışıklık sistemi ve kan damarlarını da destekleyen demir, fıstık ezmesi gibi kaynaklardan yeteri kadar alınırsa osteoporoz ve kalp hastalıklarının ortaya çıkma riski azaltılmış olur.

Fıstık Ezmesi Glutensiz Midir?

Doğal, işlenmemiş fıstık ve fıstık ezmesi glutensizdir. Market raflarında denk gelebileceğiniz çoğu markaya ait fıstık ezmesi de glutensizdir. Ancak nadiren de olsa bazı üreticilerin gluten içeren maddeleri fıstık ezmesine eklediğine denk gelebilirsiniz. Özellikle “işlenmiş” yani organik olmayan fıstık ezmelerinin içindekiler kısmını dikkatli okumanızda fayda var. Çölyak hastası iseniz, bunu yapmanız sizin için çok önemli.

Eğer fıstık ezmesi glutensiz ise zaten üreticisi bunu büyük harflerle paketin üzerine işleyecektir.

Fıstık Ezmesi Vegan Mıdır?

Evet, fıstık ezmesi vegandır. Ancak bazı üreticiler fıstık ezmesine bal ekleyebiliyor. Bu gibi durumlarda fıstık ezmesi vegan olmaktan çıkar.

Fıstık Ezmesi Tazeliğini Ne Kadar Süre Boyunca Korur?

Demirbaş Makine’dan temin edeceğiniz fıstık ezmesi robotlarıyla elde ettiğiniz fıstık ezmelerinin uzun süre tazeliğini korumasını istiyorsanız, kuru ve serin bir yerde saklamanız gerekecektir. Güneş ışığına veya herhangi bir ısı kaynağına doğrudan maruz bırakmamaya da mutlaka özen gösterin.

Fıstık ezmesinin raf ömrü, kondisyonuna göre değişiklik gösterecekitr.

 • Açılmadıkları takdirde fıstık ezmeleri 6-9 ay süre boyunca tazeliğini korur.
 • Açılmış fıstık ezmesi ise 2-3 ay bozulmadan tüketilebilir. Buzdolabında saklarsanız bu süreyi daha da uzatabilmeniz mümkündür.

Fıstık Ezmesi Faydaları

Sağlığa çok faydalı olan fıstık ezmesi çocuklar tarafından da afiyetle tüketildiği için ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Yetişkinler de vücutlarının ihtiyaç duyacağı faydalı vitamin ve mineralleri almak için fıstık ezmesi tüketebilirler. Yapılan bir araştırmaya göre her gün fıstık ezmesi yemek ölüm riskini yüzde 21, kalp hastalıklarına yakalanma ihtimalini ise yüzde 38 oranında azaltıyor. Sağlığınız için siz de fıstık ezmesi tüketmeye başlayabilirsiniz.

Bunun haricinde fıstık ezmesinin sağlığa başlıca faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Kalbinize iyi gelir

Fıstık ezmesinde bulunan en büyük yağ kaynağı oleik asittir. Diyet programınızdaki diğer yağlarla beraber alındığında oleik asit kolesterol, kan şekeri ve tansiyonu kontrol altında tutmanıza imkân sağlar. Bu değerleri dengede tutmak kalp rahatsızlıklarının ortaya çıkma ihtimalini düşürecektir.

Omega-6 yağ seviyesi bakımından da bulunmaz bir kaynak olarak nitelendirebileceğimiz fıstık ezmeleri, LDL (kötü) kolesterol seviyesini düşürmek isteyen şeker hastalarına önerilir. HDL (iyi) kolesterol miktarını artıran fıstık ezmesi arjinin kaynağı olma özelliğine de sahiptir. Kalp ve damar hastalıklarını önlemede önemli rol üstlenen bu aminoasit, kan damarlarının sorunsuz çalışmasına katkı sağlar.

Şeker hastalığı riskini azaltır

Oleik asit, vücudun insülin direncini düşürerek kan şekerinin artmasını ve bunun sonucunda diyabet hastalığının nüksetmesini önler. Araştırmalar fıstık ezmesinde bulunan omega-6 yağının da aynı etkiye sahip olduğunu gösteriyor.

Kansere karşı koruma sağlar

Manganez, E vitamini ve B vitamini gibi birçok antioksidana ev sahipliği yapan fıstık ezmesi sayesinde vücudunuzdaki hücrelerin yenilenmesi sürecini hızlandırabilirsiniz. Böylelikle kanser veya kronik rahatsızlıkların nüksetmesi ihtimalini düşürmüş olursunuz.

Fıstık ezmesinin içinde bulunan en güçlü antioksidanlardan biri de kumarik asittir. Sağlığa faydası tartışmasız olan bu antioksidan başta kanser olmak üzere insan sağlığını tehdit eden hastalıklara karşı bir koruma kalkanı işlevini görür.

Obezite, kalp rahatsızlıkları ve yaşlılığa bağlı bunama gibi istenmeyen durumlara karşı etkili olduğu bilinen resveratrol isimli antioksidan da fıstık ezmesinde bolca bulunur. Görüldüğü üzere fıstık ezmesinin insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor.

Kilo vermek isteyenler için ideal

“Şeker krizim geliyor, tatlı yemeden duramıyorum” diyorsanız fıstık ezmesi sizin için ideal besin kaynağı olabilir. Bünyesinde barındırdığı sağlıklı ve doymamış yağ asitleriyle sağlıklı bir diyet programında tüketildiği zaman fıstık ezmesinin kilo yapmayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle sağlıksız, paketli ve şekerli gıdalara karşı zafiyeti bulunan ve kilo vermek isteyenlere birçok diyetisyen tarafından fıstık ezmesi tüketmeleri öneriliyor.

Sağlıklı yağ ve protein kaynağı olarak rakipsiz diyebileceğimiz fıstık ezmesi bünyesinde barındırdığı lifler sayesinde sindirim sistemimizde daha uzun süre vakit geçirir. Bu da kişilerin daha tok hissetmesine ve bunun sonucunda aşırı yemek yememesine imkân sağlar.

Yaşam tarzını ve yemek yeme alışkanlıklarınızı değiştirirken fıstık ezmelerine de yer açtığınız takdirde kilo verme hedefine daha hızlı ulaşabileceğinizi belirtmekte fayda var.

Fıstık Ezmesinden Neler Yapılır?

Fıstık ezmesini sabah kahvaltıda ekmeğin üzerine sürerek tüketmek çokça tercih edilir. Fakat bu faydalı besin kaynağının tek kullanım şekli bununla sınırlı değil. Hayal gücünüzü kullanarak fıstık ezmesini birçok farklı yemekte kullanabilmeniz mümkün. Örnek mi?

Fıstık ezmeli kurabiye ve muffin keklerin yanı sıra yapabileceğiniz kreplerle kahvaltı sofralarını çeşitlendirebilirsiniz. Yine borcamda fıstık ezmeli ıslak kek yaparak misafirlerinize ikram edebilir, ara öğün atıştırmalarınız için şekersiz fıstık ezmeli barlar hazırlayabilirsiniz.

Fıstık Ezmesi Makinası Fiyatları

Tüm bu avantajlarına ve sağlığa faydalarına bakarak fıstık ezmenizi kendiniz yapmak veya kurumsal olarak fıstık ezmesi imalatı gerçekleştirmek istiyorsanız, ilk işiniz bir fıstık ezmesi makinası satın almak olmalı. Bu noktada tercih edebileceğiniz birçok yerli ve yabancı fıstık ezmesi robotu üreticisi mevcut. Fakat biz, Demirbaş Makina olarak alanında uzman mühendislerimiz tarafından tasarlanmış ve satış sonrası sunduğumuz garanti ve tamir hizmetiyle desteklediğimiz fıstık ezmesi makinelerimizi tercih etmenizi öneriyoruz.

Peki, fıstık ezmesi makinası fiyatları ne kadar? Bu sorunun cevabını öğrenmek için sitemizde yer alan “Teklif al” formunu kullanmanızı öneriyoruz. İletişim bilgilerinizi ve ilgilendiğiniz makinelerin bilgisini bizlerle paylaştıktan sonra müşteri temsilcilerimiz sizinle irtibata geçerek fiyat bilgisini paylaşacaktır.

Satın alacağınız fıstık ezmesi makinası 2 yıl boyunca her türlü arızaya karşı garanti ve koruma kapsamındadır. Üstelik bizden alacağınız makine ile yalnızca fıstık ezmesi değil, badem ve fındık gibi yağlı tohumu olan tüm yemişleri püre haline getirebilmeniz mümkündür. Ürün çeşitliliğinizi tek bir makine ile arttırabilmenizi bu yolla sağlıyoruz.

Gelin siz de fıstık ezmesi robotu için Demirbaş Makina’dan yana tercihinizi kullanın ve mutlu müşterilerimiz arasındaki yerinizi bugün alın. Pişman olmayacağınıza emin olabilirsiniz!

Tüm Kredi Kartlarına Taksit İmkanı
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina
Taze ve Hızlı Gıda Üretimi | Demirbaş Makina